Як заробити на фрілансі для початківців

Сьогодні в цій статті мова піде про те, що таке фріланс і як заробити у фрілансі початківцю і без особливих знань.

Слово “фріланс”, як і багато термінів, що стосуються інтернету і комп’ютерів, є запозиченням з англійської мови і складається з двох частин.

 1. Перша частина – free – значить “вільний”,
 2. друга частина – lance – перекладається як “спис”.

Під терміном “фріланс” у нас розуміється рід віддаленої роботи, коли людину наймають на короткий час для виконання певних, як правило, разових робіт.

Фріланс має багато позитивних сторін як для замовника, так і для виконавця:

Виконавець:

 1. Чи не витрачає час на поїздки в офіс і назад
 2. Чи не зобов’язаний “відбувати” час на робочому місці, коли завдання вже виконано
 3. Може самостійно і більш раціонально планувати свій робочий час.
 4. Може в процесі виконання завдання відволікатися, наприклад, на догляд за дитиною або хворим або старим членом сім’ї.
 5. Часто, для людей, обтяжених сімейними турботами, фріланс – єдина можливість заробити гроші.
 6. Може працювати з декількома замовниками, що робить його незалежним, позбавляє від страху звільнення, і часто дозволяє заробляти більше, ніж він міг би заробляти, маючи тільки одне місце роботи
 7. Не зобов’язаний дотримуватися дрес-код. Погодьтеся, досить складно, к-Приміром, в літню спеку постійно носити піджак і краватку. А жінкам взимку досить важко буває після шапки привести в порядок зачіску.
 8. Фрилансеру ж не треба відволікатися на такі дрібниці, що неабияк економить нерви.

Замовник:

 1. Економить на оренді приміщення, необхідного для створення робочого місця.
 2. Економить на програмному та технічному забезпеченні.
 3. Чи не платить відпускні та лікарняні.
 4. Якщо якість послуг даного фахівця його не влаштовує, може без труднощів від них відмовитися і звернутися до іншого.

За схемою фрілансу часто працюють:

 • копірайтери,
 • перекладачі,
 • програмісти,
 • дизайнери.

У фрілансі дуже часто йдуть новачки інтернет-підприємництва. Таким чином вони починають шлях у напрямку до створення свого бізнесу в мережі. Дуже часто фріланс є додатковим видом заробітку для людей, що мають основну роботу.

Звідси і всі проблеми і недоліки фрілансу.

Серед роботодавців широко (і часто небезпідставно) поширена думка, що фрілансери надають послуги низької якості і часто не виконують роботу в строк. Тому, звертаючись до фрілансера вперше, замовник, як правило, морально готовий до того, що його завдання може бути виконано не на вищому рівні і не зовсім вчасно. Він часто намагається компенсувати це за рахунок низької оплати праці.

Через таке ставлення фрілансери з високою кваліфікацією часто беруть занадто багато замовлень, що не може не позначитися на якості і термінах їх виконання.

Крім того, при одноразовому співпраці, завжди існує ризик того, що замовник відмовиться повністю оплачувати вже виконану роботу. Або фрілансер – візьме передоплату і зникне.

Щоб уникнути неприємностей для обох сторін, в даний час існують біржі фрілансу з так званої захищеної угодою.

Ця система влаштована таким чином, що замовник не може дати завдання, якщо не має на рахунку достатньо коштів для його оплати.

У момент дачі завдання сума блокується на рахунку замовника і коли завдання прийнято, надходить на рахунок виконавця.

Звичайно, без суперечок не обходиться, але відвертого шахрайства, все-таки, вдається уникнути.

За принципом безпечної угоди працюють, наприклад, такі біржі, як фрілансхант, апворк і fl.ru.

Якщо Ви новачок і хочете почати заробляти у фрілансі, краще, на мою думку, з цих двох сервісів вибрати саме фрілансхант.

Я сама на ній працювала деякий час в якості виконавця, а тепер, все частіше буваю в якості замовника. Мені ця біржа подобається тим, що там часто бувають завдання, які не потребують високої кваліфікації.

Крім того, мені траплялися, в-основному, адекватні замовники. Бачачи моє відповідальне ставлення до своїх завдань, вони давали мені повторні завдання з підвищеною оплатою. Деякі навіть навчали.

Саме на фрілансханті я вперше почала створювати на замовлення рекламні кампанії в Яндекс. Навчив мене роботі один із каналів Ютуб, і згодом цей навик допоміг мені дуже швидко розкрутити мій власний інтернет-магазин.

Грунтуючись на своєму досвіді, хочу дати вам таку пораду: якщо Ви новачок в інтернеті, але, тим не менш, всерйоз ставите питанням, як заробити у фрілансі, кращим вибором буде зареєструватися на фрілансханті і брати там якомога більше різних завдань.

Навіть якщо ви зовсім нічого не вмієте, в інтернеті повно безкоштовних уроків на будь-яку тему.

Через деякий час ви зрозумієте, що вам краще вдається, що більше подобається. З’являться постійні замовники, підвищиться кваліфікація, а разом з нею, при відповідальному ставленні до роботи, і оплата праці.

Якщо ж Ви кваліфікований фахівець: інженер, перекладач, бухгалтер і т.д., Вам легше буде знайти замовників на спеціалізованих біржах, які Ви без зусиль знайдете в пошуку.

Крім того, хочу додати, що, незважаючи на те, що, в-общем, фрілансери вважаються дешевою робочою силою, багато хто з них заробляють по 10 000 грн. в місяць і більше, а клієнти стоять в чергу за їх послугами.

Тому, якщо ви тільки теоретично роздумуєте про те, як заробити у фрілансі і не маєте бажання вчитися і вдосконалювати свої навички, то вам не потрібно навіть і намагатися щось робити.

Якщо ж Ви людина відповідальна і цілеспрямована, в такому випадку фріланс може стати для Вас не тільки джерелом додаткового заробітку, а й відмінним стартом в інтернет-підприємництво.

TikTok | 5 способів заробити гроші з Тік Ток в 2021 році

Фрілансери і заробіток в інтернеті

Труднощі фрілансу в 2021 році

Залишити відповідь

error: Вміст захищений!!