Як отримати іпотеку на квартиру: покрокова інструкція

Іпотека – це цільове фінансування, тобто вона повинна бути призначена для певної мети, за яку банк згодом розрахується. У разі іпотеки це найчастіше житлове призначення, тобто:

  • покупка будинку або квартири на первинному або вторинному ринку,
  • покупка ділянки під забудову,
  • будівництво будинку.
іпотекА на квартиру
Signing a contract for house purchase, real estate transaction

Іпотечний кредит: крок 1 – дізнайтеся, скільки можна взяти в борг

Щоб отримати позику, вам потрібна кредитоспроможність, тобто сума, яка, на думку банку, може вам позичити і яку ви повернете вчасно.

Іпотечний кредит: крок 2 – порахуйте, скільки ви можете внести свій внесок

Якщо ви хочете купити квартиру або побудувати будинок, ви і ваш банк сприяєте досягненню цієї мети. Банк позичає вам частину, а інша частина повинна бути у вигляді готівки, нерухомості, оголошеною для продажу, ділянки під забудову або грошових коштів, які ви передали продавцю.

Згідно Рекомендації у вас має бути не менше 10% від вартості нерухомості (якщо застраховані другі 10%). Якщо ви не хочете платити за страховку з низькими внесками, у вас повинно бути не менше 20%. Зверніть увагу, що вимоги до банку можуть відрізнятися.

Уже кілька років неможливо отримати іпотеку без власного внеску. Ще до пандемії в більшості банків був доступний позику з 10% -ним власним внеском. Однак багато установ, щоб знизити кредитний ризик, вирішили збільшити необхідний власний внесок.

Іпотека: крок 3 – знайдіть нерухомість своєї мрії

Якщо ви хочете купити ділянку землі, квартиру або будинок, зараз саме час знайти підходящу пропозицію. Ви вже знаєте, яку суму кредиту ви можете взяти і скільки у вас накопичень. Якщо ви складете ці два значення, ви отримаєте стелю ціни, який зможете знайти.

знайдіть нерухомість своєї мрії
Couple dreaming of their new house. They are sitting on a wooden floor imagining their new home with furniture in it. The house is currently empty. They are booth looking up and smiling happily.

Пам’ятайте, що ваш власний внесок повинен бути хв. 10% від вартості (в даному випадку ціни) нерухомості.

Якщо ви збираєтеся побудувати будинок, ділянка під забудову, на якому він буде стояти, також може бути вашим власним внеском. Завдання на цьому етапі – знайти відповідний проект і оцінювача, який оцінить, скільки буде коштувати ваш будинок після того, як він буде побудований. Це вартість застави для банку.

Іпотека: крок 4 – виберіть банк

Тепер, коли ви знаєте, яка сума вас цікавить, саме час обрати найкращу іпотеку. Будьте обережні, тому що банк, який ви виберете, забезпечить іпотеку на вашу власність.

Це дає вашому банку право пред’являти претензії, якщо ви остаточно перестаєте виплачувати іпотечні платежі. Умови такого повернення грошей зазвичай мирні, і тільки в крайніх випадках банк може звернутися за допомогою до судового пристава.

Як правильно вибрати іпотеку? Процентна ставка може бути сумою, яку ви хочете використовувати для порівняння пропозицій, але це не зовсім правильний шлях.

Пам’ятайте, що відповідно до рішення Ради по грошово-кредитній політиці і положенням Цивільного кодексу максимальна процентна ставка по кредиту не може перевищувати 7,2%.

Це правда, що процентна ставка по іпотечних кредитах набагато нижче цього ліміту, але варто звернути увагу на додаткові витрати – комісії, іпотечне страхування і страхування нерухомості, а також комісію за будь-які банківські продукти (особистий рахунок, кредитну карту), які банк вимагає з позикою .

Краща форма порівняння пропозицій по іпотеці – це розстрочка і загальна вартість кредиту. Завдяки цьому ви відразу знаєте, який платіж вам слід скорегувати відповідно до домашнім бюджетом і скільки в цілому ви заплатите банку.

Іпотечний кредит: крок 5 – перевірте, чи є у вас можливість фінансування

Пам’ятайте, що щоб подати заявку на іпотеку, ви повинні мати власний внесок, правильно вибирати нерухомість, яка забезпечить безпеку банку і стабільне фінансове становище. Що це означає?

У вас повинен бути відповідний стаж роботи, тобто ви повинні працювати не менше 3 місяці за трудовим договором, комісія або контракт на виконання конкретної конкретної роботи, хв. 6 місяців або як мінімум рік на ведення власної справи.

У вас повинен бути регулярний дохід, відповідний сумі позики, на яку ви подаєте заяву.

У вас повинна бути хороша кредитна історія, тобто вміти вчасно погашати свої зобов’язання. Якщо ви раніше нічого не брали в кредит, це може знизити ваші шанси отримати фінансування для будинку або квартири.

У вас не може бути занадто багато утриманців або великі постійні зобов’язання (наприклад, аліменти).

Ваш шанс на отримання позики буде збільшений, якщо ви приєднаєтеся до позичку з іншою особою, що має регулярний дохід (наприклад, з вашим чоловіком).

Ваш внесок не повинен перевищувати половину вашого щомісячного доходу. Якщо ви в даний час щось платите, ці зобов’язання теж потрібно додати.

Щоб банківський аналітик міг перевірити все вищеперелічене, ви повинні надати виписку з банківського рахунку, звіт про прибутки і збитки, а іноді і угоду про доходи або підтвердження фінансів компанії, якщо ви є підприємцем.

Документи на нерухомість також необхідні для отримання іпотеки. Банк надасть вам інформацію, яку вам необхідно повідомити. Це залежить від вимог конкретного установи, а також від мети кредиту.

Необхідні документи

будувати будинок

– нотаріальний акт, який підтверджує право власності на ділянку

– дозвіл на будівництво

– виписка і виписка з земельної книги

– виписка із земельно-іпотечної книги (потрібно знати тільки її номер, так як виписка в електронному вигляді)

– кошторис, будівельний журнал і графік робіт

– оцінка

покупка земельної ділянки

– документ, що підтверджує власний внесок

– виписка і виписка з земельної книги

– витяг з поточного плану територіального розвитку, що підтверджує можливість будівництва ділянки

– виписка із земельно-іпотечної книги

– рішення про умови будівництва

покупка нерухомості на первинному ринку

– попередній договір із забудовником

– дозвіл на будівництво

– акт про завершення будівництва (не завжди)

– документ, що підтверджує власний внесок (наприклад, підтвердження переказу або документ від забудовника)

– виписка і виписка з земельної книги

– виписка із земельно-іпотечної книги

– проекції об’єкта нерухомості (з проекту)

покупка нерухомості на вторинному ринку

– виписка із земельно-іпотечної книги

– підтвердження того, що продавець є власником нерухомості (наприклад, договір купівлі-продажу, договір дарування)

– попередній договір з продавцем

– довідка про відсутність заборгованості з оплати

– оцінка нерухомості (не завжди)

Після подачі всіх документів ви отримаєте рішення про надання іпотечного кредиту в обраному вами банку. Зазвичай це займає близько двох тижнів.

Іпотечний кредит: крок 6 – підписуємо договір і чекаємо виплати кредиту

Якщо ви отримаєте позитивне рішення і погодьтеся з умовами кредиту, запропонованими банком, банк підготує для вас кредитний договір.

Ви підпишете його у відділенні банку, але ви можете запитати вміст заздалегідь. Обов’язково прочитайте його уважно і відразу проясніть всі сумніви.

підписуємо договір
Real Estate Agent Shows Bright New Apartment to a Young Couple. Successful Young Couple Becoming Homeowners, Embraces and Hugs Each Other. Spacious Bright Home with Big Windows.

Після підписання договору необхідно виконати умови виплати кредиту. У разі купівлі на вторинному ринку необхідно буде надати в банк підписаний нотаріальний акт і заяву про внесення іпотечної записи.

Якщо нерухомість з первинного ринку, необхідно буде представити так званий призначення будівельного вкладу.

Крім того, ви повинні заплатити комісію та інші необхідні збори. Після виконання всіх умов банк переведе гроші на номери рахунків, зазначені в договорі, протягом декількох днів.

Іпотечний кредит: крок 7 – зробіть запис в земельному та іпотечному реєстрі

Пам’ятайте, що активація кредиту не завершує весь процес. Необхідно надати копію земельної та іпотечної книги із зареєстрованою іпотекою на користь банку.

В даний час після подачі заяви в суд земельної та іпотечної реєстрації доводиться чекати від кількох до кількох тижнів.

Поставка такого списання в банк в найкоротші терміни вигідна для позичальника, оскільки звільняє вас від обов’язку сплачувати так звані проміжне страхування. Звільнення від сплати – то розстрочка на кілька сотень злотих менше.

Іпотечний кредит: крок 8 – витрачайте кошти траншами і своєчасно вносите розстрочку

Іпотечний кредит надається в розстрочку. Це означає, що ви декларуєте (часто після консультації з забудовником), які роботи будуть виконані з тієї чи іншої частини кредиту.

Співробітник банку або ви готуєте фотодокументацію про хід будівництва. Якщо передбачувані роботи будуть завершені, банк перерахує вам ще один транш.

Карта Platinum від Приватбанку — переваги та недоліки

Чи потрібен сайт для бізнесу? Корпоративний сайт компанії

Як заробити в декреті? 6 супер порад для красивих Мам

Кредитна картка: переваги і недоліки банківських кредиток

поговорим про переваги та недоліки Кредитів

КРЕДИТ (від лат. Creditum позика, борг, credere, вірити)