Кредитна картка: переваги і недоліки банківських кредиток

Кредитна картка користуються великою популярністю в Україні, хоча з’явилися на вітчизняному фінансовому ринку не так давно.

На позикові кошти банківських установ можна придбати практично будь-який товар:

  1. і нерухомість,
  2. і автотранспорт,
  3. і меблі,
  4. навіть здобути вищу освіту і з’їздити у відпустку можна в кредит.

Правда, для оформлення позики на велику суму грошей здобувачеві доведеться довести свою платоспроможність документально, надати кредиторам велика кількість всіляких довідок, привести поручителів.

Та й дохід позичальника повинен бути солідним. Тому люди, які бажають оформити позику, намагаються знайти таку програму кредитування, за якою і умови запозичення оптимальні, і вимоги лояльні.

 

Що таке кредитна картка
Close up female hand holds levitating template mockup Bank credit card with online service isolated on green background. High quality photo

Що таке кредитна картка?

До таких кредитних продуктів можна віднести банківські пластикові картки, на які банком перераховуються позикові кошти.

Щоб зрозуміти причини, які спонукають мільйони українців оформити кредитну пластикову карту, слід виявити плюси і мінуси даного продукту.

Переваги кредитки

Безпека.

Маючи на руках кредитну карту, людині не потрібно носити з собою велику суму грошових коштів, що само по собі ризиковано.

Адже гаманець з грошима може бути втрачено або вкрадений, і навряд чи його господареві пощастить повернути цю річ.

Звичайно, від втрати або крадіжки кредитної картки ніхто не застрахований, зате у її власника є можливість зберегти гроші на неї.

Для цього позичальнику слід негайно звернутися в офіс банку-кредитора і повідомити про зникнення пластикової карти.

Кредитори заблокують її і ні зловмисники, ні випадково знайшли карту люди не зможуть скористатися коштами, що знаходяться на кредитці.

Через деякий час пластикова кредитна карта буде відновлена, і позичальник знову зможе користуватися цим продуктом.

Швидкість оформлення.

Кілька років тому складно було навіть уявити, що оформити кредитну картку можна буде за 20-30 хвилин, пред’явивши позикодавцями лише паспорт та свідоцтво ІПН.

Звичайно, за таких умов і мінімальному наборі документів розраховувати на велику суму позикових коштів не варто.

Зате не потрібно підтверджувати свій дохід всілякими довідками і кілька днів чекати, яке рішення прийме банк.

Зручність.

Одним з переваг кредиток є те, що власнику картки не потрібно постійно звертатися до кредиторів, коли йому потрібні гроші. Йому досить знайти найближчий банкомат і перевести в готівку потрібну суму в межах кредитного ліміту.

Причому, зняти гроші людина може в будь-який час доби, навіть вночі, коли не працює жоден банк.

Важливим є і той факт, що переводити позикові кошти на карті відразу після її оформлення зовсім не обов’язково. Вона може зберігатися у власника до тих пір, поки йому не знадобиться певна сума грошей. Ніякі відсотки за це нараховуватися не будуть.

Наявність пільгового періоду.

В наші дні практично всі банки-емітенти пропонують кредитки з пільговим періодом, тривалість якого становить 50-55 днів.

Ця перевага даного кредитного продукту в більшості випадків і приваблює клієнтів, адже наявність грейс-періоду по карті дає власникам можливість користуватися нею практично безкоштовно.

Тобто якщо людина протягом пільгового періоду зможе повернути на картковий рахунок ту суму, яку він витратив за цей час, то відсотки по кредиту не будуть нараховані.

Недоліки кредитних карток

Наявність прихованих платежів.

Згідно кредитної політици багатьох банківських установ позичальники практично за всіма видами кредитів зобов’язані виплатити позикодавцями не тільки позичену суму і нараховані відсотки, а й всілякі комісії.

Для власників кредитних карт також передбачені комісійні збори і додаткові платежі, про які кредитори вважають за краще мовчати при оформленні даного продукту.

Припинення пільгового періоду за переведення в готівку коштів.

Величезним мінусом є те, що кредитна картка може бути використана в межах данної установи чи банку ( а у всіх інших є відсоток за використання кредитних кошті ).

Наприклад, за продукти в магазині або за медичне лікування. За зняття позикових коштів з карти передбачені великі комісії і припинення дії грейс-періоду.

Нераціональне використання коштів

Кредитна картка в гаманці з коштами – ЦЕ ВЕЛИКА СПОКУСА, і дуже хочеться щось собі придбати, те без чого можна ще жити ( ми витрачаєм кредитні кошти банка а потім повертаємо свої і ще з комісією.

Як замовити пластиковий кредитний продукт ( кредитна картка )

Оформити кредитну картку можна декількома способами.

1) По-перше, потенційний позичальник може безпосередньо з’явитися у відділення обраного банківської установи,

пред’явити необхідну документацію, заповнити заяву-анкету та передати її кредитному консультанту.

Через кілька годин або днів (в залежності від суми кредиту та програми кредитування) позикодавці сповістять людини про прийняте ними рішення.

Потрібно зауважити, що і сума кредитного ліміту по карті, і розмір процентної ставки буде залежати не тільки від середньомісячного доходу здобувача, а й від того, які документи він пред’явить банку.

Чим більше документів зможе надати кредиторам позичальник, тим більше шансів у нього оформити кредитну карту на вигідних умовах.

2) По-друге, замовити кредитку можна і дистанційно, не відвідуючи офіс кредитно-фінансової установи.

Для цього людині необхідно зайти на сайт обраного банку і відправити електронну заявку на оформлення кредитної картки.

Якщо кредитори схвалять кандидатуру позичальника, то через кілька годин з ним зв’яжуться працівники банківської установи, щоб уточнити його особисті дані, зазначені в електронній заявці.

У зазначений день потенційному власникові кредитної картки потрібно буде з’явитися в офіс кредитно-фінансової організації, щоб отримати її.

Деяким людям кредитно-фінансові установи відсилають кредитні карти поштою. Природно, обзавестися кредитною карткою таким способом можуть далеко не всі бажаючі, а лише клієнти даного банку, які або кредитувалися в цій фінансовій установі, або мають вклад в даному банку, або отримують заробітну плату на дебетову карту цього банку-емітента.

 

кредитка

З одного боку, це зручно. Не потрібно йти в офіс банку, збирати довідки, чекати, яке рішення прийме кредитно-фінансова організація.

Але, з іншого боку, умови кредитування по такій картці навряд чи будуть вигідними:

  1. кредитний ліміт невеликий,
  2. розмір процентної ставки величезний ( 20-30% ).

Вся справа в тому, що банки ризикують, оформляючи кредит на людину, платоспроможність якого не підтверджена офіційно, так само як і його офіційне працевлаштування.

Висновок

Таким чином, оформляти кредитну пластикову карту краще в офісі банківської установи, маючи при собі всі необхідні документи.

Чим більше документів пред’явити потенційний власник позикодавцями, тим вище його шанси отримати кредитку на максимально вигідних умовах.

Кредитная Карта «Универсальная» от ПриватБанка 2021

Залишити відповідь