Де купити злиток золота в банку чи на біржі?

У статті йтиметься про злиток золота, який відомий людству понад тисячу років. Чому ж воно так підкорило людей? Практично кожна людина має вироби із золота, причому навіть половинчастого сплаву, 573 проби, де золота всього 57%. Інша справа – інвестиційне золото, яке має пробу 999,9%. Саме таке золото люди купують, рятуючи від інфляції свої грошові заощадження.

Детальніше про те, як купити золото, скільки його купити, і чи варто його взагалі купувати, прочитаєте в статті.

Шукаєте підходящий спосіб купити золото в Україні?

Є чудове рішення вибрати те, що дійсно потрібно!

Де купити злиток золота в банку чи на біржі

Рішення не просте, але давайте розглянемо докази та аргументи на його користь. На запитання: «Як і скільки інвестувати грошей у золото?», відповіді бувають різні, але краще дотримуватися поради досвідчених інвесторів: по-перше, не можна зберігати заощадження тільки в золоті. По друге, орієнтуйтеся на 10 – 15 відсотків своїх заощаджень. Таку кількість свого капіталу можна справді інвестувати. Але врахуйте ще одну пораду інвесторів, не купуйте золоті ювелірні вироби, їх безглуздо купувати на майбутнє.

При придбанні виробів із золота заплатите ПДВ (податок на прибуток), у ціну виробу входить вартість роботи, і воно коштує дуже дорого, а продати зможете за низькою ціною та увійдете в мінус. Фінансові консультанти радять купувати банківське інвестиційне золото. Воно продається на вагу, в злитках різних розмірів та різної маси. На зливкові обов’язково видавлено маркування.

Багато хто побоюється брати українське золото, а вибирає зливки, де стоїть штамп Швейцарія, але це не обов’язково. Немає жодної різниці, яка країна написана на золотому зливку як виробник. Все золото перед тим, як продати перевіряється незалежними експертами. Тому українське золото нічим не відрізняється від Швейцарського. Якщо ви український дорогоцінний метал вирішите продати у Швейцарії – нема проблем.

Ще одна особливість, при покупці інвестиційного золота – це націнки та спреди, тобто відмінність продажної вартості від ціни покупки. У цьому нічого складного. Тут принцип такий самий, як і на валютному ринку. Банк продає золото за ціною, вищою від закупівельної. Візьмемо для прикладу той самий 100-грамовий злиток золота. Продати його банк вам готовий за 163 тисячі гривень, а от викупити вже за 159 тисяч, таким чином спред склав 4 тисячі гривень або майже два з половиною відсотки. При цьому потрібно враховувати, що чим менше вага зливка, тим більшим буде спред.

1.Золоті злитки та монети: як вибрати

злиток золота

У продажу є зливки різної ваги, тому що купувати кожна людина вирішує сама. Але, орієнтир такий, що чим менший злиток золота, то дорожче у ньому коштує грам золота. На це впливає вартість робіт. Дуже великий брусок металу також має високу ціну. Тому на сьогоднішній день 5 – 10 грамів зливок, який користується найбільшим попитом, його простіше купити і легше продати.

Якщо ви запитаєте: «Які краще купувати, штамповані чи виливки?» Немає жодної різниці, і той і інший брусочок золота можна купити та продати у банку.

Крім зливків, можна вкладати гроші в інвестиційні монети. І зливки та монети продаються у футлярі, але його розкривати не потрібно. Коли продаватимете, то питання виникне дуже принципове, якщо продаєте без футляра, то треба робити експертизу. Якщо метал у футлярі, то експертизу робити не треба. Хоча все залежить від покупця.

Окрім виливків, у продажу є ще монети від Центрального банку України. Монетка із чистого золота важить одну «Тройську унцію», тобто 31,1 грам, її назву «Архістратиг Михайло». Тираж цих монет великий, тому жодної колекційної цінності та націнки відповідно тут немає. Ви платите практично лише за метал. Вартість такої монети майже 54 тисячі гривень. Таким чином, один грам металу в цій монеті коштуватиме трохи більше 1700 гривень, а це більше, ніж при купівлі у 100 грамовому зливку.

інвестиція в золото
Gold bars and financial graph

Для того, щоб інвестувати в золото і не мати проблем із переплатою та спредом, можна вкладатися в ETF прив’язаною до золота.

І так, щоб зробити вибір на користь зливка чи монети, заходьте на сайт Національного банку України у лівому меню вибираєте опцію «Банкноти та монети» натискаєте на цю кнопочку и переходите на іншу сторінку «Банкноти та монети», тут купа будь-якої інформації, можна спокійно почитати.

Тут навіть ролик є, можна подивитися, які продаються монети, яка форма, навіть вказано номінал та кількість чистого золота. Далі переходьте на сторінку, де вказано ціну для продажу та закупівельну ціну.

Нацбанк України щодня публікує ці ціни, оскільки вони щодня змінюються.

Щоб дізнатися про ціни на зливки, потрібно перейти на нову сторінку, де вказані ціни на банківський метал. На цій сторінці щодня встановлюється курс золота та ціна зливків.

2. Як менш безболісно для бюджету купити злиток золота

Саме так технологи фондових установ рекомендують створити капітал, використовуючи метод нагромадження. Для цього потрібно відкрити депозитний рахунок у банку на півроку, найкраще на рік і поповнювати його щомісяця залежно від вартості мети. Якщо мета купити саме унцію золота, поповнювати рахунок потрібно по 150 доларів що місяця протягом року.

Хто не має можливості відкладати саме таку суму, відкладайте менше, наприклад по 100 доларів. За рік чи півтора інвестицій купіть заповітну унцію золота вагою 31,1 долара. Якщо відкладатимете по 100 доларів, то за 6 місяців купіть злиток в 10 грам, або два зливки по 5 грам. Метод зрозумілий і не складний, однак чомусь саме для купівлі золота він сам по собі в голову мало кому спадає.

3. Як купити в Україні інвестаційне золото на біржі

інвестаційне золото

На жаль, в Україні немає біржі, де можна купити золото безпосередньо. Тому такий спосіб інвестиції на біржі не практикується. Щоправда, брокери зі стажем та досвідом торгують на закордонних біржах через посередників або у закордонного брокера. Україна підтримує співпрацю з популярними міжнародними ліцензованими брокерськими компаніями, Exante, Freedom Holding Corp та Interactive Brokers. Щоб отримати доступ на закордонні фінансові ринки, необхідно відкрити рахунок, звернувшись до українського брокера-посередника, який є субброкером закордонного брокера.

Після реєстрації на біржі у закордонного брокера, український трейдер отримає у користування торговельний термінал, де буде представлена інформація про котирування на ф’ючерси, фонди ETF на золото у реальному часі. Все, трейдер з України може відразу виставити заявку на покупку золота. Позитивним фактором є те, що якщо рахунок на біржі буде відкрито через брокера-посередника з України, то трейдеру легше торгувати. Легше спілкуватися та вирішувати проблемні питання.

4. Як купити золото PAXG на крипто-валютній біржі Binance

Щоб робити покупки на цій біржі, потрібно спочатку пройти реєстрацію, яка дуже простенька, впорається навіть новачок. Просто вводите свою поштову скриньку, вигадуєте унікальний пароль, підтверджуєте пошту. На етапі, коли система запропонує три варіанти вибору депозиту, підтверджуєте свою особу паспортом. Далі на головній сторінці меню є кілька розділів. Вибираєте на свій розсуд і для своїх цілей.

Багато хто користується Launchpad (від англ. Launch pad – стартова платформа), на ній продаються різні монети.

Наприклад, якщо хочете заробити, купуєте монети, потім продаєте їх за вигідною ціною.

На цій біржі, окрім криптовалюти, можна придбати золоту монету. Ця монетка стабільно почувається, не просідає. Валюта називається Pax Gold – це один токен вагою в одну (Тройську унцію) золотого злитка London Good Delivery, що зберігається в Лондоні. Виявляється, що це стейблкоїн, який запроваджено спеціально для того, щоб кризу на крипто-ринку можна було пересидіти.

Як купити золото

Так от, наприклад, хтось хоче перечекати кризу у доларах, а хтось у золоті. Тому що долар вважається не дуже надійною валютою, його друкують у великих кількостях і його теж трохи штормить.

Так ось компанія Pax , що в Нью-Йорку уклала угоду з Binance про те, що токини Pax Gold є еквівалентом власності на золото. І за бажанням ці монети можна обміняти на зливки в Нью-Йорку та Лондоні або перепродати на біржах, або обміняти на будь-яку потрібну валюту. Одна монета Pax Gold коштує одну унцію золота, точніше є еквівалентом однієї унції золота, і якщо коливається ціна на цю монету, то саме коливання ціни у золота. Одна унція це 31.1 г золота. Ціну цього золота можна побачити на біржі Binance. Тож, хто хоче перечікувати кризу у золоті, або купити його на біржі Binance, то без проблем купуйте валюту PAXG – це криптовалюта у золоті.

Резюме

В даний час станом на 21.11.2021 року вартість однієї унції золота становить 1860,3 доларів, на початку року вартість була 1 858 доларів, тобто моржа за рік 2 долари.

Тому інвестиція в золото – це інвестиція як захисний інструмент і отримати прибуток від зростання ціни на золото можна тільки на великій дистанції терміном у кілька років. Ось і вирішуйте самі, чи варто інвестувати у золото з метою отримання прибутку.

Трейдинг криптовалют: основи торгівлі на криптобіржах

Куди вкласти гроші у 2022 році ( вигідні інвестиції )

На чому можна заробити гроші в 2022 році?