Іпотека для сім’ї: як отримати, поради консультанта

Іпотечний кредит – це найвигідніше джерело доходу, яке створюють фінансові організації. Тому вони із задоволенням надають фінансову послугу, а саме, оформляють і фінансують іпотеку всім бажаючим придбати житло за банківські кошти. Такою послугою бажають скористатися клієнті банка, як правило це молоді сім’ї у яких нема коштів на придбання нерухомості. Бо це практично єдина можливість вирішити свою проблему отримання житла. Тому в Україні іпотечне кредитування має величезну популярність.

Що таке іпотека?

Іпотека для сім’ї

Це банківський інструмент, який являє собою заставу нерухомості в обмін на кредит. Якщо сказати простими словами, то іпотечний кредит – це банківська операція при якій позичальник отримує від банка якусь суму грошей для того, щоб купити собі квартиру або будинок.

У свою чергу придбане житло поки ще залишається власністю банку у вигляді застави, і тільки при поверненні боргу переходить у власність позичальника. Гроші отримані по іпотеці можна витратити тільки покупку квартири, земельної ділянки або будинку, тобто на якусь нерухомість.

За правилами іпотечного кредитування банк може взяти в якості застави будь-яку нерухомість, яка вже знаходиться у власності позичальника. В такому випадку банки дають позику навіть на проведення ремонту в квартирі або в будинку.

Українські банки які користуються популярністю серед клієнтів  

Таких банків багато. Але щоб вибрати фінансову установу для укладення договору отримання іпотеки необхідно вивчити умови надання такої послуги всіх Банків. Таке дослідження потрібно провести для того, щоб не помилитися і не влетіти на вкрай невигідні умови.

На що в першу чергу потрібно звернути увагу при виборі фінансової установи? На ставку по кредиту, тому що вона може бути постійною, тобто фіксованою і не постійною – плаваючою.

  Фіксована ставка трохи вигідніше, так як на відміну від плаваючої, де відсоток іноді змінюється в залежності від курсу валют, відсоток незмінний при будь-яких обставинах.  Але тут є ризик збільшення витрат пов’язаних з можливим зростанням індексу ставок за кредитами за певний період.

Далі потрібно порівняти відсоткові ставки за кредитами різних банків. В середньому процентна ставка по кредиту має розмір до 20%. Але, ще є така опція, як перший внесок, він в різних банках різний і вимірюється від 30% до 50% від вартості нерухомості.

Для порівняння наводимо різні умови отримання іпотеки в популярних банках:

1).KredoBank (КредоБанк) пропонує клієнтам річну процентну ставку по кредиту – 16%, попередній внесок – 20%, переважно кредитує покупку нерухомості в новобудовах.

 2). Mtbank (МТБанк Україна). Кредитує покупців нерухомості на вторинному ринку. Пропонує позичальнику платити за кредит 17.99% за рік. Необхідний внесок-30%,

3). АТ «Ощадбанк» – український комерційний банк, кредитує ринок нерухомості. Початковий внесок-20%, плата за кредит – 15.99%.

  4). PrivatBank, Інтернет-банк Приват24 (ПриватБанк). При оформленні іпотеки внесок-25%, за кредит – 15.50%.

6). Bisbank (Банк інвестицій і заощаджень). Іпотека з відсотковою ставкою -23.50%, плюс внесок  30%,

Як бачимо, топові українські банки беруть перший внесок при оформленні іпотеки. Але є менш популярні фінансові установи, які не беруть початкових внесків. Щоб не помилитися в процесі виплати іпотеки, перед її оформленням уважно вивчіть всі можливі умови, в тому числі комісії за послуги, розмір штрафів і наявність страхування.

 Шлюбна іпотека. Чи може її взяти одна людина?

Подача заявки на спільну іпотеку по шлюбу дає шанс молодій сім’ї отримати більш вигідні умови фінансування, оскільки банки в цьому випадку враховують дохід обох людей.

Однак бувають ситуації, коли вигідніше взяти зобов’язання одному комусь з членів сім’ї. Тому потрібно знати, чи можете взяти іпотеку поодинці чи вдвох, і які переваги і недоліки обох рішень.

У більшості випадків найкращим варіантом є шлюбна іпотека для обох членів сім’ї. Після об’єднання їх доходів спільна кредитоспроможність вище, ніж коли одна людина несе відповідальність за кредитом.

Однак, якщо хтось один чи чоловік, чи дружина не працює або має великі борги, ця можливість значно знижується. Саме тоді варто подумати про подачу заявки на кредит комусь одному. Але чи це можливо?

Іпотечний кредит для сімейних пар – які умови пропонують банки

На початку варто пояснити, що з точки зору банків шлюб і іпотека — тісно пов’язані поняття.

Згідно українського законодавства, після вступу в офіційний шлюб всі доходи кожного з подружжя, а також придбане ними майно (включаючи нерухомість) стають частиною їх спільної власності. Таким чином подружня пара розглядається банками як одне домашнє господарство із загальними доходами і витратами.

З цієї причини, якщо хтось один з них подає заявку на іпотеку, а у шлюбі є спільне майно, банк дасть фінансування сім’ї, яка буде нести солідарну відповідальність за погашення зобов’язання. Це вигідне рішення для банків, оскільки знижує ризик.

При видачі іпотечних кредитів подружнім парам банки по-різному підходять до розрахунку їх кредитоспроможності, враховуючи дохід обох людей. Спільний дохід, таким чином, збільшує можливості сім’ї, тобто, з’являється шанс взяти більший кредит, ніж при подачі заяви на нього з подружжя.

Ось чому подружній парі потенційно набагато простіше взяти іпотечний кредит, і вони можуть отримати набагато кращі умови кредиту, ніж при оформленні на одну людину.

Іпотечний кредит на подружню пару – плюси і мінуси    

Теоретично, завдяки включенню в заявку на кредит двох джерел доходу, у сімейної пари більше шансів отримати позику, ніж у однієї людини – це плюс.

 Треба тільки пам’ятати, що при розрахунку кредитоспроможності подружньої пари враховуються не тільки їх спільні доходи, а й спільні витрати, які можуть бути досить високими, наприклад, через наявність у них дітей – це мінус.

Ось і виходить, що одиночці з середнім достатком і без дітей кредит взяти набагато вигідніше, ніж подружжю з високим заробітком.

Шанси на отримання кредиту в шлюбі також залежать від їх кредитної історії. Таким чином, якщо подружжя вже має заборгованість за іншими кредитами, їх заявка на кредит може бути відхилена. Більш того, кредитоспроможність шлюбу також може бути знижена через зобов’язання, взяті на себе особисто одним з подружжя до вступу в шлюб.

Тому оформлення сімейної іпотеки не завжди гарантує її отримання, і бувають ситуації, в яких краще оформити її на одну людину.

Іпотечний кредит для одного з подружжя: чи вигідно це

Вигідно в тому випадку, коли хтось один не має доходу або має негативну кредитну історію. Тоді його приєднання до кредитної заявки значно знизить шанси на отримання позики.

Сім’ї, в яких жінка не працює, тому що займається домашнім господарством і дітьми, іпотека тільки на чоловіка може виявитися більш вигідним рішенням, особливо при високому заробітку.

Однак варто уточнити той факт, що одна людина не може взяти іпотеку тільки на себе, тому що відповідно до закону, якщо в шлюбі є спільне майно банк розцінить заявником на кредит всю сім’ю. Тому він аналізує фінансове становище обох подружжя.

Єдина можливість для одного з подружжя самостійно взяти кредит – це укласти угоду про розподіл майна. Для того щоб вона була дійсною і враховувалася банком, вона повинна бути укладена у нотаріуса .

Розділ майна означає, що і дружина, і чоловік зберігають окремі права на своє майно. У такій ситуації вони також можуть взяти на себе зобов’язання індивідуально, наприклад, оформити іпотеку тільки для себе.

Резюме

Оформлення сімейної іпотеки вигідно, якщо є спільне майно. Це також  вигідно, якщо кожен із подружжя має дохід та хорошу кредитну історію.

Банки враховують заробіток кожного, що підвищує  шанси взяти на себе зобов’язання у більшому розмірі та на кращих умовах.

Однак кредитоспроможність шлюбу може бути недостатньою для отримання фінансування у ситуації, коли один із сімейної пари не працює, не має доходів або має негативну кредитну історію. Тоді варто задуматися про оформлення іпотеки лише на одну особу.

Взяти кредит готівкою в банку України

Чи дають іпотеку Українські банки жінкам в декреті

Фондова біржа — як заробляти на фондовому ринку?

error: Вміст захищений!!