Де найкраще купувати інвестиційне золото

Натуральне фізичне золото, на відміну від акцій промислових підприємств та фондових бірж, облігацій банків або паїв фондів, не є цифровою валютою і не значиться на сервері банку чи іншої фінансової установи. Оскільки золото – це дорогоцінний метал і знаходиться у матеріальній формі, його нелегко купити та отримати через Інтернет. Отже, постає питання, де купити інвестиційне золото, щоб інвестувати свій капітал, рятуючи його від інфляції.

Відповідь знайдете у пропонованій статті.

Як виглядає інвестиційне золото і де його можна вигідно купити

Людям, які запланували вкласти частину своїх заощаджень у золото, слід знати, що воно продається у вигляді золотих злитків та інвестиційних монет.

Правда, монети зазвичай трохи дорожчі, ніж зливки тієї ж ваги і такої ж проби, але вони мають естетичну та колекційну цінність та їх легше перевірити з погляду справжності. Тому вони можуть виявитися найкращим вибором для інвесторів-початківців, а також для тих, хто займається колекціонуванням.

З іншого боку, інвестиційні монети та зливки мають однаковий ризик ліквідності, тому це еквівалентні варіанти інвестування в золото.

Де купити золото вигідно та безпечно

Де найкраще купувати інвестиційне золото

Ціни на інвестиційні монети та зливки залежать насамперед від кількості, що міститься в них золота та поточного ринкового курсу золота. Там також впливає націнка продавця, але вона невелика й у більшості торгових фінансових організацій практично однакова.

Тому у продавців, які мають ліцензії на продаж золота, одні й ті самі монети та зливки продаються за схожою ціною. Якщо продукт на даний момент на десяток або трохи більше відсотків дешевший, ніж у конкурентів, і немає ліцензії, то покупець, швидше за все, має справу з підробленим золотом.

Чи можна купити золото онлайн або у стаціонарній фінансовій організації

Залежно від продавця золота угода може бути укладена лише у стаціонарній точці та через Інтернет або лише у стаціонарній точці, або лише через Інтернет.

Теоретично найбезпечніший варіант – це покупка у живого продавця у популярній фінансовій організації, що б була можливість вибрати золоту монету або зливок, уважно оглянути та перед покупкою отримати консультацію у продавця.

Онлайн-купівля з доставкою додому такої можливості не дає, але варто пам’ятати, що посилка може бути застрахована. Купівля через інтернет має ту перевагу, що дає можливість перевірити та порівняти ціни на товари.

Безпека купівлі інвестиційного золота має значення

Інвестиційне золото можна придбати як на вторинному ринку, так і у дилера або виробника. Таким чином, продавцем може бути приватна особа або компанія, що спеціалізується на продажу золотих монет та злитків, а можливо, і навіть на їх покупці. Звичайно, компанія, яка може купити золото, гарантує надійну безпеку угоди. Однак досвідчені інвестори можуть купувати золото у приватних осіб.

Звичайно, найкраще купувати золоті зливки та монети у відділеннях Національного банку України, в ПриватБанку, Ощадбанку та інших, бо там забезпечена найвища безпека транзакцій. А також у виробників та дилерів інвестиційного золота, таких як компанія Argor-Heraeus.

Українські банки найнадійніші продавці золота, які за жодних обставин не обдурять і не продадуть несправжнє золото. Вибираючи їх товар, інвестори можуть бути впевнені, що отримають справжнє, оригінально запаковане інвестиційне золото.

Продаж із гарантією викупу

Інвестори, які запитують, де купити інвестиційне золото, повинні відразу ж подумати про питання монетизації своїх вкладень пізніше.

Попит на інвестиційні монети чи золоті зливки високий, особливо у період економічної кризи, але пошук продавця який не тільки продає але і викупляє золото завжди пов’язаний з додатковими формальностями і значними тимчасовими затратами.

Як правило українські банки які торгують золотом викуповують зливки, які в оригінальній упаковці, мають тавро і сертифікат, і не мають ушкоджень.

Банки  викуповують золото виготовлене брендами Argor-Heraeus, Umicore, Valcambi та іншими з якими є угода.    

Тому замість пошуку продавця серед приватних осіб варто придивитись до банків які гарантують подальший викуп монет або зливків.

Висновки

Чи варто купувати інвестиційне золото, тут думки експертів неоднозначне. Одні згодні, що золото – це безпечний актив, який з роками не втрачає цінність, і може надійно захистити капітал від знецінення.

Інші експерти вважають, що золото вже перетворилося на товаром для спекуляції, тому за певних умов його ціна може впасти, точно так як обвалюється ціна будь-якого звичайного товару.

В яке краще інвестувати золото — біле чи жовте

Як початківцю заробляти гроші на OLX

Як стати блогером в Інстаграм (поради для новачків)