Чому на Форексі втрачають гроші: Топ-5 помилок

У якийсь момент у кожного трейдера може скластися ситуація, коли не вдається виграти на біржі копійки. Або, що ще гірше, накопичуються збитки.

У такий невдалий період абсолютно будь-яка людина відчує себе вибитою з колії. Найчастіше зіткнення з незвичною ситуацією виявляється фатальним, викликаючи масу проблем.

Причин складнощів, що настали, може бути відразу кілька:

  • перекоси в русі ринку,
  • внесені трейдером зміни в торговельну систему,
  • дії наперекір власному плану.

Тобто вплив мають як зовнішні ринкові обставини, так і дії самого трейдера.

Незалежно від факторів, що викликали раптовий спад, потрібно вжити термінових заходів для виходу з безвиході та повернення до прибуткової торгівлі.

Насамперед у подібній ситуації варто визначити джерело проблеми та вчасно внести відповідні зміни. Найкраще це зробити, максимально відверто та повно відповідаючи собі на питання, які я перерахую далі у статті.

Кожне питання спрямоване вивчення поточних ринкових умов і потребує більш уважного розгляду стратегії, якою торгує трейдер. У разі збиткових угод, головне, не ставити під сумнів свої торгові правила та стратегію.

Важливо розуміти, що кожен трейдер стикається з невдачами, і немає такої торгової стратегії, яка б раз і назавжди уберегла від низки збитків.

Відповіді на наведені нижче питання допомагають перервати період збиткової торгівлі, що затягнувся, і уникати попадання в подібний глухий кут надалі.

Отже, перейдемо безпосередньо до питань.

Чому на Форексі втрачають гроші

1. Чи можна взагалі отримувати прибуток на фондовому ринку в даний момент, використовуючи мій метод та інструменти для торгівлі?

Фондовий ринок постійно переходить з одного до іншого. Отже, звичні способи, дозволяють виграти біржі за одними ринкових умов, виявляються непридатними за іншими. Можна дотримуватися плану від кірки до кірки, але діяти врозріз з ринковим середовищем, що склалося в даний момент, і втрачати гроші.

Так що трейдер повинен переконатися, що його точки входу, рівні стоп сигналів, цілі з прибутку та стратегії управління капіталом були ефективними у конкретних ринкових умовах. Якщо це не так, то краще утриматися від торгівлі, доки ситуація на фондовому ринку не стабілізується або створити додаткові стратегії для таких умов.

2. Торгую я за трендом чи проти нього?

Багато трейдерів розробляють торгові стратегії таким чином, щоб виграти на біржі за трендами, що склалися. Тренди з’являються в різних часових рамках і трейдер має вміти визначати, який зараз тренд.

Торгівля за трендом — це досить суб’єктивне поняття.

Отже, варто пам’ятати про безліч трендів, що одночасно виникають, і про те, що прийняття рішення, на якій з них орієнтуватися при торгівлі, є вирішальним фактором успіху на біржі.

Коли при використанні стратегії слідування за трендом, вона не приносить позитивних результатів, потрібно задуматися про те, чи взагалі існує зараз тренд на ринку. Якщо тренд очевидний, можливо, рівні стоп сигналу розміщені надто близько до ціни або точка входу запізнюється (знаходиться дуже близько до точки корекції).

Раз за всіма ознаками, ваша стратегія здатна виграти на біржі і принести прибуток, але насправді цього не відбувається, виникає питання – чи дотримуєтеся її правил? Можливо, справа не у стратегії, а у відсутності дисципліни у трейдера. Саме така проблема зазвичай є причиною його неефективності.

3. Чи маю я список правил для входу в угоду і виходу з неї і чи я дотримуюсь цих правил?

Коли в торгівлі починаються збої, часто це трапляється через відсутність у трейдера детального плану входу в позиції та виходу з них. Переконайтеся, що ви маєте конкретні правила з цього питання. Критерії цих правил повинні у подробицях описувати, як і коли ви входите до угод і виходите з них.

Також трейдерам слід згадати, чи не вносили вони навіть найменших змін у виконанні торгового плану.

Не менш важливий і факт тестування ваших правил входу та виходу з угод. Чи перевірялася їхня ефективність? Чи формувалися вони на необґрунтованих припущеннях?

Стратегії можна перевіряти декількома способами – відштовхуючись від історичних даних, торгуючи на папері чи демо-рахунку. Не варто нехтувати цим етапом, якщо здатність торгової системи виграти на біржі і приносити прибуток знаходиться під питанням.

4. Чи торгую я за всіма сигналами, передбаченими торговою системою або лише за деякими з них?

При створенні торгової системи і, особливо, її тестуванні, мається на увазі, що торгівля здійснюватиметься за всіма сигналами, передбачених системою.

Якщо певні угоди були відфільтровані при торгівлі на демо рахунку, те саме потрібно буде зробити і при торгівлі наживо. Отже, у трейдера виникає питання – чи я слідую своєму плану або укладаю занадто мало (або багато), угод?

Якщо ви входите в позиції, які не передбачені торговим планом, значить, не варто звинувачувати план у невдачах. Краще утриматися від укладання надлишкових угод, доки вони стануть частиною прибуткової торгової системи. Трейдеру потрібно перевірити, чи пропущені сигнали були прибутковими. Якщо це так, торгуйте за сигналами.

Якщо частина сигналів ігнорується трейдером, це вплине на прибутковість торгової системи.

5. Чи маю я правила управління капіталом на фондовому ринку і наскільки точно я їх дотримуюсь?

Управління капіталом одна із найважливіших складових біржовий торгівлі. Ризик, якому ми піддаємо себе в кожній угоді, має бути невеликим. В ідеалі, становитиме менше одного відсотка від торгового капіталу. Якщо у вас є правила з управління капіталом, виникає інше питання – чи дотримуєтесь ви їх?

Цілком можливо, що правила є, але за реальної торгівлі збитки перевищують заздалегідь визначені. Чи це так у вас?

Прослизання або брокерські комісії можуть бути причиною того, що збиток складе більше, ніж очікувалося. Якщо не бути готовим до ризиків і враховувати далеко не всі з них, загалом навіть прибуткова торговельна стратегія почне давати збої.

Коли на тривалому відрізку часу збитки перевищують передбачувані, скоротите розмір позиції, знайдіть брокера, чиї комісійні будуть не такі високі або перестаньте торгувати на ринку, де таке велике прослизання. Інакше правила керування ризиком не зможуть ефективно застосовуватись.

Ніхто не застрахований від низки збиткових угод. Якщо ви пробули на фондовому ринку досить довгий час, це траплялося і з вами.

Причина такого збою може бути на самому ринку та його русі або в тому, як трейдер застосовує правила торгового плану та торгової системи на практиці.

При детальному розгляді своєї системи, трейдер може виділити собі проблемні місця, які провокують низку невдач і зробити необхідні виправлення.

Одним із способів зробити це є оцінка фондового ринку та визначення, чи може торгова система виграти на біржі, демонструючи працездатність у існуючих умовах.

Трейдер також повинен стежити за собою, а саме, за тим, чи торгує він за трендом або проти тренду, чи має правила для входу в угоди, виходу з них та управління капіталом. Чи використовує всі сигнали або вибирає деякі з них.

І, найважливіше, чи дотримується він своїх правил.

Аналізуючи фондовий ринок та власний торговий план (а також його практичне виконання), можна знайти причину торгових невдач та вжити необхідних заходів щодо їх усунення.

Сучасний трейдер — як подолати страх в трейдингу

Найкращі навігатори до смартфонів з ОС та Android

Як правильно взяти банківський кредит в Україні