Кредит чи позичка – в чому різниця?

Багато людей та компаній користуються різними фінансовими послугами у вигляді отримання позички та оформлення кредитів для вирішення особистих чи виробничих проблем. У той самий час позичальники не розуміють різницю між цими термінами і часто плутають поняття кредит і позичка. Справа в тому, що всім відомий кредит – це різновид позички.

Тут треба розуміти, що між позикою та кредитом проходить тонка межа відмінності: позичка може бути видана без відсотків.

У цій статті розберемо, чим відрізняється кредит від позики.

Позичка: поняття та правила видачі

Кредит чи позичка

Суть фінансової допомоги у вигляді позички – це отримання в борг на певний термін гроші чи матеріальні цінності безкоштовно, з поверненням згідно угоди. Позичальник і кредитор укладають договір, де конкретно вказують термін повернення майна чи грошей з відсотками або без відсотків взятих у користування.

Основні види позички, їх три:

  • майнова – це безоплатна передача нерухомості або транспортного засобу на певний термін;
  • споживча – це, ніщо інше, як різновид кредиту;
  •  банківська позичка – це комерційний кредит банку.

Дуже вигідно отримати безвідсоткову позику, тому що її часто дає адміністрація компанії своїм співробітникам, що потребують допомоги, а також може давати держава деяким видам категорії громадян. Банківська позичка нічим не відрізняється від споживчого кредиту, оскільки видається під відсотки.

Перевага позички полягає в відсутності переплати. Позика та кредит з юридичного погляду абсолютно різні поняття.

Кредити видаються лише банківськими установами за встановленими законодавством правилами. У договорі обов’язково вказуються конкретні суми сплати за кредит (комісії, відсотки) та дата погашення кредиту.

Кредит може бути виданий будь-якому громадянинові країни. До 10 тисяч гривень кредити надають мікро фінансові організації. Вище цього значення кредити видають банки згідно з договором.

Позики можуть видавати як банки, так і фінансові організації та приватні особи. Договір, укладений позичальником регулюється українським законодавством. Відповідно до його положень, під час укладання договору з небанківською установою кредитор зобов’язується передати у власність отримувачу позички певну суму грошей або предмети згідно з угодою.

Позичальник зобов’язується, у свою чергу, повернути кредитору таку ж суму грошей або речі того ж виду та якості. Цікаво, що законодавство не нав’язує сторонам форму договору.

Крім того, для отримання позички не потрібні довідки про доходи та підтвердження від роботодавця. Кредитор сам вирішує, яким вимогам, на його думку, має відповідати позичальник.

Хто може видавати кредити і хто може видавати позики?

Кредитний договір може бути укладений банком лише з фізичною особою, підприємством чи іншою юридичною особою.

Позики надаються як банками, так і фізичними та юридичними особами, тобто небанківськими установами.

У разі позички не потрібно вказувати мету на яку займаються гроші. Кредитор не контролює на що витрачено гроші, передані клієнту. З іншого боку, він має право включити цю умову до договору, але вона не є обов’язковою.

Висновок

Розуміючи різницю між банківським кредитом і позичкою наданою небанківськими установами, позичальнику вигідніше брати безпроцентну позичку. Найчастіше такі позичку надають компанії де працює позичальник. Цей вид поворотної фінансової допомоги жодними нормативними актами це регулюється. Таким чином, небанківська установа має право надавати безкоштовну позичку, але це не є її обов’язком.

Що таке кредитоспроможність: вимоги кредитного договору

Альткоїни — які вони бувають і як їх заробити

Стратегія заробітку криптовалюти на FreeBitcoin