Де зберігати гроші ( кращі поради від експертів )

Під час епідемії, яка впливає на звичний спосіб життя та її обмежень ніхто не сумнівається, що ми зараз живемо і працюємо в абсолютно новій реальності. Деякі зміни є цілком очевидними і помітними, наприклад, маски, які носять на вулицях, черги на вакцинацію або закриті деякі службові приміщення та вечірні розважальні заклади. Крім того, гаманці українців починають виглядати інакше, ніж у «до вірусні» дні. Тож настав час переосмислити свій побут та, як найкраще захистити свої заощадження від втрат в цих умовах. В статті приведені поради фахівців, як надійно захистити свої заощадження від неминучих втрат, пов’язаних з інфляцією.

Готівка або банківська картка. Як зберігати заощадження в умовах пандемії

Де зберігати гроші

На самому початку пандемії почались ринкові потрясіння. Настрої людей були катастрофічними. Окрім запасів продуктів харчування та засобів гігієни, однією з поширених реакцій було масове зняття готівки через страх закриття банків. Це видно, наприклад, у балансі зняття коштів з банкоматів, наданих Національним банком України. У часи невизначеності фізичні гроші на деякий час дають людям відчуття безпеки, але також приносять із собою деякі проблеми та втрати.

Перша проблема – безпека. В той час у статистиці пошукових запитів Google можна було спостерігати значне збільшення таких фраз, як «безпечно» або «безпечно вдома». Друга проблема – це збитки від інфляції. Сьогодні готівка, що зберігається в шкарпетці, знецінюється на понад 3% щорічно. Тому власники готівки та заощаджень на банківських рахунках починають шукати спосіб більш безпечніший за депозит щоб максимального захистити свої гроші від інфляції. Сміливіші тягнуться до нових можливостей для вигідного, хоча й більш ризикованого способу – до інвестування, наприклад, на фондовій біржі.

Однак почнемо з можливостей, які має людина з дуже низькою схильністю до ризику. Поки що першим вибором таких людей були ощадні рахунки та депозити. Банкіри роками переконували людей не тримати гроші у горезвісній шкарпетці. Однак, в останні роки деякі з них, почали відкрито говорити, щоб власники коштів не вкладали весь свій капітал у банк. Це пов’язано з невизначеною ситуацією на фінансових ринках та низькою прибутковістю вкладень.

Поради від фахівців, як зберігати гроші вдома, щоб вони були у повній безпеці

Заховані у квартирі життєві заощадження точно не принесуть господарю прибутку. Згодом їхня вартість знизиться під впливом інфляції бо гроші «не працюють», не заробляють відсотки, в порівнянні, коли капітал розміщено на ощадному рахунку чи депозиті. Але політика низьких відсотків центральних банків означає, що зберігання готівки у банку не дозволяє отримувати привабливі доходи, а «Фонд банківських гарантій» гарантує, що у разі банкрутства банку буде компенсовано лише певну суму. Крім того, є ідеї щодо захисту банківського сектора, які полягають у можливості відстрочення або обмеження банком суми депозиту у кризових ситуаціях.

У більшості випадків вкладник може розраховувати на процентну ставку 4 – 6 %. Це дійсно дуже мало на річній основі, навіть з великою сумою грошей на депозиті, не вдасться заробити багато. Однак, якщо дивитися на втрату купівельної спроможності грошей, то люди не тільки не зароблять, але й втратять. Вже навіть через рік купити продуктів за ці гроші можна буде набагато менше ніж торік. Принаймні в більшості випадків. Варто також зазначити, що не всі хочуть розкривати свої заощадження, наприклад, для податкової. Правда, проте, зберігаючи гроші на банківському рахунку, податкова може перевірити, скільки у вас заощаджень і звідки вони. Тому, якщо хочете цього уникнути, то слід триматися подалі від банків. То що робити з зайвими грошима?

Інвестиція завжди вважалась кращим способом збереження грошей

Коли є накопичені зайві кошти, то люди завжди мають можливість їх вкласти в якийсь проект. Це набагато краще, ніж зберігати їх на банківському рахунку. Однак потрібно знати, що практично кожна інвестиція піддається певному ризику. Це може бути більшим чи меншим ризиком, але він завжди є. Якщо хочете в щось інвестувати, то дорогоцінні метали завжди виручали. Наприклад, золото, платина та інші дорогоцінні метали були успішним вкладанням для збереження грошей від інфляції та знецінення. Звичайно, час від часу їхня вартість збільшується або зменшується, але це завжди інвестиція в те, що дійсно існує і все одно матиме певну цінність. Тож інвестування здається досить розумним і хорошим вибором.

Звісно, знайдуться бажаючи вкласти свої гроші в цінні папери, акції та облігації. Це можна зробити. Це однозначно краще, ніж тримати гроші в банку. Однак варто пам’ятати, що, як і будь-яка інвестиція, ця також пов’язана з ризиком втрати заощаджень.

Де краще зберігати гроші? Фінансові аналітики радять не панікувати, а активно витрачати гроші, купуючи омріяні товари

Якщо у вас є заощадження і вас хвилює їх доля в зв’язку з кризою, то просто витрачайте їх. Заощадження сьогодні насправді не окупаються, тому що ніхто не знаєте, що буде завтра. Зберігати гроші, вони того не варті. Кращим рішенням є покупка нерухомості, тому що незалежно від того, що станеться з валютою в майбутньому, ви все одно будете володіти нерухомістю.

Добре інвестувати в будинки, квартири або, наприклад, в земельні ділянки.

Витрачати гроші сьогодні здається найрозумнішим вибором. Комусь це може здатися трохи нелогічним. Правда в тому, що це найкраще, що ви можете зробити зараз.

На іншому кінці спектру інвестиційної поведінки серед клієнтів, більш схильних до ризику, спостерігається значне зростання інтересу до інвестування на фондовому ринку. Статистика свідчить, що під час вимушеного економічного спаду фондові біржі набирали. нових інвесторів. Брокерські контори активно відкривали нові рахунки трейдерам, Котирування акцій окремих компаній сягали навіть кількох десятків відсотків на день, що приваблювало інвесторів.

Парадоксально, але коронавірус позитивно сприяв просуванню цієї сфери інвестицій. Початківці інвестори дуже не ризикують, якщо вирішують купити лише одну або кілька акцій компаній. Незалежно від фінансового результату таких вкладень, вони обов’язково отримають дуже цінні знання та досвід торгівлі на біржі. На практиці вони оцінюватимуть важливість таких факторів, як, наприклад, відповідний вибір компаній для інвестиційного портфеля, його диверсифікація та усереднення закупівельних цін. Це сприятиме більш широкому інтересу до інвестування в акції, як безпосередньо на біржі, так і шляхом купівлі паїв участі у фондах.

При виборі способу інвестування слід враховувати не тільки потенційні норми прибутку, а й співвідношення прибутку та ризику. Інвестування в більш ризиковані активи вимагає великої обережності. На початку хорошим рішенням є виділення лише певної частини вкладених коштів на більш ризиковані інвестиції. Варто реально оцінити запланований горизонт інвестування – якщо припустити, що робимо інвестиції на термін 10 років, то не слід приймати рішення на основі щоденних коливань ціни акцій або щоденної оцінки паю фонду.

Фахівці, радять: як тримати гроші на чорний день

як тримати гроші

Кошти можна вкладати у кілька різних джерел, але, на думку фінансистів, деяку частку з них краще залишити вдома на випадок фінансової кризи. Готівка вдома, особливо у великих розмірах – це відкрите запрошення для злодія. Немає прибутку привабливішого за гроші. Певні злочинці можуть застосувати силу та проникнути у нерухомість, навіть якщо там перебувають члени сім’ї. Єдиний ефективний захист у цьому випадку – міцний, захищений від злому сейф.

Не знаєте де краще зберігати гроші? Експерти радять, як заховати гроші вдома

як заховати гроші вдома

Вибір моделі сейфу залежить від кількох факторів. Клас захисту від злому залежить від кількості готівки чи вартості цінностей, які плануєте зберігати. Також важливі розміри та тип сейфу. Підлогові та настінні сейфи вимагають будівельних робіт та встановлення анкерів, що можливе лише у спеціально підготовлених нішах та стінах певної товщини.

Однак меблі та окремі сейфи можна без проблем розмістити в готових інтер’єрах. Найкраще вибирати їх розмір так, щоб їх можна було заховати, наприклад, у шафі, письмовому столі чи недоступній для гостей кімнаті. Різні типи замків та можливість оснащення їх додатковими модулями, наприклад, безшумною сигналізацією, забезпечують безпеку не лише майна, а й членів сім’ї. У разі зламування, сейфу спеціальний чіп сповістить службу поліції про пограбування.

У той же час слід пам’ятати, що найкращий спосіб захистити важливі цінності – це використовувати кілька типів безпеки, наприклад, у вигляді кількох сейфів, підключених до системи сигналізації, броньованих дверей та не зламних вікон або воріт, що ускладнить вхід у власність. Втрата часу злодієм тут надзвичайно важливий фактор.

В жодному разі так не ховайте гроші: злодії саме в цих місцях їх шукають

У кожного з нас десь удома заховані гроші. Звичайно, це не великі суми, але такі, які завжди повинні бути під рукою. Але не тримайте їх в тих місцях де їх звикли шукати злодії.

1). Під рослинами у вазоні

Цей секретний притулок – досить ризиковане місце. Адже сусідство з рослинами – небезпечне для банкнот. Там часто люди зберігають свої заощадження у золоті. Такий романтичний жест закопування скарбу під коріння рослин відомий навіть злодію початківцю.

2). У передпокої

Традиційно гроші ховали під простирадлами, але, оскільки про це всі знають, люди знаходять трохи оригінальніший куточок у свому гардеробі: вони ховають за шафою. Але про це знають всі злодії?

3). У шафі на кухні

Хто подумає шукати багатство під поліетиленовими пакетами, гумками з рецептами чи дерев’яними ложками та пластиковими лопатками? Єдиний недолік: про це знають всі. Саме там злодії шукають і находять сховані гроші.

4). У домашньої тварини

Якщо у вас вдома є домашні тварини, то це не значить, що там надійне укриття, що добре охороняються. Ховати гроші в будці тварини надто ризиковано. Смішно думати, що добре захищений конверт з грошима або бляшанка залишаться непоміченими.

5).У книгах

Зручно зберігати невеликі суми грошей у своїх книгах, наприклад, банкноти 200 гривень. Власник знає, що вони там є, але іноді забуваємо про них і одного разу приємно дивуємося, коли дістане енциклопедію з книжкової шафи. Але така схованка – це класика про яку знають навіть школярі.

6). З овочами

Здається хто буде шукати гроші в ящику з овочами? Люди впевнені, що це надійна схованка. Вони просто кладуть гроші в банку ховають її у задній частині ящичка. Але це не надійна схованка, бо про неї знають всі злодії.

7). У взуттєвій шафі

Практично завжди, заходячи в квартиру, люди залишають у холі всі свої цінні речі та важливі документи. На жаль, цим іноді користуються грабіжники. А , якщо сховати гроші у взуттєву шафу у спеціальну взуттєву коробку або в кросівки чи чобітки – може там буде надійно. Ні в якому разі, бо злодії в першу чергу перевіряють взуття.

Висновок

До процесу збереження своїх грошей потрібно підійти відповідально і з максимальною концентрацію на ринок єкономіки, адже знаючи тренди ринку, можна не тільки зберегти але й приумножити свої кошти!

Як взяти кредит на банківську картку в Україні

Де знайти віддалену (дистанційну) роботу в 2022 році

Де купити злиток золота в банку чи на біржі?