10 цікавих фактів про кредити і борги

Кредити в наш час є дуже незвичайним і маловивченим явищем для більшості громадян. І не тільки з точки зору права, адже з позиції етимології термін «кредит» розшифровується як «довіру». Це далеко не єдина дивина, пов’язана з популярною фінансовою процедурою.

Не тільки гроші

Логічно, що перші кредити і позики з’явилися не тільки до появи цивільного законодавства, але і до введення в оборот звичних нам коштів. Що жили до нашої ери люди могли взяти у товариша зерно або худобу під чесне слово, повернувши борг тільки через рік. При тому, що існував неформальних моральний кодекс – наприклад, неврожайний сезон або військовий стан в країні дозволяло відстрочити виплату до наступного слушного часу.

Перші кроки

Анархія – мати порядку. Тому несістематізірованность в цьому питанні призвела до того, що за часів Хаммурапі з’явилися перші обмеження і порядки. У ті роки кредиторам заборонялося стягувати з боржника більше третини від виданої в борг суми.

Хворобливе походження

Поширена фраза «догодити в боргову яму» виконує роль метафори тільки в нинішній епосі. Адже з’явився вираз на світло абсолютно невипадково.

10 цікавих фактів про кредити і борги
Businessmen collection

Раніше, якщо боржник не міг розплатитися за рахунками, то йому доводилося віддавати в чуже володіння своїх родичів. А якщо і цього було недостатньо, то нещасного садили в глибоку сиру яму, фактично перетворюючи особистість в майно.

Пам’ятай іпотеку свою

Стародавня Греція була однією з перших країн, де офіційно допустили іпотеки. Уже тоді закладався сенс «застави», яким служив земельну ділянку.Але найчастіше Ипотечники забували про свої обов’язки – особливо в періоди занадто хорошою або занадто поганого життя. Тому придумали різні варіанти нагадування: від стовпа, встромлений у входу в будинок з пізнавальним повідомленням, то габаритного нашийника, який знімали тільки після сплати всіх рахунків.

Перші фінансові установи

Цікаво, що в країнах, чиї міфи зараз активно вивчаються в школах, першими кредиторами виступали не тільки купці, але і церкви.

Закон нікому не забороняв займатися грошовим справою з метою прибутку. Але у релігійних об’єднань було важливе правило «мій дім – моя фортеця».

Тобто, залучити людину до відповідальності допускалося тільки поза стінами його житла.

Як правильно взяти іпотеку і оформити вигідний кредит?

Кредитна картка «Універсальна Gold» ПриватБанк

Кредити: поговорим про переваги та недоліки Кредитів

КРЕДИТ (від лат. Creditum; позика, борг, credere; вірити)

Кредитна картка: переваги і недоліки банківських кредиток

І адже перебували сміливці, які сиділи безвилазно, немов на карантині, цілими місяцями. Тому зародилися банки, яким на житло особистості стало фіолетово.

Статусний парадокс

Контраст між жебраками і заможними людьми існував завжди. Але однією з загальних рис різних верств населення було прагнення брати кредити. Дивно, що в усі часи бідні громадяни намагалися віддати борг якомога швидше.

кредитка
Credit cards and gold lock. Credit cards for payment products with your business

На відміну от високопоставлених осіб, які брали гроші мішками, а віддавали лише з волі випадку. Чи то їх не лякали наростаючі відсотки, то чи правителі держав надавали імунітет – незрозуміло.

Вітчизняний підхід

Перші згадки про кредитах і боргах СНГ відносяться до періоду Давньої Русі. Тоді за безвідповідальну поведінку було встановлено покарання у вигляді тілесних каліцтв.

Багато в момент прочуханки намагалася кричати якомога голосніше, щоб тих, хто проходить повз роззяв виникала жалість. І це спрацьовувало – багато заможних особистості погоджувалися сплатити борг замість недбайливого бідолахи.

Великий боржник

Саме таке прізвисько заслужив відомий письменник Олександр Дюма. Він зумів набрати боргів на суму, яку багато не зароблять за все життя. За великим рахунком, виною тому послужив дозвільний спосіб життя. Але «батько мушкетерів» так і не повернув обіцяні гроші, а вважав за краще переїхати в Брюссель.

Найкраща застава

У стародавніх індійців був дуже цікавий метод – в заставу можна було залишити власне ім’я. Ясна річ, що в основу лягли традиції і поняття про честь. Але обмеження полягали лише в тому, що до боржника не можна було звертатися будь-яким чином.

Сир

В Італії до сих пір існує банк, де в якості застави з задоволенням приймуть Пармезан. Здавалося б – сміх, та й годі. Ні в якому разі, адже такий молочний продукт легко продати за хороші гроші, тим самим відшкодувавши шкоду організації. До того ж, зберігатися він може довго, чекаючи свого старого або нового господаря.

Заключення

Хочеться нагадати, що кредитне зобов’язання є добровільним. Багато хто скаржиться, що в нинішніх обставинах неможливо жити без позик. Насправді, це не так – якщо вміти поводитися з грошима, правильно розставляти пріоритети і не витрачатися на щось марне, то можна впоратися без сторонньої допомоги і боргів.

Сайт-візитка: замовити створення, розробку сайту візитки під ключ (приклад+ціна)

Як шукати рекламодавців блогеру ( новачку ) в Instagram

Як заробити на розкрутці та продажі акаунтів соцмереж

error: Вміст захищений!!