10 інноваційних технологій які з’являться в 2021 році

Щороку приносить нам розвиток технологій і нові відкриття, які рано чи пізно змінять наше життя. З цього тексту ви дізнаєтеся про 10 важливих технологіях, які змінять світ у цьому році.

Вакцини MRNA

Дві найбільш ефективні вакцини проти вірусу засновані на інформаційній РНК (мРНК). Використання його для вакцин – не нова ідея, робота почалася в лабораторіях більш ніж два десятиріччя тому,

10 інноваційних технологій
Coronavirus (COVID-19) Outbreak Laboratory Research & Quality Control on a high technology equipment.

але пандемія Covid-19 значно прискорила дослідження. У грудні 2020 року, коли тільки в США від коронавируса померло 1,5 мільйона чоловік, влада країни схвалили вакцини, які використовують мРНК, і для багатьох цей момент став початком кінця боротьби з пандемією.

Нові вакцини Codiv-19 засновані на технології, яка раніше ніколи не використовувалася в терапевтичних цілях. Однак це може виявитися чимось більшим, ніж ефективна зброя проти коронавируса – на основі мРНК можна створювати вакцини проти багатьох інших загроз – таких як малярія.

А оскільки Covid мутує, можна буде модифікувати саму вакцину, щоб зберегти її ефективність. Це дуже перспективний напрям, яке, ймовірно, допоможе в генній терапії та боротьбі з ВІЛ та різними видами раку.

GPT-3

Комп’ютерні моделі, які можуть «природно» писати і читати, є величезним кроком вперед у розвитку штучного інтелекту і його взаємодії зі світом. GPT-3 в даний час є вершиною цього досягнення.

Штучний інтелект був навчений текстів з тисяч книг і веб-сайтів, тому він може створювати свої власні тексти, відрізнити від написаних людьми, хоча GPT-3 не розуміє, що таке лист, і іноді пише речі без особливого сенсу.

Однак більшість спроб успішні – тому, можливо, коли-небудь подібні тексти писатимуть не люди, а комп’ютери з навченим ІІ.

Алгоритми рекомендацій TikTok

Що робить обмін повідомленнями в соціальних мережах поряд з відкриттями в області медицини і штучного інтелекту? Почнемо з того, що це китайське додаток надзвичайно популярно – кількість його користувачів обчислюється сотнями мільйонів. Чому це відбувається?

Алгоритми, які він використовує, змінили спосіб народження «інтернет-зірок». У той час як інші платформи засновані тільки на розпізнаванні користувачів, тут навіть новачок може стати популярним в даний момент, і алгоритми підбирають потрібний контент для всіх.

Завдяки можливості швидко продемонструвати величезний натовп людей – і легко завантажуючи контент – TikTok став шалено популярним, і інші соціальні мережі намагаються повторити його успіх і створювати свої власні клони TikTok. Він змінює не тільки сам Інтернет, але і методи міжособистісного спілкування.

Літій-металеві батареї

Електромобілі щодо дороги, а їх акумуляторів вистачає на кілька сотень кілометрів дороги. У порівнянні зі звичайним паливом це не так багато, і важко думати про те, що розрядка відбудеться в області, де акумулятор автомобіля не може бути заряджений. Чому вони так обмежені за обсягом? Це пов’язано з використанням літій-іонних акумуляторів.

Це може бути змінено пропозицією стартапу з Кремнієвої долини – QuantumScape. Він знаходиться в просунутій роботі над літій-металевими батареями, і звіти показують, що він може збільшити запас ходу електромобілів на 80%. До того ж вони завантажуються набагато швидше.

Першим виробником, який довірився цьому винаходу, став Volkswagen. Очікується, що електромобілі з цими батареями з’являться в 2025 році. Ймовірно, новий тип акумуляторів можна буде використовувати і в інших пристроях, що значно подовжить час їх використання без необхідності підключення до джерела живлення.

Диспетчер персональних даних

Захист особистих даних завжди актуальна, особливо в разі їх витоку. «Диспетчер» – юридична особа, яка має забезпечувати конфіденційність користувачів. Як це буде виглядати? Він отримує всі особисті дані, надані користувачами Інтернету, і вирішує, які з них будуть передані третім компаніям.

Таким чином, користувачі можуть бути впевнені, що контент-провайдери та рекламодавці знають про них. Звичайно, це рішення вимагає безлічі визначень і домовленостей, але це цікава концепція в області конфіденційності та безпеки.

Зелений водень

Водень завжди був цікавою альтернативою викопному паливу. Він «чистий», тобто при горінні не виділяє вуглекислий газ. Він має високу щільність енергії і може проводитися з використанням відновлюваних джерел енергії. Класична добування водню пов’язана з великими витратами енергії і забрудненням навколишнього середовища.

Тому все більше уваги приділяється зеленому водню, витягується в процесі електролізу. Ви просто розкладає воду на водень і кисень, використовуючи вищезгадану електроенергію, що виробляється з поновлюваних джерел енергії, таких як сонячні батареї або вітряні млини.

Зараз Європа йде попереду, роблячи перший крок до декарбонізації світу. Одинадцять компаній газової інфраструктури з дев’яти країн ЄС вже представили план розвитку мережі трубопроводів для транспортування водню. Також можлива прокачування водню через існуючу газотранспортну інфраструктуру.

Цифрове відстеження контактів

Ця технологія з’явилася в минулому році, але все вказує на те, що в 2021 році вона також буде актуальною. Додатки для смартфонів, що використовують вбудовані пристрої GPS або Bluetooth, дозволять вам визначати місце і маршрути, які використовуються людиною, що страждають від коронавірусу. Всі, хто знаходиться в цих місцях, будуть попереджені, що дозволить їм прийняти контрзаходи, наприклад пройти тести, щоб з’ясувати, чи є інфекція. Чим довше триває пандемія, тим вище точність цих трекерів.

Ідеальне відстеження місця розташування

Ми користуємося GPS кожен день. Це змінило наші звички і дало можливість для багатьох нових занять. Але використовувані в даний час модулі далекі від досконалості – фактичне місце розташування може відрізнятися від заявленого на цілих 10 метрів. У 2021 року будуть впроваджені більш точні технології вимірювання, де похибка буде вимірюватися в сантиметрах.

В даний час лідером ринку є китайський BeiDou, навігаційна система якого (завершена в червні 2020 року) має точність 1,5 метра. До 2023 року багато супутники будуть на орбіті, що дозволить проводити надточні вимірювання. Перший буде відправлений в кінці цього року.

Позитивні ефекти віддалених сервісів

До пандемії було складно уявити віддалений візит до лікаря або освіту. Як виявилося – можливо і те, і інше. Звичайно, можна сумніватися в їх ефективності, але виявилося, що впровадження телемедицини в Уганді і деяких інших африканських країнах значно підвищило рівень здоров’я їх мешканців. В регіонах, де немає лікарів в радіусі кількох десятків кілометрів, віддалені консультації і консультації – це буквально питання життя і смерті. Те ж саме відноситься і до дистанційного навчання в таких країнах, як Індія і Китай – онлайн-уроки дозволили багатьом дітям, у яких не було доступу до шкіл, брати участь в цих заходах.

Високий рівень ІІ

Штучний інтелект з кожним роком стає розумнішою і допомагає у вирішенні проблем. Проте, у нього все ще є багато труднощів в навчанні – одна з причин в тому, що у нього немає почуттів. Тому тестуються рішення, які дозволяють ІІ «бачити» і «відчувати» так само, як і людина. Хоча може бути неприємно асоціюватися з науково-фантастичними фільмами, в яких андроїди захоплюють Землю, на даний момент нема чого боятися – ці штучні почуття покликані допомогти ІІ краще зрозуміти світ і, таким чином, підвищити аналітичні здібності.

Як створити сайт швидко та безкоштовно ( Теорія )

Як шукати клієнтів в Інтернеті ( способи та площадки )

Картка Юніора від Приватбанку ( безкоштовно )

Як ефективно працювати з дому? 10 корисних порад

Готовий чи збірний ігровий комп’ютер? на що звернути увагу

error: Вміст захищений!!