Вигідне інвестування в дорогоцінні метали

Сьогодні поговоримо про інвестиції в цінні метали, їх можливості, про підводні камені. В даний час найбільш використовувані цінні метали це золото, срібло, платина та паладій.

Золото

Найулюбленішим є золото. Хочу зробити невелике застереження – лише банківське золото може вважатися інвестицією. Сьогоднішня ціна золота (30/09/2011) – близько 1630 $ за тройську унцію (31,1 р.). Багато людей свято вірять, що, купуючи золоті прикраси, вдало вкладають гроші. На жаль, це негаразд.

Інвестування в дорогоцінні метали

Купуючи ювелірні вироби, ми купуємо золото, продаючи ми продаємо брухт за зовсім іншою ціною. Вдалим, з точки зору збереження грошей або примноження, теоретично може бути покупка якогось рідкісного виробу відомого ювеліра. Можливо, з часом воно не втратить своєї цінності.

Так що рядові ювелірні вироби – пасив, дуже привабливий, але все ж таки пасив.

Спочатку золото стали використовувати як засіб розрахунків між людьми з кількох причин – воно інертне (тобто добре зберігається), легко обробляється (м’яке), легко ділиться на частини, які не втрачають своєї цінності.

Але паперові гроші легко витіснили золото з обігу, оскільки золото займає багато місця, його важко носити, потрібна охорона, якщо ви, наприклад, задумали купити «замок» і хочете розплатитись золотом.

На даний момент золото, на думку багатьох експертів, – переоцінений актив. Фахівці рекомендують інвестувати в золото саме з метою збереження вартості грошей (захист від інфляції), оскільки заробити на золоті, особливо на коротких термінах проблематично.

Сьогоднішнє небувале зростання цін на золото не дійшло за купівельною спроможністю до показників 80-х років.

Тенденція до зростання ціни на золото є очевидною. Це означає, що ціна має великі короткострокові коливання. І, можливо, у той момент, коли вам знадобляться гроші, золото буде у «ямі» і ви нічого не заробите. Саме тому серйозні інвестори купують золото надовго – щонайменше на кілька років, з метою захистити гроші від інфляції.

При інвестиціях у золото, слід пам’ятати про велику різницю цін купівлі та продажу золота у банках. Іноді різниця сягає 15%. Також пам’ятайте, якщо ви зберігатимете зливок будинку, то при продажі повинні будете оплатити експертизу. А якщо зберігатимете в банку, платите за оренду банківського осередку.

Наступний момент – деякі банки хитрують та маркують свої зливки своїм логотипом. Такі зливки ніякий інший банк не придбає у вас.

Ви втрачаєте можливість вибрати вигідніший курс продажу. Частину грошей потрібно тримати в золоті. Але в жодному разі не всі! Як варіант можна розглядати золоті депозити.

Правила інвестування у золото:

  1. По-перше – інвестувати у золото потрібно на довгий термін, з метою збереження грошей від інфляції.
  2. По-друге – інвестувати у золото можна лише частину капіталу. Невелику частину, з «переведенням у готівку» якої, ви можете почекати деякий час – достатній для вибору вдалого моменту продажу золота (коли ціна на піку).

Срібло

Менш популярний метал. Хоча деякі фахівці вважають зростання цін на цей метал у майбутньому обґрунтованим, на що є причини. Сьогоднішня ціна на срібло близько 31 $ за тройську унцію (міра ваги дорівнює 31,1 грам).

Які є підстави того, що ціни зростатимуть. Головне це те, що срібло на відміну від золота активно використовується в промисловості. 95% всього здобутого колись золота, нікуди не поділося. Воно було багато разів переплавлено. У промисловості використання золота мінімальне. Зі сріблом навпаки, – близько 95% будь-коли здобутого срібла було використано на різні цілі.

Тобто срібла меншає. Деякі фахівці дають такі песимістичні прогнози – срібло вичерпається у найближчі десятки років. При цьому попит на срібло з боку промисловості лише зростає. Ми бачимо тенденцію до зростання ціни. Але, наголошую, це нічого не гарантує.

Платина

Платина завжди була дорожча за золото, крім останнього часу, коли ціна на золото обігнала ціни на платину. Сьогоднішня ціна на платину – близько 1540 $ за тройську унцію. У Європу платина, на відміну від срібла із золотом, прийшла досить пізно, у 18 столітті. І монети із платини друкувалися зовсім недовго – лише до середини 19 століття.

Платина має широке застосування у виробництві. Золото – це переважно гроші (промислова потреба мізерна), срібло – має і промисловий попит, і фінансовий.

Платина цінується саме через використання у виробництві. Інвестиції у платину досить привабливі. Платина відрізняється від інших цінних металів саме промисловим запитом і її ціноутворення впливають інші механізми. Платина може стабілізувати ваш інвестиційний портфель.

Паладій

На сьогоднішній день, ціна на паладій складає близько 630 $ за тройську унцію. Паладій торгується на біржах нещодавно – з 80-х років 20 століття. Пік ціни припав на початок століття, коли паладій обігнав платину. Наразі паладій наближається до тієї позначки.

У цінні метали потрібно інвестувати. Це далеко не початковий рівень інвестицій. Досвідчений інвестор має у своєму портфелі цінні метали. Варто інвестувати у різні метали, що компенсують коливання цін один одного. Всім удачі!

Джерелія — створюємо свій бізнес без вкладень

E-mail маркетинг — інформація для початківців

Інтернет-маркетинг простою мовою для початківців