E-mail маркетинг – інформація для початківців

Головне завдання маркетолога, використовуючи інструменти звичайного маркетингу розповісти всьому світу про бізнес, Для цього потрібно вивчити нішу в якій ведете бізнес, зробити аналіз потреб людей і надати інформацію про послуги та товар, який продає великий аудиторії клієнтів. Звісно, це зробити не так просто. Як правило, бізнесмени публікують рекламні оголошення в засобах масової інформації на дошках оголошень в медіа-просторі. Однак така реклама дуже дорога, а ефективність повідомлень важко перевірити.

Але, на щастя, сьогодні є альтернатива класичному маркетингу, E-mail маркетинг, який дає можливість підприємцю безкоштовно відправляти рекламні повідомлення цільовій аудиторії.

Що таке e-mail маркетинг?

E-mail маркетинг

Це форма інтернет-маркетингу, де через електронну пошту доставляються рекламні повідомлення.

Головне завдання електронного маркетингу – це постійний контакт із своєю аудиторією, використовуючи пошту.

Величезна перевага сучасної форми спілкування через інтернет – це безкоштовна можливість надсилання персональних повідомлень потенційним клієнтам. Система оформлення повідомлень дозволяє автоматично додавати ім’я отримувача на початку листа.

Таким чином, клієнт відчує до себе лояльність, тому що лист написаний спеціально для нього, і охочіше відкриватиме і читатиме його текст.

Ще одна перевага електронного Email-маркетингу – це швидкість передачі повідомлення, та масовість аудиторії.

Аналізуючи поведінку одержувача листів, можна зробити висновок, скільки повідомлень він отримав, скільки відкрив і прочитав, і що саме призвело до продажів.

Email-маркетинг – це найпоширеніша форма спілкування з клієнтами, тому він найчастіше застосовується в рекламних та комерційних цілях.

Крім того, Email-маркетинг використовується маркетологами для маркетингових досліджень, проводячи опитування через електронну пошту, що дає реальну картину потреб потенційних клієнтів або рівень їхньої задоволеності.

Як отримати поштову адресу, щоб створити клієнтську базу  

Найпростіший та найдешевший спосіб – це збирати адреси електронної пошти самостійно,  пропонуючи можливість підписки на розсилку новин на своєму веб-сайті.

При онлайн-продажу у формі замовлення можна поставити галочку за згодою отримання розсилки з пропозиціями, які покупець вибере, якщо зацікавиться.

Якщо у вас немає власної бази адрес електронної пошти, ви можете придбати її у сторонній компанії. Але, треба розуміти, що покупка цінної бази коштує недешево.

Користувачі зібраної бази адрес повинні бути цільовою групою, яка добровільно погодяться отримувати інформацію.

Наприклад, підприємець має інтернет-магазин із продажу смартфонів. Значить. комплект електронних листів з новинами потрібно надсилати лише тим людям, які цікавляться сучасними гаджетами. Така база адрес для розсилки рекламних пропозицій принесе успіх.

Експерти не рекомендують використовувати торгові портали, які мають бази підписників, тому що вони зазвичай не авторизовані. Тобто там немає згоди користувачів на використання їх особистих даних, і, отже, така база може завдати більше шкоди, ніж користі.

Email-маркетинг та спам

Важливим моментом в електронному маркетингу є те, що клієнт погоджується одержувати від підприємця повідомлення. Якщо у вашій базі немає такої згоди, то кореспонденція розцінюватиметься як спам і ніхто такі листи читати не буде. Відповідно до європейського законодавства, спам – це насамперед насильно нав’язані рекламні повідомлення та комерційні пропозиції, карається пошуковими системами.

Висновки

Будь ви новачок в онлайн бізнесі або експерт в email-маркетингу, не має жодного значення, у вас має бути одна мета – побудова цільової клієнтської бази та створення якісних та кращих ніж у конкурентів email-розсилок.

Однак не все так просто. Для того, щоб у вашої розсилки був високий показник відкриття листів, переходів за посиланнями та конверсій, доведеться не один місяць, а то й рік працювати.

Інтернет-маркетинг простою мовою для початківців

Що таке кредит на квартиру для здачі в оренду

Кредит під заставу, що це таке та як його отримати