На що варто звертати увагу при виборі депозиту

При виборі депозиту зверніть увагу на кілька елементів пропозиції, включаючи розмір і тип відсотків, періодичність капіталізації відсотків, наявність максимальної та мінімальної суми депозиту і додаткові вимоги. Ви також повинні бути зацікавлені в тому, відкриєте ви депозит онлайн і чи зможете ви закрити його до настання терміну погашення, не втративши при цьому відсотки, зароблені досі.

Банківський депозит – це безпечний спосіб накопичення коштів і отримання прибутку. Банки приймають депозити від приватних і корпоративних клієнтів, пропонуючи вам певний відсоток в обмін на те, що ви довірили їм свої гроші.

депозит
Middle Eastern woman tracking and trading stocks using laptop and desktop computer. Stock Exchange, investment, and financial trading concept.

Основним критерієм вибору пропозиції банківського вкладу є процентна ставка, пропонована банком. На що ще варто звернути увагу, якщо ви вирішили зробити конкретну пропозицію по депозиту?

Чи варто вибирати депозит?

Є багато способів вкласти вільні кошти. Ви можете прийняти рішення про інвестування у фінансовий ринок або в нерухомість. Якщо ви не прихильник ризиків, подумайте про інвестування.

Технічно банківський депозит – це тип договору між вами і банком, який передає ваші гроші такій установі на заздалегідь визначений період часу.

Ви погоджуєтеся з тим, що депозит буде в незмінному вигляді, наприклад, протягом 2 місяців. Натомість банк зобов’язується виплачувати вам відсотки по депозиту за узгодженою процентною ставкою.

Після закінчення договірного періоду, коли термін депозиту закінчується, банк поверне вам всю суму депозиту плюс належні вам відсотки. У той же час цей відсоток буде зменшений за рахунок обов’язкового податку на приріст капіталу, також відомого як податок Білка, в розмірі 19%. сума відсотків. Вам не потрібно турбуватися про розрахунок податку та сплати його на рахунок податкової інспекції. Банк зробить це за вас.

Дуже важливою особливістю банківських вкладів є те, що вони являють собою безпечний спосіб в деякій мірі зберегти і примножити кошти, хоча процентна ставка по таких інвестицій зазвичай не надто висока. Безпека кожного клієнта банку забезпечується тим, що термінові вклади покриваються гарантією Банківського гарантійного фонду. Навіть якщо у вашого банку фінансові проблеми і він збанкрутує, ви не втратите свої гроші.

Розмір інвестованого капіталу і банківський депозит

Часто банки обмежують можливості клієнта вкладати кошти до певних мінімальних і максимальних сум.

Банк надасть вам внесок з привабливою процентною ставкою, але, наприклад, тільки для нових засобів, яких у вас не було раніше на вашому банківському рахунку, пов’язаному з депозитом. Решта заощадження також можна направити на депозит, але з більш низькою процентною ставкою, що буде для вас менш вигідно.

Ці обмеження пов’язані з тим, що банки не хочуть втрачати ваші депозити. Тому їм доводиться обмежувати ваш потенціал заробітку, тим самим оптимізуючи ваш бізнес. Їх строковий банківський внесок – це позика, яку вони беруть у нього і за яку хочуть платити якомога менше.

Вибір депозиту і визначення мети вкладення

Вам необхідно знати, чого ви насправді очікуєте від банківського депозиту і яка мета ваших інвестицій. Депозит призначений тільки для захисту ваших коштів від знецінення, або ви хочете на час заморозити свої заощадження і використовувати їх пізніше?

Ваша інвестиційна мета повинна бути визначена до того, як ви почнете шукати кращий банківський вклад для вас. Також важливо оцінити, який інвестиційний ризик ви можете собі дозволити. Якщо він дорівнює нулю, тобто ви не приймаєте на себе ніяких ризиків, пов’язаних з інвестуванням коштів, виберіть традиційний строковий вклад, на якому ви точно нічого не втратите – він буде гарантований BFG.

Однак, якщо ви готові прийняти інвестиційний ризик, скористайтеся нестандартними депозитами, такими як структурований депозит або депозит, пов’язаний з інвестиційним фондом. Завдяки їм у вас є шанс отримати більш високий прибуток, але ви повинні знати, що, на жаль, ви також можете програти на таких депозитах. Якщо вклад повинен бути джерелом певного доходу, виберіть вищезгадані термінові банківські вклади або поліси, при яких одна частина коштів перекладається на депозит, а інша частина – на страхування життя.

Швидкість інвестування та вибір депозиту

Чи важлива швидкість відкриття депозиту при виборі цього способу накопичення? Для багатьох покупців це може бути дуже важливим параметром пропозиції. В даний час все більше і більше банків дозволяють своїм клієнтам швидко і ефективно відкривати депозити онлайн. Завдяки цьому вони економлять час і можуть відкривати банківські вклади в будь-який час, навіть в неробочі дні та вночі, коли традиційні стаціонарні відділення банку не працюють.

Термін депозиту

Суть депозиту в тому, що ви повинні визначити його тривалість, тобто період, коли ви не зможете вільно отримати доступ до своїх грошей. Це час найчастіше корелює з процентною ставкою. При визначенні терміну дії строкового депозиту в банку ви повинні реально оцінити, на який термін ви можете заморозити свої заощадження, тобто на скільки часу вони вам не знадобляться. Це не говорить про те, що чим довше діє депозит, тим більше ви автоматично на ньому заробите. Все залежить від підготовленого для вас пропозиції банку.

Можливість виведення коштів

При відкритті банківського вкладу Ви враховуєте той факт, що ви довіряєте банку свої гроші на заздалегідь визначений період часу, наприклад, на 3 місяці. Протягом цього періоду ви не зможете зняти з депозиту суму або злоті. Найчастіше порушення депозиту навіть за день до дати його погашення буде рівносильно несплаті банком відсотків на ваш банківський рахунок. Варто пошукати такі вклади, які можуть виплачувати хоча б частину відсотків. Ви ніколи не знаєте, що може статися в житті, тому вам потрібно захистити себе від будь-яких непередбачених обставин.

У рідкісних випадках банки дозволяють вам зняти всі або частину грошей, розміщених на депозиті, до його погашення без втрати всіх відсотків.

Картка Універсальна від Приватбанку: як оформити та використовувати

10 найрозкішніших готелів світу ( best of the best )

Карта Platinum від Приватбанку — переваги та недоліки

error: Вміст захищений!!