9 небезпечних звичок, які програмують на бідність

Психологи давно помітили, що у багатих і бідних людей є різні звички і стиль мислення. Це проявляється в ранньому віці. Дитина орієнтується на спосіб життя своєї родини і засвоює її цінності. Крім того, в нашій країні все ще стійкі соціальні стереотипи про зв’язок багатства і нечесності.

Психологічні установки, що програмують на бідність

Вони диктують людині певний спосіб життя. Важливо повністю усвідомити їх, щоб стати іншим. Наша професійна служба складання резюме виявила дев’ять таких установок.

1. Звичка цінувати стабільну і нудну роботу.

Люди вважають, що міняти роботу небезпечно: можна втратити все. Вони бояться не впоратися з високооплачуваною роботою і бути звільненими.

2. Боязнь змін.

Виникає навіть у молодих людей, які тримаються за роботу, що дає стабільний дохід. Відкрити власну справу, отримати другу освіту, переїхати в інше місто або зайняти більш високе положення їм страшно. Чим старша людина, тим сильніше у нього виявляється неясний страх перед майбутнім.

3. Низька самооцінка.

Найчастіше формується у дітей, які не відчували схвалення з боку батьків. Звичка низько цінувати себе також виникає при занадто сильної опіки, коли батьки роблять за дитину те, з чим він може впоратися сам. Коли такі діти стають дорослими, вони бояться проявити себе в суспільстві. Вважають, що не здатні стати успішними і багатими, тому що не мають необхідних навичок. Нецікава і нудна життя не сприяє підняттю самооцінки.

4. Жалість до себе.

Бідні люди мають звичку скаржитися на свою невдалу життя. Звинувачують економічну ситуацію, влада, поганих начальників, але тільки не самих себе.

9 небезпечних звичок, які програмують на бідність

Бідняки не вміють радіти приємним дрібницям, влаштовувати собі свята. Життя представляється їм низкою мук, образ і розчарувань.

5. Невміння і небажання вибудовувати відносини з людьми.

Багато небагаті люди відчувають дискомфорт у спілкуванні з вищестоящими або «потрібними» людьми, тому уникають його. Вони соромляться зайвий раз нагадати про себе: привітати начальника зі святом або зав’язати абстрактний розмову з важливим клієнтом. Заможні люди вважають, що відносини з людьми мають вирішальне значення в їхній кар’єрі.

6. Звичка дивитися телевізор.

Помічено, що небагаті люди черпають інформацію про світ з телевізійних програм. Дивляться серіали і ток-шоу. Тим часом, це марна трата часу. Набагато корисніше читати: причому не детективи і любовні романи, а літературу про людські стосунки, автобіографії відомих людей, класику.

7. Страх вийти із зони комфорту.

Багато бідні люди бояться спілкуватися поза свого вузького соціального кола, що складається з колег, знайомих і родичів. Їм незатишно в суспільстві успішних людей, вони їм заздрять. Набагато люди одноманітно проводять дозвілля, не бажаючи спробувати щось нове.

8. Неправильне ставлення до грошей.

Бідняки нерідко живуть одним днем, купуючи те, що не можуть собі дозволити. Психіатри вважають, що шопоголізм властивий бідним людям. В результаті вони ледве-ледве дотягують до зарплати або влазять у борги. Вони не розбираються в кредитах і банківських послугах. Може проявлятися й інша схильність: скупість, що ховається під маскою економії, коли шкода витрачати гроші навіть на найнеобхідніше.

9. Звичка цінувати матеріальні цінності вище духовних.

Якщо запитати бідної людини, що йому необхідно для щастя, він відповість: новий телевізор, холодильник, гарний одяг або гарна квартира. Помічено, що люди із середнім і високим доходом вважають, що їм потрібні любов, дружба і самовираження.

Як позбутися від психології бідності?

Якщо ви дізналися в перерахованих звичках себе, необхідно змінюватися. Це непросто, але можливо. Візьміть на себе відповідальність за своє життя.

Психологи радять:

  • – усвідомте, що ви мислите як бідняк;
  • – розширюйте зв’язку з людьми;
  • – не соромтеся говорити про свої досягнення;
  • – не бійтеся успіху в кар’єрі;
  • – використовуйте шанси, які вам дає життя;
  • – нікому не заздріть: завжди знайдуться люди краще або гірше вас;
  • – цінуєте час, не витрачайте його без користі;
  • – перестаньте думати, що гроші дістаються тільки злодіям і шахраям;
  • – зрозумійте, що гроші – лише засіб досягнення цілей, які ви собі ставите;
  • – прагнете не тільки вижити, а й отримувати задоволення від життя.

Звичайно, змінивши життєві установки, ви не станете мільйонером. Але зміни в мисленні приведуть вас до поліпшення життя.

Як влаштуватися на роботу — кілька корисних порад

Що таке нішева парфумерія?

Види підприємницької діяльності в Україні

Як заробити студенту?

error: Вміст захищений!!