Чи дають іпотеку Українські банки жінкам в декреті

Як би там не було, але поява на світ маленького чоловічка – це знаменна подія в кожній родині. Але, як пережити дві події одночасно, якщо, наприклад сім’я зібралася купити просторе житло в кредит. У статті читач отримає відповідь на питання, яке виникає у молодої сім’ї – чи можна оформити в банку іпотеку, якщо жінка в декретній відпустці.

Як можна взяти іпотеку жінці, будучи в декретній відпустці

Чи дають іпотеку українські банки жінкам в декреті

З додатком в сім’ї батьки тут же планують розширити житлову площу, щоб створити для сім’ї комфортні умови для проживання. Якщо раніше молода сім’я могла спокійно проживати на невеликій орендованій квартирі або під одним дахом з батьками, то після появи дитини, сім’я починає шукати способи придбати власне житло.

У зв’язку з низьким рівнем зарплат, молоді сім’ї можуть розраховувати тільки на іпотечні кредити, щоб купити квартиру. Якщо в сім’ї з’явилася дитина, то у батьків великий головний біль, як взяти іпотеку, коли жінка в декретній відпустці.

Відповідно до українських законів молоді матусі, які перебувають у декретній відпустці, мають право на оформлення іпотеки, представивши при цьому поручителя і спів-позичальника. Але, багато банків шукають приводи, щоб відмовити в отриманні іпотеки, таким чином, захищаючи себе від можливих ризиків.

Чому банки відмовляють в іпотеці під час декретної відпустки

Іпотечне кредитування для банків – це хороший пасивний дохід. Якщо ви поцікавитесь, чому? Так, тому що іпотека має дуже високу прибутковість завдяки великим процентним ставкам по кредиту.

Наприклад, якщо сім’я купить за готівку однокімнатну квартиру за один мільйон гривень, то оформивши іпотеку вона заплатить банку в 2 рази більше після закінчення кредиту. Тому банки охоче оформляють кредити і завжди при цьому знаходяться у великому плюсі.

Але, є в банківському лексиконі такий вислів, як нестабільні позичальники. Ось в цю категорію і потрапляють жінки, які знаходяться в декретній відпустці, у них немає постійного доходу, тому вони не зможуть виконувати свої зобов’язання по сплаті щомісячних іпотечних платежів.

З цієї причини банки вважають, що їм не вигідно працювати з такими позичальниками, і дуже часто правління банку відмовляє в іпотечному кредитуванні.

Як період вагітності впливає на кредитоспроможність?

Заявка на кредит вже подана, і ви раптом дізнаєтеся, що ваша сім’я скоро збільшиться. Відразу виникає думка, що робити з кредитом. Однак не слід надмірно турбуватися. Іпотеку при вагітності отримати можливо, хоча шансів на це буде менше.

Проблема в тому, чи вагітність якимось чином буде впливати на кредитоспроможність. А у банків з’являється значний ризик того, що жінка не повернеться на роботу після закінчення декретної відпустки.

Багато що залежить і від форми зайнятості. Малоймовірно, що робота за контрактом дозволить жінці подати заявку на отримання іпотечного кредиту під час вагітності. У кращому становищі опиняються майбутні мами, які працевлаштовані за трудовим договором на невизначений термін.

Чи можливо взяти іпотеку, будучи в декретній відпустці?

Питання з отриманням кредиту, перебуваючи вже в декретній відпустці, мало чим відрізняється від описаного вище. Як правило, жінка, яка перебуває в такій відпустці, має право на допомогу по вагітності та пологах, яке зазвичай становить 80% від базового окладу. Тому можна з упевненістю сказати, що вона все ще отримує дохід.

Однак виникає додаткове питання – чи зараховується допомога по вагітності та пологах в рахунок кредитоспроможності? Звичайно, так. Вона розглядається як звичайна заробітна плата. А це означає, що жінка, яка перебуває в декреті, при оформленні кредиту просто зобов’язана відповідати тим же вимогам, що і інші позичальники. Тому мова в першу чергу йде про доказ кредитоспроможності. У цьому випадку також буде потрібно трудовий договір.

Жінці, яка бажає отримати кредит, не слід йти у відпустку по догляду за дитиною. Більш того, вона повинна подати декларацію із зазначенням дати повернення на роботу. Іноді необхідно надати документ від роботодавця про готовність укласти з нею трудовий договір на більш тривалий термін.

Як оформити іпотеку в декретній відпустці, якщо банк в цьому відмовляє

Така проблема вирішується різними способами, але багато що залежить від фінансового благополуччя сім’ї.

1). Як варіант можна поміняти ролі, наприклад, чоловік, який має постійну добре оплачувану роботу, виступає в ролі позичальника, а жінка стає спів-позичальником. В такому випадку банки охочіше приймають рішення про надання кредиту.

Згідно з принципом роботи банківських організацій, і затвердженої інструкції, дозволяється солідарна відповідальність подружжя за погашення іпотечного кредиту. Тоді кредитоспроможність дружини не враховується.

2). Можна в заставу надати якусь іншу нерухомість, наприклад, квартиру або будинок батьків. Тоді правління банку охочіше приймають рішення щодо схвалення кредиту.

 Але, в такій ситуації виникає серйозний ризик у позичальника щодо застави. При несплаті зобов’язань за кредитом, застава, а це будинок або квартира може бути арештована банком.

3). Допоможе також людина, яка погодиться стати платоспроможним поручителем. Це більш надійний варіант, так як банківській організації абсолютно байдуже, хто буде виплачувати кредит, і тому вона без проблем схвалює іпотеку.

У даній ситуації вже поручитель дуже ризикує, тому що в разі втрати платоспроможності жінки, він повинен буде нести фінансову відповідальність.

Що робити якщо декрет настає під час іпотечного кредитування

Може трапитися так, що жінка виплачує іпотеку і збирається піти в декретну відпустку. Чи потрібно повідомляти банку про цей факт? В цьому немає ніякої необхідності. Життя і фінансове становище позичальника може багаторазово змінюватися при погашенні іпотеки. Тому не потрібно кожного разу повідомляти про це банк. Звичайно, це за умови, що позичальник регулярно платить кредит.

Однак, якщо фінансове становище погіршилося і є ризик відставати від графіка сплати кредиту, потрібно негайно повідомити про це в банк. Адміністрація запропонує кілька варіантів виходу з кризи. Можливо, це будуть кредитні канікули або продовження терміну кредиту, що в свою чергу зменшить платіж по кредиту.

Резюме

Аналізуючи статтю, можна прийти до висновку, що отримати відповідь на питання чи можливо жінці, яка перебуває в декреті отримати кредит на придбання нерухомості для сім’ї, практично неможливо.

Як бачимо, що тут не так все просто. На процес впливає багато різних факторів. Такі як платоспроможність позичальниці, наявність у неї крім допомоги по вагітності додатковий пасивний дохід, спроможність чоловіка, можливість надати поручителя, готового виплачувати іпотеку в разі втрати позичальником платоспроможності.

Фондова біржа — як заробляти на фондовому ринку?

Торгівля на біржі цифрових валют

Хто може дати гроші просто так?

error: Вміст захищений!!