Амбіції як можливість кар’єрного росту

Можна мати професіоналізм, досвід і навички, але є вона складова, без якої неможливо побудувати кар’єру. Йдеться про амбіції. Часто ми сприймаємо амбітність як негативну якість, і винні у цьому радянські штампи. У світі без здорових амбіцій досить важко почуватися повноцінним членом суспільства.

Хотілося б наголосити, що ця риса характеру потрібна не лише у професійній сфері, адже саме амбіції допомагають нам добре виглядати та створювати щасливі, міцні сім’ї. Але оскільки в більшості випадків амбіції пов’язують саме з кар’єрою, у сьогоднішній статті ми зупинимося на амбітності як важливої ​​складової професійного успіху.

Здорові амбіції – це якість, яка постійно рухає нас уперед, змушує підкорювати нові вершини.

Крім того, претензії можуть стати непоганим внутрішнім джерелом мотивації, яке, як стверджую психологи, зароджується у дитячі роки. Завищені чи занижені претензії називають відхиленнями від норми, адже у разі занижених прагнень людина ставить собі мети, досягти яких йому навряд чи вдасться, він постійно жадає більшого як від себе, а й від навколишнього світу.

Амбіції як можливість кар'єрного росту

У більшості випадків це люди із завищеною самооцінкою, яка насправді не знаходить підтвердження. Що стосується людей із заниженими амбіціями, то їхня доля – плисти за течією, приймати те, що відбувається, як даність і не намагатися нічого змінити.

Тому дуже важливо культивувати в собі адекватні амбіції, які не дадуть нам сидіти, склавши руки, але й не дозволять прагнути неможливого.

Напрошується питання, чому одним людям властива амбітність, тоді як інші геть-чисто позбавлені її. Однозначної відповіді на це питання немає, однак, як було зазначено раніше, більшість фахівців вважає, що прагнення формуються ще в дитинстві. З іншого боку, їх можна розвивати.

Прекрасно тренує здорову вибагливість професійний спорт. Це необов’язково має бути світовий чи державний рівень – навіть міські змагання навчать дитину не лише ставити цілі (що важливо, реальні) і досягати їх, а й сприймати програш як тимчасову невдачу та мотивуватися нею.

Крім того, відмінним способом розвинути в дитині адекватну амбітність є приклад успішних батьків, які досягли власної працею.

Примітно, що, як свідчать дослідження, діти з багатодітних сімей частіше стають успішними. Це пояснюється тим, що вони з дитинства звикають до здорового суперництва, тому й у дорослому житті їм простіше досягати цілей.

Незважаючи на думку психологів про те, що амбітність формується у дитинстві, розвивати її можна навіть у зрілому віці. Так, якщо ваша проблема – занижені амбіції, які не дають досягти істотних успіхів у професійній сфері, спробуйте прислухатися до себе та вибрати дійсно бажану мету, а головне – почніть працювати на її досягнення.

Адже часто неуспішність пояснюється не невмінням поставити мету, а небажанням прикладати сили задля її здійснення. Наступного разу, коли відчуєте бажання здійснити будь-що, не відмовляйтеся від своїх прагнень лише тому, що вони здаються вам важкодосяжними.

Натомість продумайте варіанти їх досягнення, накресліть план. Крім того, культивувати здорову амбітність допомагає правильне спілкування з амбітними, успішними людьми.

Не варто сприймати таких людей як докор для себе і шанс вкотре усвідомити, як мало ви досягли, – навпаки, нехай така людина стане для вас моделлю поведінки, навіть взірцем для наслідування.

Також формуванню амбіцій сприяє підвищення самооцінки та розвиток впевненості у собі.

Де можна виграти реальні гроші в Інтернеті

Де зберігати гроші ( кращі поради від експертів )

Як взяти кредит на банківську картку в Україні