Як грамотно скласти резюме, кому за 40+

Знайти роботу ніколи не буває легко. Тут вічно або ми надто молоді, або надто старі, або ж не маємо відповідного досвіду та навичок, або у вас їх дуже багато, і ви “надто хороші” для роботи, на яку ви претендуєте. Проте знайти роботу можна. Просто потрібно трохи самодисципліни та мотивації.

Нижче є низка порад, які допоможуть знайти роботу людям, яким за 40 років.

Як грамотно скласти резюме

1. По-перше, подумайте про те, що ви хочете робити зараз. Ви вже у тому віці, в якому можете думати про те, що ви хочете, а не про те, що маєте робити.

2 Ваша заявка на роботу повинна враховувати також майбутнє, а не ваше минуле. Супровідний лист не слід розглядати як досягнення “пенсіонера”.
Пишіть своє резюме з погляду особи, яка претендує на роботу і думає про майбутнє, а не про минуле. Напишіть про те, що ви можете зробити та принести компанії. Під час написання резюме тримайте у своєму підсвідомості слова “погляньте, що я можу зробити для вашого бізнесу”, а не “погляньте, що я вже зробив”.

3. Пам’ятайте про сучасні технології. Не обмежуйтесь оголошеннями в газетах або тим, що можуть запропонувати в Агентствах з зайнятості. Використовуйте інтернет та можливості пошуку вакансій у ньому. Наприклад, зараз одними з найпопулярніших напрямків насамперед вважаються вакансії різних фахівців, зайнятих у сфері офісного обслуговування, тому шукати таку роботу з оголошень просто марно, швидше за все, кандидата на неї вже знайшли. А ось в інтернеті можна отримати актуальні оголошення, які з’явилися лише день тому або навіть годину тому.

3. Не забувайте, проте, і минулі досягнення. Ви наполегливо працювали всі ці роки, щоб стати тим, хто ви зараз. Ви повинні, отже, пишатися собою і показати ентузіазм щодо того, що ви ще збираєтесь робити.

4. Наголосіть на своїх якостях, які зазвичай асоціюються з молодими людьми.

5. Не уникайте таких термінів, як багатозадачність та динамізм. Виховання дітей, звичайно, навчили вас одночасно робити більше. ніж одне завдання, так що ви, безумовно, зможете впоратися з будь-якими труднощами.

6. Вивчайте нові речі та отримуйте знання про нові технології. Доведіть, що старого собаку можна навчити новим трюкам. Всі знають, як важко йти в ногу з швидко прогресуючим розвитком і дійсно вражає, коли хтось протягом тривалого часу стежить за всіма новинками.

7. Будьте відкриті для нових шляхів розвитку. Подумайте про ваші навички, які будуть застосовуватися в іншій галузі.

Ніколи не буває запізно, щоб знайти роботу своєї мрії.

8. Створіть власну компанію. У вас вже є досвід та навички. Чому б не почати працювати на себе?

9. Пошук роботи може бути досить складним і таким, що розчаровує, але пам’ятайте, що в цей період потрібно підтримувати фізичну форму і добре харчуватися. Таким чином, ви матимете більше енергії та оптимізму, що може суттєво вплинути на рішення про прийняття вас на роботу.

10. При пошуку роботи вас можуть найняти на неповний робочий день як волонтер. то дозволить зробити меншу “дірку” у вашому стажі. Добровільна робота може призвести до наступного найму.

11. Поновіть свої знання до співбесіди.
Навіть якщо ви маєте необхідні навички, ви можете пропустити останні тенденції в галузі.

12. Обмежте своє резюме двома сторінками. Зазвичай, той, хто читає їх, фокусує свою увагу на останніх позиціях, які найбільш важливі по відношенню до роботи, на яку ви претендуєте.

13. Якщо перед вами молодий рекрутер, переконайтеся, що він розуміє, про що ви кажете, інакше постарайтеся використовувати простіші слова, на жаль, зараз молодь нерідко має нижчу загальну освіту, ніж це було раніше.

14. Ви були звільнені через скорочення штатів? Якщо так, то потрібно почати шукати роботу в прискореному темпі. Чим довше ви будете безробітним, тим складніше вам шукатиме нову роботу.

15. Сфокусуйтеся на компаніях, які віддають перевагу літнім працівникам.

16. Намагайтеся не підкреслювати ті позиції, де ваша кваліфікація не надто висока по відношенню до позицій, на які ви претендуєте.

17. Пройдіть професійні курси, щоб показати готовність та здатність адаптуватися до вимог часу.

18. Зверніть увагу, що людина, яка проводить співбесіду, може бути набагато молодшою ​​за вас. Пам’ятайте про це і не розглядайте цю ситуацію як недостойну вас.

19. Будьте готові до питань, які можуть бути недоречними, дурними або навіть абсолютно незаконними.

20. Краще не пишіть у резюме скорочень. Вони можуть бути схожі на інші і неправильно тлумачені.

21. Якщо ви добре працюєте на комп’ютері, обов’язково вкажіть то в резюме. Багато людей чомусь переконані в тому, що люди похилого віку мають менше досвіду у використанні комп’ютера, хоча це часто зовсім не так.

22. Якщо ви хочете продовжити свою кар’єру, пишіть резюме звичайним способом. Якщо ви хочете змінити галузь роботи, обмежтеся описом своєї минулої кар’єри одним пунктом, а потім зосередьтеся на ваших навичках та досягненнях, які будуть застосовуватись у роботі, на яку ви претендуєте.

23. Попрактикуйтеся давати інтерв’ю перед дзеркалом або кимось із знайомих.

24. Ніколи не думайте, що ваше резюме було відхилено лише через вік. Швидше за все, були інші причини, з яких компанія не зв’язалася з вами. Замість того, щоб зневірятися, надішліть інше резюме. Знайти роботу ніколи не буває легко – навіть у 20 чи 30 років.

25. Ніколи не намагайтеся поводитися, як молодші люди. Поводьтеся нормально і природно.

20 способів налаштуватися на чудовий день, зранку

Куди інвестувати та що купувати під час інфляції

TonPlace – нова соціальна крипто-мережа