Куди інвестувати та що купувати під час інфляції

За даними Центрального статистичного управління, інфляція в Україні досягла рекордних розмірів і склала у 2021 році – 14%, Інвестування – це спосіб захисту від інфляції. Один із провідних банків України ПриватБанк пропонує депозит на рівні 5.5% річних. У разі зростання інфляції реальним ефектом такого вкладення є втрата вкладених коштів. Це просто не окупається. Тоді у що варто інвестувати?

Ця стаття крок за кроком познайомить вас із основними фінансовими визначеннями та способами убезпечити свої кошти.

Як захистити свої гроші від інфляції

Куди інвестувати та що купувати під час інфляції

Ви повинні розуміти, що будь-яка форма інвестування пов’язане із ризиком. Через ризик варто диверсифікувати свій інвестиційний портфель.

 1. Що таке інфляція?

Простіше кажучи – це зростання цін та падіння вартості грошей. Це означає, що якщо сьогодні кошик основних продуктів харчування коштує, наприклад, 2000 гривень, то за рік такий самий набір може коштувати 3000 гривень. Це свідчить, що знизилася купівельна спроможність грошей.

Оскільки інфляція знижує вартість грошей, вона знижує реальну відсоткову ставку на банківські депозити.

Що таке портфельні диверсифікаційні інвестиції?

Потрібно пам’ятати, що зберігання грошей у банку чи домашньому сейфі не є інвестуванням.

Це свідоме знецінення власних коштів, викликане інфляцією. Як правило, існує безліч різних способів інвестування з різним ступенем ризику та заробітку.

Інвестування – це складне заняття, але якщо мати знання та здатність контролювати свої емоції воно стає легкою діяльністю, що приносить дохід. Диверсифікація коштів є формою захисту від знецінення інвестиційного портфеля. Це стратегія, спрямована на зниження втрат. Її суть розділити капітал на частини:

 • нерухомість;
 • акції;
 •  облігації;
 • цінні папери;
 •  дорогоцінні метали;
 • криптовалюта.

Приклад диверсифікації:

 • 50% нерухомість;
 • 30% біржові активи;
 •  15% дорогоцінні метали;
 • 5% криптовалюта.

Диверсифікований портфель розподіляє ризики та знижує ймовірність втрати всіх коштів. Продумане інвестування – ключ до успіху.

Чи варто інвестувати в епоху стрімкого зростання цін?

Здається, що одне з найскладніших рішень для початку інвестування – це  коли ринок зростає послідовно, як це було раніше.

У такі періоди сумнівів щодо інвестування в акції не було. Особливо ті стабільні, великі компанії, що стабільно розвиваються.

Зрештою майже кожен інвестор отримав значний приріст капіталу від портфеля акцій. Проте є побоювання, що бум закінчиться та інвестор програє.

Проте повністю потрапити у хороший інвестиційний період неможливо, тому варто інвестувати у довгострокову перспективу та використати стратегію, спрямовану на усереднення інвестиційних витрат.

Інвестувати під час інфляції теж вигідно, але слід уважно вивчити ринок та визначитись із інвестиціями, які окупляться.

Без сумніву, нерухомість і криптовалюта – це  форми інвестицій, перевірені часом.

Більше того, мешканці кризових країн іноді витрачають усі свої кошти у криптовалюту, щоб уникнути наслідків зростання інфляції та падіння вартості грошей.

Крім того, дорогоцінні метали теж добре працюють під час інфляції. Насамкінець, завжди варто інвестувати свідомо й у довгострокову перспективу.

Що купувати під час інфляції?

1). Експерти підказують, що найкраще, що можна зробити зі своїми грошима – це витратити на своє навчання.

Отримавши знання та навички у галузі фінансів, можна легше вибрати спосіб інвестування.

2). Купуйте нерухомість. Проте слід пам’ятати, що інвестиції у нерухомість відносяться до групи довгострокових вкладень – отже, річна дохідність невелика.

3). Крім нерухомості у вигляді квартир та будинків, варто інвестувати у золото. Попит на золото невпинно зростає протягом останніх кількох років через його функціональні властивості.

Резюме

Як бачимо, що з будь-якої життєвої ситуації є вихід. Тому, щоб не втратити свої гроші під час інфляції, вчіться, як їх правильно інвестувати.

TonPlace – нова соціальна крипто-мережа

Як збільшити продажі у Вашому бізнесі?

У що інвестувати в Україні щоб заробити гроші