Як правильно взяти іпотеку і оформити вигідний кредит?

Іпотечне кредитування – це добро чи зло. Чому в нашій країні так важко оформити іпотечний кредит. Як піти шлях успішного позичальника дізнаєтеся зі статті.

Сьогодні ми поговоримо про іпотеку, а хто краще за всіх може розповісти про іпотеку – це кредитний консультант в банку або людина, яка пройшла весь іпотечний шлях від самого початку і до самого кінця, що важливо. Ми поділимося з вами усіма етапами цього шляху. Якщо плануєте брати іпотеку, можливо, вам знадобляться якісь фішки і поради.

Ця стаття, звичайно не інструкція, тут всього лише досвід і все з чим довелося зіткнутися на цьому непростому шляху. З чого все починається з того що ви собі захотіли квартиру, окреме житло. Жили все життя на приватній квартирі і, звичайно ж, мріяли про своє власне житло.

Підраховуємо свої можливості

Щоб купити нове просторе житло потрібно думати про страшно великому кредиті. Перше що потрібно зробити коли говоримо про іпотеку, це визначиться на яку суму ви можете розраховувати.

Є кредитні калькулятори на сайтах будь-яких банків, де може будь-який бажаючий абсолютно безкоштовно порахувати витрати. На що можете розраховувати – це третина вашого доходу. Ні в якому разі не брати половину, дуже багато роблять таку помилку і думають, що 50 відсотків будуть віддавати за іпотеку, а на 50 відсотків будуть жити.

Якщо ви будете виплачувати третину доходу енну кількість років, то на яку суму ви можете розраховувати. Відразу скажу, що ніколи не думають про таку кількість як 30 або 25 років, тому що уявіть зараз, який у вас вік і скільки вам буде через 30 років. Максимум можна брати кредит на 15 років.

Фахівці радять брати кредити не більше 12 років, тому що життя досить коротка і через 10 років все буде по-іншому. Тому купувати потрібно хорошу квартиру, яка вас повинна влаштовувати і паралельно починайте вибирати банк.

Квартиру мрії можна шукати по газетам, по оголошеннях, через інтернет. Займе це багато часу. Ось коли ви знайдете квартиру своєї мрії, паралельно шукайте банк.
Отримати кредит виявилося не так просто, як здається насправді.

Проблема банків: відсутність грошей причина відмови в іпотеці

Банки рекламують свої іпотечні програми, але вони абсолютно не планують видавати кредити, не дивлячись на те, що до них приходить навіть ідеальний позичальник. Просто у банків немає грошей і тому, коли банк вам відмовляє в кредиті, що не корите і не звинувачуйте себе, просто шукайте інший банк.

Банкір знаходить найлегшу можливість вам відмовити: мовляв, ви не підходите, а насправді у банку просто немає грошей. Є маса банків, які не видали жодного кредиту, хоча в списку послуг є іпотека. Але про всяк випадок подивіться вимоги до позичальника, раптом ви десь за вимогами не підходьте.

Після того як банкір скаже, що так, я згоден дати кредит, ви отримуєте попередню згоду. Тепер найважливіше, вам потрібно зробити так, щоб те житло, яке ви знайшли, підійшло банку. Цей етап називається узгодження квартири. Справа в тому, що насправді вашими руками банк купує собі квартиру.

Тобто за документами це нерухомість буде значитися квартирою банку до тих пір, поки ви його не викуплять.

Тому банк дуже ретельно оцінює, чи підходить йому житло, яке ви знайшли. І це відбувається в той момент, коли ви знайшли квартиру своєї мрії. Вона вам сподобалася, ви в неї закохалися, з усіма домовилися, а банк говорить, що ви не купите цю квартиру. У них реально була така ситуація саме тому що один з власників квартири знаходиться закордоном. У такому випадку потрібно вибрати іншу квартиру. Нарешті знайшли варіант, який влаштовує всі сторони, і почали оформляти квартиру.

Рутинний процес оформлення документів

У чому полягає узгодження квартири? Це необхідність щоб оцінювач оцінив ринкову вартість нерухомості, і вона підійшла банку в якості застави.

Як правильно взяти іпотеку
This is a photograph of a small toy country home with a stack of hundred dollar bills symbolize buying any House, investment, mortgage, etc.

Другий етап це страхування житла. Тобто страхова компанія повинна погодитися страхувати вас як позичальника кредиту, і ваше житло теж має пройти етап узгодження. дуже важливо, коли ви підбираєте собі кредитну іпотечну програму, необхідно дізнатися всі тонкощі у кредитного консультанта. Тут є досить об’ємний список питань, які ви повинні задати йому.

Оформляємо угоду

Після того як ви пройшли всі етапи і погодили квартиру банк схвалив вам кредит, переходите до найголовнішого, це оформлення документів. Цей процес називається угода. І тут важливо тримати все під контролем, тому що в угоді бере участь зазвичай багато людей. Ви, як покупець, продавець, ріелтор, який вам допоможе оформити документи, юрист банку.

І ось документи у вас оформлені, ви переїжджаєте в нову квартиру. І, тут вам стане зрозуміло, що іпотека – це не той момент, коли ви взяли кредит, це все 12 років переживань і нервування. І, цей процес іпотеки триває і ви всі ці роки досить вразливі люди.

Підводні камені іпотечного кредитування

Що може статися? Наприклад, ви основний позичальник, а мама созаёмщік і у неї трапилася проблема зі здоров’ям десь на 3-му році іпотеки. І коли ви приходите в страхову компанію в черговий раз, щоб заплатити черговий страховий платіж, Вони вимагають заповнити заяву на продовження страхування.

В анкеті ви як чесна людина вносите всі зміни здоров’я вашої мами, які відбулися. Все – це крах. Керівництво вам каже, що більше не продовжуватимуть з вами страховий договір. Ідіть, шукайте іншу страхову компанію.

Але, ніхто не візьме вас і не укладе договір страхування з хворою людиною позичальником.

Як прискорено погасити кредит

Як тільки взяли іпотеку відразу можете виплачувати кредит швидше. Але щоб це не було останньою копійкою, яка кидається на кредити і не перетворити життя в гонку, можна взяти для себе певні правила. Наприклад, десять відсотків від будь-яких доходів віддати за кредит. Потім за заявою перераховувати ці гроші за основний борг. Можна, можливо поставити собі за мету робити в рік 5 дострокових платежів, тобто кожні три місяці робити не три платежу, а 4.

Знімаємо обтяження на квартиру

Після останнього внеску належить відразу зняти обтяження на квартиру. Поки ви платили іпотеку, у вас було свідоцтво на квартиру, але в ньому написано обтяження. Згідно Закону
ви не можете квартирою розпоряджатися в повному обсязі. Коли виплатите кредит, міняєте свідоцтво на інше, в якому буде написано що ця квартира ваша і ви
можете робити з нею все що захочете.

Для цього ви йдете в спеціальний орган, який займається цими справами – реєстраційна палата, і міняєте документи.

Резюме

Який же висновок: іпотека це зло чи добро. Фахівці і люди пройшли шлях позичальника в нашій країні радять, якщо ви живете з батьками, вас це влаштовує, не беріть кредит, а збираєте гроші.

Якщо живете в маленькій квартирі вас це влаштовує, і ви
можете накопичити на простору квартиру, не беріть кредит, а збираєте гроші.

Якщо ви знімаєте квартиру, порахуйте гроші, які платите за оренду і прикиньте, скільки їх віддасте чужому дядькові або тітці. В цьому випадку беріть іпотеку.

Топ-10 найкращих Університетів в світі

Заробіток на питаннях і відповідях в Інтернеті? Топ-8

Як заробити на безкоштовних лотереях в Інтернеті?

error: Вміст захищений!!