Категорії кредитів доступних для клієнтів банку

Дуже часто люди охочі взяти кредит для своїх потреб гадають, що для цього вимагатиме банк для оформлення договору. Але, перш за все, людина повинна отримати повну інформацію про категорію кредитів. Це дуже важливо знати, оскільки від цього залежить можливість отримання позики та її погашення. Позичальник повинен знати, які документи необхідно подати до банку і яка процедура їх розгляду адміністрацією банку.

Кожного позичальника цікавить максимальна сума позики яку банк зможе дати та розмір відсоткової ставки за кредитом та багато іншого.

Прочитавши статтю, ви багато чого зрозумієте щодо кредитування, і це допоможе вам підібрати кредит на вигідніших умовах.

Отже, всі кредити можна поділити на кілька категорій.Категорії кредитів доступних для клієнтів банку

Цільовий кредит

При оформленні договору отримання позики банки цікавляться, для яких цілей позичальник бере гроші. Така графа є у договорі, бо від мети використання одержаних грошей залежить умова кредиту. Ціль заздалегідь вказується в договорі, а кредит є цільовим. Це означає, що гроші можна витратити лише задля досягнення зазначеної у договорі мети.

Банки контролюють куди витрачені гроші, для цього позичальник повинен подати їм чеки або квитанції, що підтверджують отримання послуги або покупку товару. Іноді за цільовим кредитом банки не дають гроші на руки, а перераховують їх безпосередньо продавцю.

При отриманні нецільового кредиту, в банку все одно цікавляться, навіщо гроші і куди збираєтеся їх витратити. Як правило, нецільові кредити видаються на короткий термін і під вищі відсотки та в меншому розмірі, ніж цільовий кредит.

Спосіб забезпечення позики та кредиту

При поданні заявки на кредит вас можуть запитати, яке забезпечення ви можете надати. Звичайно, таке трапляється порівняно дуже часто, тому знати це варто. Запорука – це зниження кредитного ризику, який бере банк чи кредитна компанія.

Застава та її форма залежить від виду кредиту чи позики. Очевидно, що кредит до зарплати, виданий на суму до 10 000 гривень, не вимагає від позичальника додаткового забезпечення. Зовсім інша ситуація, коли людина займає кількасот тисяч гривень. За такої суми грошей банк обов’язково повинен застрахуватися від ризику.

Тому, при плануванні кредиту чи позики такі вимоги слід враховувати. Безпека не тільки збільшує шанси позичальника на позитивний розгляд заявки, а й отримати дещо кращі умови фінансування.

1). Гарантія та порука. Протягом багатьох років однією з найпопулярніших форм забезпечення була гарантія. Її суть у тому, що до кредиту залучається ще одна людина, бажано близький родич чи товариш. Відповідно до встановленої поруки, якщо позичальник не виплачує кредит, це зобов’язання переходить до поручителя. Гарантованою заставою може бути нерухомість та автомобіль.

2). Страхування кредиту – це також є запорукою, яка все більше застосовується як гарантія. Це не обов’язково, але іноді від цього залежить остаточне рішення банку про видачу кредиту.

Небанківське страхування кредиту дає кредитній компанії гарантію отримання грошей у ситуації коли позичальник, наприклад, потрапив в аварію або захворів протягом терміну дії договору, що завадить йому вчасно зробити виплати.

Третя категорія кредитів – термін повернення.

Тут кредити класифікують на короткострокові та довгострокові. Короткострокові позики мають строк погашення до одного року. Довгострокові кредити мають термін погашення понад 12 місяців.

Спосіб отримання грошей

У цій категорії кілька варіантів:

  • позичальник отримує готівку з рук до рук;
  • банк переказує гроші на платіжну картку;
  •  банк перераховує гроші на рахунок продавця товару чи послуги.

Резюме

Сьогодні вибір банківських послуг у сфері кредитування на будь-який смак та на різних умовах. Але треба пам’ятати, що отримання грошей у позику – це дуже серйозне рішення. В цьому випадку людина повинна зважити всі свої можливості.

Кредит чи позичка — в чому різниця?

Що таке кредитоспроможність: вимоги кредитного договору

Альткоїни — які вони бувають і як їх заробити