Інвестування: як почати інвестувати: покрокова інструкція

Інвестування – найкращий спосіб примножити багатство. З чого почати? Куди вкласти гроші? Скільки потрібно грошей? Ці питання постійно ставлять інвестори-початківці. Мета інвестування – це заробляння грошей. Інвестиції повинні змушувати ваші гроші працювати на вас день і ніч, щоб зібрати гроші на подорож, на придбання нерухомості або автомобіля, для виходу на пенсію, або ще щось, що людині необхідно в житті.

Однак інвестиції завжди мають ризики. Якщо людина використовує тільки один якийсь інвестиційний інструмент, наприклад, акції одного підприємства, то виникає ризик втратити гроші, якщо підприємство збанкротує.

Але, якщо використовувати декілька інструментів, наприклад, ще й облігації, то шанси зберегти свої гроші зростають.

Коли інвестор диверсифікує (вкладає гроші в кілька видів інвестицій, щоб мінімізувати ризики) свої інвестиції, то може програти, коли одна з його акцій різко зросте (буде жалкувати, чого не взяв 5 акцій). Проте правило гарного інвестора говорить, що краще диверсифікувати свій портфель і стабільно отримувати невеличкий прибуток, ніж з самого початку ризикнути і втратити все, що мав.

 1. Так, все-таки, як почати?
 2. Скільки потрібно грошей?
 3. Куди вкласти гроші?

У цій статті будуть відповіді на ці запитання.

Поради від експертів для новачків, як правильно почати інвестувати: покрокова інструкція

Інвестування
Business Man and Woman Characters Watering Money Tree, Growing Wealth Capital for Refund Care of Plant with Gold Coins on Branch. Roi, Return on Investment Concept. Cartoon People Vector Illustration

Інвестування означає вкладення грошей у нерухомість, акції, дорогі товари, державні облігації та інше з метою отримання прибутку. Інвестування – це процес протилежний до витрат. Інвестувати означає відкладати гроші на майбутнє, змушуючи їх зростати, а не витрачати те, що заробляєте. Інвестиції пов’язані з ризиками та можливими втратами, проте ці рекомендації повинні допомогти вам мінімізувати ризики.

Крок перший. Приймаєте рішення ким бути: як почати інвестувати

Перш ніж ви вирішите інвестувати свої гроші, ви повинні відповісти на запитання: «Яким інвестором ви хочете бути?» Інтернет змінив спосіб інвестування Тепер людина може зручно сидіти вдома та стежити за своїми інвестиціями, спостерігаючи весь процес на своєму комп’ютері або просто контролювати його через програму на смартфоні або планшеті. Зараз значно легше, ніж будь-коли, знайти онлайн-брокера, який допоможе зробити правильні інвестиції.

Як почати інвестувати: покрокова інструкція

Типи інвесторів

За своєю специфікою досягнення мети шляхом інвестування капіталу, інвестори бувають:

1). Активні інвестори – це люди, які постійно контролюють прибутковість своїх акцій та стежать за щоденними фінансовими новинами.

Вони вивчають фінансовий ринок і мають інвестиційні мобільні програми, щоб бути в курсі того, що відбувається у світі. Хоча вони не торгують щодня, але вони стежать за тенденціями та інвестують у певні акції, коли бачать цікаві можливості.

Вони часто вкладають гроші в технологічні бренди та шукають багатообіцяючі IPO (стрімке зростання бізнесу після стартапу), щоб отримати більший прибуток у короткостроковій перспективі.

Ці інвестори зазвичай не тримають довгострокових інвестицій.

2). Пасивні інвестори – цей тип інвесторів не стільки гравець, скільки спостерігач. Їх насправді не турбують великі доходи, але вони хочуть бачити прибуток наприкінці кожного року.

У них, як правило, є пайові інвестиційні фонди, що дозволяє їм купувати та продавати акції залежно від свого портфеля та цілей.

Хоча ці інвестори можуть мати улюблені акції, які вони не готові продавати.

3). Спекулянти. Якщо ви хочете швидко заробити гроші і ваша мета отримати більший прибуток, то вам сюди.

Як активний інвестор, спекулянт завжди слідує тенденціям фінансового ринку, але він активно шукає окремі акції, які зроблять його багатим.

Цей інвестор може ризикувати та любить продавати активи відразу після отримання прибутку.

Якщо ви зацікавлені в отриманні великого прибутку, але в той же час готові ризикувати, можливо, вам варто подумати про спекуляції. Однак це не найкращий вибір для новачків.

4). Пенсіонери. Коли людина була молода і мала гроші, можливо, вона була активним інвестором. Вона зазнавала збитків але і отримувала дохід, загалом прибуток був.

Проте з віком інвестори, які вийшли на пенсію, схильні сповільнювати купівлю ризикованих цінних паперів.

Вони вважають за краще вибирати інструменти з низьким рівнем ризику або взагалі безпечні інвестиції, навіть якщо у них низька прибутковість.

Крок другий. Розраховуйте свої можливості, щоб правильно почати інвестувати, згідно з покроковою інструкцією

Скільки грошей вкласти в інвестицію новачкові? Інвестори-початківці зазвичай ставлять собі ще два риторичні питання: «Коли починати інвестувати? Та скільки грошей потрібно, щоб розпочати інвестувати?

Типи інвесторів

На ці питання немає однозначної відповіді, вибір суми та економічних можливостей у кожного інвестора різні. Якщо у вас є щонайменше 500 євро, ви можете починати інвестувати. Є кілька способів, коли можна розпочати інвестувати, маючи лише 50 євро. Сума для інвестування також багато в чому залежить від типу обраного інструменту для отримання доходу. Для одних інвестицій потрібні великі суми грошей, для інших, наприклад, у спекулятивних цілях, або таких як онлайн-торгівля, менші суми, але в будь-якому випадку для початку достатньо 200, а іноді і 100 євро.

Наприклад, якщо зайнятися акціями, то сума грошей, необхідна для придбання однієї акції, залежить від її вартості. Ціни на акції можуть бути невеликими, наприклад, кілька євро. Все залежить від якості акцій, які зараз продаються. Якщо у вас обмежений кошторис, ви можете інвестувати в пайові інвестиційні фонди. Ви можете легко інвестувати в ETF (Exchange Traded Fund, що в перекладі означає фонд, що торгується на біржі). Для початку роботи з пайовим фондом зазвичай потрібний бюджет у 1000 доларів. Однак можна купити ETF за ціною акцій, це означає, що іноді можна інвестувати менше 1000 євро.

Крок третій. Вирішуйте, скільки грошей вкласти в акції, якщо ви інвестор-початківець

Якщо ви плануєте інвестувати через пайовий фонд, то можете зарезервувати більшу частину свого портфеля для вкладення в акції. Наприклад, пенсійний інвестор може розмістити на 20 років 70 відсотків свого портфелю до фондів акціонерного капіталу. Решта портфеля може бути вкладена у фонди облігацій для безпечного інвестування. Окремі акції мають становити не більше 10% від усього інвестиційного портфелю.

Крок четвертий. Приймаєте обдумане рішення, куди вкладати гроші, щоб не прогоріти.

Це класичне питання на мільйон доларів, на яке неможливо дати відповідь, щоб задовольнити потреби усіх людей. Вибір того, куди інвестувати, ніколи не буває простим, такий інструмент як інвестиція пов’язаний з більш менш значними ризиками, і знайти рішення, яке найкраще відповідає вашим потребам, непросто.

Однак можна визначити сектори, які, враховуючи такі аспекти, як доступний кошторис, ступінь ризику та короткий термін інвестування, можуть бути для новачків кращим рішенням, щоб диверсифікувати свого портфеля інвестицій. Це знижує ризик втрати грошей, оскільки у випадку, коли одна інвестиція буде невдалою, вона серйозно не підірве прибутковість портфеля, тому що інші інвестиції врятують становище. Якщо ви хочете підвищити загальну рентабельність інвестиційного портфеля або окупність інвестицій, вам необхідно диверсифікуватись. Це означає, що вам слід застосувати три, чотири типи інвестицій. Наприклад, пайові інвестиційні фонди та ETF надійніші, тому що вони забезпечують деяку безпеку, при інвестиціях у декілька компаній одночасно.

Крок п’ятий. Застосовуйте найкращі інвестиції: ось кілька ідей, як почати інвестувати новачкові

Особливо під час кризи та економічної нестабільності інвестиції для молодих людей стають пріоритетом, правильним вибором заробляння грошей віддалено, створюючи собі заощадження.

як правильно інвестувати новачку

Це пов’язано з тим, що створення сім’ї та її фінансова стабільність можуть містити безліч невідомих проблем, які часто неможливо вирішити без грошей. Якщо раніше це було прерогативою експертів і великих фінансистів, то сьогодні кожен може інвестувати, відповідно з цілями та величиною ризику. За мінімальної фінансової освіти люди можуть вкладати гроші, навіть у звичайні активи. Які вони?

Які інвестиції найкраще підходять новачкам, і чому важливо інвестувати замолоду

До 1990-х років ощадні книжки та облігації були високоприбутковими інструментами з незначним ризиком. Однак зменшення інтересу до цього виду доходу призвело до поступової відмови від цього фінансового інструменту. На їх місце прийшли новинки на ринку фінансових активів з різною прибутковістю та різним ступенем ризику.

1). Фондовий ринок

Згідно міжнародної статистики, серед найбільш популярних активів для інвестицій фондовий ринок обирають 24% інвесторів. Акції – це капітал, випущений на ринок приватними компаніями, які котируються на фондових біржах. Вони не мають обмежень за часом, але схильні до коливань залежно від фінансово-економічної ситуації компанії. Будь-який бажаючий може інвестувати у фондовий ринок, проте потрібно мати наступне:

 • • мінімальний інвестиційний досвід;
 • • базові знання фінансової науки;
 • • ретельне вивчення динаміки фондового ринку;
 • • глибоке знання бренду при купівлі акцій.

Вибираючи акції з високим потенціалом зі стійкою фінансовою структурою тих компаній, яких не зачепила криза (наприклад, технологічні або фармацевтичні акції під час епідемії CoViD-19), інвестор може мінімізувати небезпеку втрати свого капіталу. Але, незважаючи на можливість отримання хорошої доходності, слід пам’ятати, що акції є продуктами із середнім чи високим ризиком. Перелік акцій з меншим ризиком від компаній, які впровадили інноваційні технології:

 • • виробництво водню;
 • • виробництво електричного струму використовуючи енергію вітру;
 • • компанії, що створюють зарядні станції для електромобілів;
 • • фармацевтичні компанії;
 • • компанії, пов’язані з біткойнами;
 • • туризм та основний туристичний сектор.

2). Ринок облігацій

Згідно зі статистичними світовими звітами, близько 41% інвесторів віддають перевагу ринку облігацій. Під облігаціями мається на увазі кредитні цінні папери, випущені державними органами чи приватними компаніями. На відміну від акцій, вони мають багаторічний термін життя від 2 до 30 років, і той, хто їх купує, має право на повне погашення при настанні терміну погашення з періодичним нарахуванням процентів.

найкращі інвестиції

Ринок облігацій менш схильний до ринкових коливань з-за соціально-економічних, чи геополітичних ситуацій, тому він безпечніший, ніж ринок акцій; це також відбувається тому, що малоймовірно, що держава або велика компанія (зазвичай багатонаціональна) зазнають невдачі.

Висновки

Для розуміння того, як і куди інвестувати, потрібна практика і досвід. Також важливо встановити ліміти бюджету та диверсифікувати їх у міру збільшення прибутку.

Для того, щоб стати успішним інвестором, немає жодних секретів. Дисципліна, практика, навчання – це єдині складові, які можуть зробити інвестування прибутковим.

Робоча віза до Польщі: перелік документів та ціна

Як заробити на акціях — фондові біржі України

Як просувати сторінку в Інстаграмі