iPhone 13 – чим відрізняється від попередньої моделі

Цього разу показали iPhone 13, який з перших вражень користувачів не сильно відрізняється від попереднього покоління.

На попередньому тижні Apple показала презентацію з новинками на 2022 рік. Презентація пройшла в традиційному вже онлайн форматі. Представники показали два нових iPad, нове покоління Apple Watch і презентували деякі нові сервіси підписок.

Однак Амбасадор, як завжди, став iPhone.

Щоб визначитися, чи варто брати новий пристрій, і чим воно може підкорити серця користувачів, треба розглянути заявлені і реальні характеристики в порівнянні.

На перший вид зовні новий смартфон ніяк не відрізняється від попереднього. Блогери, котрі оглядали технологічні гаджети, відзначили, що новий дизайн можна створити в фотошопі за пару хвилин. Основним зовнішнім відмінністю стало переміщення лінз камери – вони розташовуються по діагоналі. Але таке розташування тільки в стандартній версії пристрою. У версіях Pro і Pro Max зовнішніх відмінностей від 12-го покоління немає.

Також від iPhone 12 новий пристрій отримало стійке покриття з керамічної крихтою – Ceramic Shield. Покриття було презентовано в торішньому анонсі. Відомо, що керамічне покриття набагато краще стандартного захищає від відколів і тріщин, що дуже актуально при постійному активному використанні смартфона. Проведені тести на iPhone 12 довели це. Використання подібного покриття в новому флагмані є очевидним плюсом до його покупки, особливо якщо 13-е пристрій замінить гаджети старше 2020 року, де цього покриття не було.

Фото з Розетка

Відмінностей в колірному виборі помічено не було, проте кольору отримали нові назви. Таким чином, замість звичного чорного можна купити iPhone в кольорі “темна ніч”. Як новинки представлений рожевий колір, який в очікуваннях користувачів був яскравішим і насиченим. Поточний колір нагадав ж про 6-му поколінні пристроїв, яке випускалося в кольорі “рожеве золото”.

Дисплей нового смартфона залишився без змін щодо попереднього покоління. У минулому році був представлений OLED-дисплей на iPhone, що не залишилося без уваги користувачів. Такий тип екрану дозволяє отримувати максимально насичені кольори і знижувати навантаження на очі за рахунок правильного відображення кольорової палітри.

Загальна площа екрану стала трохи більше за рахунок зменшення звичної “чубчика” з датчиками Face ID і фронтальною камерою. Також трохи змінилася сама форма чубчика. Поки що Apple не може повністю відмовитися від використання такої вставки в своїх пристроях, незважаючи на тривале очікування користувачів.
Можна зробити висновок, що дисплеї в порівнянні 12-го і 13-го покоління однакові, так як єдиною відмінністю є збільшена яскравість на новому смартфоні.

Камера на iPhone завжди мала позитивну популярність в широких колах. Якість зйомки на камеру смартфона Apple поліпшувалося з кожним роком, і окремим питанням на кожній щорічній презентації була саме матриця камери. Однак, останні кілька років серйозних змін від виробника помічено не було. Наприклад, в iPhone 12 був доданий телеоб’єктив і можливість знімати відео кінематографічної якості.

Але в iPhone 13 крім обіцянок маркетологів змін непомітно.

Сама матриця камер не отримала оновлень, а з значних поліпшень тільки програмні, з’явилися нові режими зйомки і фото стилі.

Додано новий тип стабілізації, який гарантує користувачам якісну зйомку в практично будь-яких умовах. До цього використовувалася тільки оптична стабілізація. В iPhone 13 є стабілізація зі зрушенням матриці. Це важливий фактор для зйомок рухомих відео, наприклад змагань, спорту, подорожей. Рядовий користувач не помітить змін.

Як цікавою фішки була додана можливість розмивати об’єкти на передньому плані, створюючи кінематографічну картинку з унікальним ефектом.

Завдяки програмним поліпшень в камері пристрою, смартфон можна використовувати як портативний пристрій для редагування відео прямо в момент зйомки. В цілому ж камери двох смартфонів саме 12-ої і 13-ої серії практично ідентичні між собою за винятком поглинання світла в останньому.

До іншим відмінностям можна віднести збільшену автономність нового покоління смартфонів. Наприклад, iPhone 12 працював на 1,5 години довше iPhone 11, а iPhone 13 працює на 2,5 години довше свого попередника.

Заявлена ​​підтримка двох сім формату eSIM, однак, можливо це нововведення буде діяти тільки для західного ринку, як і оновлений модуль мережі 5G.

iPhone 13
Antalya, Turkey – September 14, 2021: Back view of new iPhone 13 white smartphone

Порівняти зміни нового пристрою з iPhone 12 в плані продуктивності не представляється можливим до офіційного старту продажів, так як на презентації iPhone 13 порівнювали ні з новинкою 2021 року, а з середнім смартфоном на базі Android. Проте процесор був оновлений, що побічно наводить на думку про більшої продуктивності нового смартфона.

Головне питання після кожної презентації – чи варто брати новий пристрій або можна поки залишитися на своєму звичному смартфоні і користуватися ним ще рік?
У випадку з iPhone 13, здається, питання навіть не виникало. Різниці з попереднім поколінням практично немає, так що оновлюватися заради нововведень явно не варто. Різниці в дизайні також не помічено, а вибір по кольоровій палітрі взагалі досить обмежений.

Користувачі iPhone 12 можуть залишити думку про нове придбання в спокої – це не найтерміновіше оновлення.

Ті, хто користувався смартфоном попередніх років, а саме старше 2020 року, напевно можуть задуматися про оновлення всерйоз. Різниця між iPhone 11 і iPhone 13 очевидна навіть не зацікавленому користувачеві. Говорити про різницю в продуктивності не варто, адже між моделями прірву в цілих два покоління процесорів.

Apple заявила про зняття з виробництва моделі iPhone XR, так що любителям яскравих смартфонів теж варто задуматися про новий гаджет.

Після зняття з виробництва старі пристрої будуть у продажу мінімальну кількість часу, аксесуари до них будуть так само швидко розкуплені, а значить сам смартфон швидко втратить навіть ту мінімальну актуальність, яку зберігав до теперішнього часу.

На даний момент на ринку вибір актуальних моделей смартфонів досить широкий, навіть якщо не говорити тільки про Apple. Вибираючи новий пристрій можна і потрібно орієнтуватися не тільки на ціновий діапазон, а й зручність використання, і також зовнішній вигляд, найбільш близький і приємний користувачеві.

Як розкрутити свої соціальні мережі

10 порад від Бенджаміна Франкліна

LetyShops — як заробляти на цьому кєшбєк-сервісі

error: Вміст захищений!!