Історія виникнення біткоїну ( Bitcoin )

Основи блокової мережі було створено криптологом, що спеціалізується на анонімних електронних комунікаціях. Йдеться про Девіда Чаума. Деякі дослідники навіть називають його «батьком цифрових грошей» і цінують його внесок у розвиток анонімності в Інтернеті.

Вже тоді — на початку 80-х — Чаум бачив ризики серфінгу в Інтернеті та хотів забезпечити користувачам Інтернету максимально можливу анонімність. Вся концепція була описана в 1982 році в «Сліпих підписах для платежів, що не відслідковуються». Чаум додав, що дані, які збираються банками (наприклад, про місце проживання або спосіб життя), можуть бути небезпечні в майбутньому і навіть порушувати громадянські права.

електронна платіжна система

Шифропанк

Повернемося, однак, до спроб створення незалежної та альтернативної платіжної системи. На початку 90-х зародився рух шифропанків. Члени руху були ліберально налаштованими криптологами, що виступали проти дій влади США, які жорстко обмежували деякі їх дослідження. Вони також бачили свою область як науку, яка може змінити світ на краще. Провідними представниками цієї спільноти були, наприклад, Тімоті Мей та Ерік Хьюз.

Звісно, ​​дебати криптологів швидко стали цифровими. З того часу легендарний список розсилки став невід’ємною частиною руху.

B-money

Одним із членів шифропанку був Вей Дей. 1998 року він запровадив поняття анонімної цифрової валюти — b-money. Він стверджував, що наріжним каменем суспільства, що дбає про конфіденційність, має «мати ефективний засіб обміну (гроші) та ефективні засоби забезпечення дотримання контрактів». Сама b-money повинна була бути децентралізована, а транзакції, що відбуваються в системі, фіксуватимуться у спеціальному реєстрі, копія якого належатиме кожному з учасників мережі. Дехто навіть вважає, що проект Dei був першою криптовалютою у світі. На жаль, b-money мали суттєві технологічні вади. Вони стосувалися способу перевірки транзакцій. Уся система була погано захищена від атак та підробок.

Хел Фінні

Нарешті ми підійшли до Хел Фінні. У 2004 році Фінні розробив багаторазове підтвердження роботи, яке вимагало виконання деякої обчислювальної роботи замовником послуги. Сама ідея призначена для захисту комп’ютерних систем від DoS-атак. Як виявилося, цю ідею через кілька років реалізував сам Сатоші Накамото.

Цікаво, що самого Фінні навіть звинувачували в тому, що він є творцем біткойна. Він також був першим респондентом у списку розсилки Сатоші, коли він оголосив про запуск криптовалюти. Саме він першим в історії людства подарував Накамото біткойн. Природно постає питання: «Навіщо Сатоші писати самому собі і відправляти BTC на свій альтернативний гаманець?» Чи хотів він настільки приховати свою особистість? Ми не знаємо відповіді на це питання…

Сатоші Накамото

Чи консультувався Накамото з приводу своєї ідеї з кимось із згаданих людей? Деякі дослідники припускають, що так і було. Було висловлено припущення, що Адам Бек та Вей Дей брали участь у судовому процесі. Ми вже згадували Хела Фінні. Він був не тільки людиною, яка здійснила новаторську транзакцію з самим Сатоші, але й входила до дуже невеликої групи програмістів, які працювали та модифікували систему Біткойн у перший період роботи криптовалюти.

Як бачите, незважаючи на те, що нам невідома особа Сатоші Накамото, ми багато знаємо про людей, які надихали його з технологічної та ідеологічної точки зору у процесі створення біткойну. Сама концепція анонімної, децентралізованої цифрової валюти була першою. Однак геніальність творця блокчейна полягала в тому, що він зміг досконально проаналізувати досягнення своїх попередників та зробити з них правильні висновки.

Ким є/був Сатоші Накамото?

Недовіра до банків — явище, пов’язане з крахом у 2008 році, — мабуть, вплинуло на Сатоші Накамото. Головний герой цієї частини історії нікому не відомий під своїм справжнім ім’ям. Він з’явився світові під псевдонімом і лишився ним досі. Ми навіть не знаємо, чи стояла за проектом перша у світі криптовалюта одна людина, чи «Сатоші Накамото» — це прізвисько всієї команди людей.

Ким був Сатоші? Швидше за все, американець. Користувач Твіттера з ніком «Мисливець за головами» досліджував місцезнаходження місця, де випускатимуть біткойни. Судячи з ІР, це був Ван Найс, Каліфорнія.

Старт великого проекту

Припущення проекту Біткойн Сатоші Накамото виклав у документі “Біткойн: однорангова електронна касова система”.

Чому Накамото хотів створити біткойн? Читання цього документа показує, що основною метою було зниження транзакційних витрат та підвищення анонімності самих платежів. Більше того, він звернув увагу на недоліки сучасної фінансової системи тих років.

З того часу багато подій принесли багато змін на ринки по всьому світу. Криптовалюта стала реальним платіжним засобом. Щоб показати масштаб явища, достатньо усвідомити, що у травні 2010 року фанат BTC заплатив 10 000 біткойнів за дві піци.

Яке майбутнє біткойна?

На це питання немає чіткої відповіді. Однак можна припустити, що проект і далі розвиватиметься, в основному в частині експрес-платежів (технологія Lightning Network).

Що таке NFT-токени і як на цьому заробити

Як вести сімейний бюджет щоб завжди були гроші

Як економити на їжі без шкоди здоров’ю