Кредит готівкою: в якому банку краще взяти?

Вже кілька років спостерігається стабільне зростання кредитів, виданих на українському ринку. За підсумками 2020 року кількість позичальників в нашій країні перевищила 1,5 мільйона. Значить, українці користуються банківськими кредитами. Серед інших найбільше беруть позику готівкою. Але, як вибрати кращі умови з того, що пропонує банк? Де краще брати кредити в банку або в мікрофінансовій організації?

Які є плюси, і які мінуси у тих і інших, дізнаєтеся зі статті.

Все, що ви хотіли дізнатися про кредит, але не знали, у кого запитати

Які плюси у банків. Вони в будь-якому випадку надійніші, ніж мікрофінансові організації, так як отримати ліцензію Національного банку дуже складний, практично неможливий процес. У банку набагато нижчі відсотки, ніж в МФО (мікрофінансовій організації). Банк пропонує набагато більшу кількість кредитних продуктів:

• кредити на картку;

• заставні кредити;

• кредити на велику суму;

• без заставні кредити.

Які плюси мікрофінансових організацій:

• за звичай, у них кредит взяти дуже легко, це можна зробити, як в будочках, де вони видають кредити, так і онлайн на картку, навіть не виходячи з дому;

• мінімальні вимоги до клієнтів;

• не великі затрати часу на оформлення позики – це може зайняти всього лише до 15 хвилин.

Мінуси банків:

• отримання кредиту в банку може зайняти досить багато часу;

• найчастіше банки вимагає поручителя;

• дуже високий відсоток, десь 17 – 45 відсотків.

Які документи потрібні для отримання кредитів у банку:

• документ (паспорт), підтверджуючий громадянство України та індифікаційний код;

• довідка про працевлаштування (постійна чи тимчасова робота);

• документальне підтвердження всіх доходів;

• іноді вимагають копію свідоцтва про народження і про шлюб;

• бажано дати копію диплома про вищу освіту, якщо така є;

• документ, що підтверджує право власності на нерухомість;

• документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб;

• якщо є депозит у банку, надати виписку.

У МФО все набагато простіше, досить пред’явити паспорт і індифікаційний код.

У чому ж різниця самих продуктів, які надаються банками і МФО. Банк може видати кредитну картку, може видати кредит готівкою, може видати суду на бізнес, кредит на навчання, позику під заставу нерухомості, суду під заставу транспортного засобу, кредит зі страховкою.

Які ж кредити може видати мікрофінансова організація – це кредит без поручителя, не треба свідчити свої доходи, оформлює кредит, не зважаючи на погану кредитну історію, позичка до зарплати, кредити пенсіонерам, кредити студентам.

Як же вибрати, де брати кредит. Якщо потрібна велика сума грошей, звертайтесь до банку, якщо потрібен кредит на бізнес, теж до банку, якщо у вас виникла необхідність щодня користуватися кредитними грошима, і у вас гарна кредитна історія – до банку.

Мікрофінансова організація підходить тоді, коли берете дрібну позику, у випадку термінової потреби у коштах, сімейний кошторис витрачено, а ще треба жити до зарплати, у вас кредитна історія зіпсована і банк вам відмовляє, у вас немає поручителя, ви офіційно не працевлаштовані.

Для отримання кредиту готівкою фізичним особам необхідно виконання певних умов. Основна – це довідка про працевлаштування такої форми, яку приймає банк. Також буде потрібно підтвердити кредитоспроможність. Якщо ви подаєте заявку на отримання такого кредиту, подивіться, що вам потрібно знати.

Як вибрати банк, в якому вигідно взяти кредит

Здавалося б, цілком зрозуміло – шукаєш саму мінімальну ставку і береш. А, ні. В першу чергу вивчіть відгуки про банки, і їх програми кредитування. Найбільш достовірними, насправді, будуть відгуки ваших друзів і знайомих. Довіряти всьому, що пишуть в Інтернеті не можна. Ваше завдання зібрати самостійно якомога більше інформації про ставлення банку до складних ситуацій в житті клієнтів. Так як за умовою вони, плюс – мінус, однакові, а ось щодо відношення до людей може бути дуже велика різниця.

Банк може обіцяти, що в скрутних ситуаціях дасть, наприклад, кредитні канікули. А по суті влаштує справжній терор. Після вивчення думок складіть свій рейтинг банків. Доповніть цей список тими банками, які можуть дати вам найбільш вигідні умови. Потім відкрийте Google карти. Знайдіть відділення і банкомати обраного банку. Чи багато їх у вашому місті? Чи буде зручно вносити платежі? Подивіться, де вони знаходяться, щоб мати різні варіанти, якщо раптом щось піде не за планом.

Кредит готівкою: в якому банку краще взяти

Наявність банку і банкоматів в кроковій доступності, це дуже важливий момент. Зверніть увагу на способи погашення кредиту. Добре якщо банк дозволяє без комісій платити онлайн або вносити гроші на рахунок через банкомати інших банків. Виділіть в списку ті банки, які підходять за цими критеріями. Якщо після такого ретельного відбору у вашому списку ще залишилися банки, продовжуйте далі вивчати їх діяльність.

Дізнайтеся, які програми лояльності є у цих банків. Наприклад, можливість дострокового погашення і відстрочка платежу. Якщо ви берете гроші в борг на термін більше року, то ви повинні бути впевнені, що банк піде вам назустріч в разі якихось непередбачених обставин. А ще краще, щоб це було взагалі прописано в договорі. Ось такий підхід до вибору банку використовують люди, які пройшли життєву школу роботи з банківською структурою.

Як вибрати банківський продукт з максимальною вигодою

Кредити бувають двох видів: цільові і нецільові. Мінус цільового кредиту в тому, що банк буде стежити, щоб гроші пішли на заявлену мету. Якщо кредит, наприклад, на авто – зобов’яжуть оформити на нього страховку. Якщо це іпотека – квартира стане заставою. При кредитуванні на навчання, попросять договір з навчальним закладом і регулярні виставлені від вузу рахунки на оплату. Кредит на ремонт житла, банк зажадає отримати кошторис від фірми, яка буде робити ремонт, і т. д.

З нецільовим кредитом таких складнощів, звичайно не буде. Це безумовно – плюс. Але мінусів у нецільового кредиті, більше ніж плюсів. Це більш висока процентна ставка, це перевірка платоспроможності, менше ліміт максимальної суми кредиту, відсутність початкового внеску, який допоміг би вам знизити ставку по кредиту.

Тому потрібно зробити попередній підрахунок, скільки вам обійдеться цільовий кредит з додатковими витратами на страховку та інше. Порівняти суми нецільового кредиту з відсотками та іншими комісіями. Як не дивно, але в половині випадків цільовий кредит буде вигідніший. Як ви вже зрозуміли, перед оформленням кредиту потрібно зв’язатися з агентами банку, або прийти в офіс для того, щоб отримати всю цю інформацію. І вже вдома, в спокійній обстановці все прорахувати і порівняти.

Також є ряд питань, які допоможуть вам підібрати найвигідніший продукт. Обов’язково необхідно запитати у співробітника банку протягом якого часу після схвалення кредиту зможете скористатися грошима. Адже якщо ви купуєте машину або житло, гроші потрібні негайно. Чи є комісії: за розгляд заявки, за ведення кредитного рахунку, за безготівкові перекази або якісь інші послуги банку. Чи входить в договір страховка, в якому розмірі, від яких страхових випадків, чи можна від неї відмовитися, і наскільки це збільшить вашу процентну ставку по кредиту.

8 лайфхаків, які допоможуть отримати більш вигідну процентну ставку по кредиту

Але приступати до їх реалізації радять тільки після того, як вивчите інформацію про те, які необхідно зібрати документи для того щоб вибрати для себе найбільш зручний і відповідальний банк і погодитесь на процент по кредиту. На процентну ставку впливає маса факторів, наприклад:

• ставка рефінансування України;

• конкурентноздатність банків;

• рівень інфляції.

Але вплинути на них ви ніяк не зможете, за то є інші фактори, які повністю в ваших руках, щоб знизити процентну ставку по кредиту.

1). Оформити заявку онлайн. Наприклад, банки прямо вказують на своїх сайтах, що пільгова ставка доступна для всіх, хто заповнить заявку через форму на сайті.

2). Зібрати максимально повний пакет документів, чим більше у банку відомостей про позичальника, тим він для банку більш надійний. Тому спеціальні пропозиції отримати кредит за паспортом без додаткових довідок це точно не ваш варіант.

3). Звернутися в банк, в якому отримуєте заробітну плату. Зазвичай банки мають програму лояльності для зарплатних клієнтів, так можна отримати знижку на один і навіть два проценти.

4). Заздалегідь відкрити в потрібному банку ощадний вклад. Не виключено що банк з цієї причини теж погодиться зробити вам знижку.

Як вибрати банк, в якому вигідно взяти кредит

5). Можна в банку додатково придбати програму страхування, тому не поспішайте відмовлятися якщо співробітник банку пропонує її вам оформити. Спочатку порахуйте, що буде вигідніше. Страховка коштує недешево, але може вийти так, що дешевше, ніж виплачувати кредит без наданої в цьому випадку знижки.

6). Привести в банк надійного позичальника, нерідко в цьому випадку банк теж дасть хорошу знижку.

7). Запропонувати банку предмет застави, тоді банк буде ризикувати меньше, віддаючи вам гроші, і теж зможе зробити знижку.

8). Відвідайте банк, поговоріть з консультантом, задайте питання, які вас цікавлять, так ви точно зможете отримати всю необхідну інформацію і це дозволить вам вибрати найвигіднішу пропозицію

Рейтинг надійності банків в Україні

Розглянемо надійність банків, тому що у багатьох людей з цього приводу сумніви – чи є взагалі надійні банки в Україні. Серед позичальників часто ведуться дискусії на цю тему. Люди мають бажання працювати тільки з надійними банками. Тому хочуть знати чи є з усіх українських банків хоча б кілька надійних. Щоб знайти такі банки потрібно розглянути професійні критерії надійності. Таку інформацію можна отримати на сайті НБУ (нацбанку) України.

Рейтинг надійності банків в Україні

1). Перший критерій – це перша група банків на сайті МБУ, які масово працюють в економіці нашої країни. Ці банки є не тільки у великих містах, але і в маленьких.

2). Другий критерій – це банки, у яких іноземний капітал перевищує 51%, тобто власники тримають контрольний пакет акцій, який належить материнській компанії іноземного банку. Це найважливіший показник надійності банку.

3). Третій критерій – це кредитний рейтинг “А” і вище. Що це таке? Є рейтингові агентства, які дають оцінку економіці всім країнам і компаніям. Якщо у компанії оцінка “А” і вище, то вважається, що це найнадійніша компанія.

Згідно з цими критеріями найнадійніші банки в Україні:

1). Креді Агріколь Банк (Credit Agricole Bank). Власником банку є група Credit Agricole (Франція).

2). Укрсіббанк (UKRSIBBANK BNP Paribas Group ). Власник французька фінансова група BNP Paribas,

3). Райффайзен банк – власником є Австрійський Raiffeisen Bank International.

Висновки: з усіх банків, які працюють в Україні тільки 3 фінансові установи якім можна на 100% довіряти.

Де взяти гроші ( без кредиту ) щоб погасити кредит

Кредитна картка: переваги і недоліки банківських кредиток

Картка Універсальна від Приватбанку: як оформити та використовувати

error: Вміст захищений!!