Як зрозуміти що потрібно міняти роботу

Піти чи залишитись на нинішній роботі? Це питання у певний період життя ставить собі кожен. Звільнення – процес не з легких, але іноді через нього краще пройти, щоб стимулювати свій розвиток та відкрити для себе нові можливості.

Що штовхає людей на звільнення:

  • – Психологічний дискомфорт;
  • – Відсутність інтересу;
  • – відсутність кар’єрного зростання;
  • – Несподіваний шанс.

Психологічний дискомфорт

Зазвичай психологічний дискомфорт викликають погані стосунки з керівником чи колегами. На жаль, це досить поширене: встановлено, що 75% працівників вважають керівництво основним джерелом стресу на роботі.

як зрозуміти що потрібно міняти роботу

Чим це небезпечно?

Тривале перебування за умов психологічного дискомфорту рано чи пізно призведе до емоційного вигоряння. Крім того, ваше сприйняття реальності почне змінюватися – вам важко буде уявити, що можна працювати з нормальними людьми у більш позитивній атмосфері. Від постійного негативного впливу у вас може знизитись самооцінка, а з’явиться відчуття безнадійності.

Крім негативних психологічних наслідків, з’являться ще й фізіологічні. Так, дослідження показало, що люди, які перебувають у токсичному робочому середовищі, найчастіше страждають від зниження імунітету, простудних захворювань, хвороб серця, органів травлення, а також підвищеної тривожності та депресії.

Що робити?

Не терпіть поганого керівника чи оточення. Чим довше ви перебуваєте в токсичному середовищі, тим сильніше погіршуватиметься ваш психологічний та фізичний стан. Знайти нову роботу в такому стані буде непросто, адже це процес, який потребує суттєвих зусиль та енергії. Емоційно вигоріла людина із заниженою самооцінкою – не найкращий кандидат на співбесіді. Якщо бачите, що ваші спроби налагодити взаємодію марні, шукайте нову роботу з більш комфортною для вас атмосферою.

Відсутність інтересу

Більшість людей інтерес у роботі = розвиток. Якщо вам цікаво, значить, ваша робота кидає вам «виклик», який потребує пошуку нових ідей та рішень. А це стимулює професійне та особистісне зростання. Але якщо на нинішній роботі вам просто нудно і ви ловите себе на думці, що вже давно все знаєте і вмієте?

Чим це небезпечно?

У такій ситуації є ризики: емоційне вигоряння та зупинка у розвитку. Необхідність щодня виконувати нецікаву роботу вимагає додаткових емоційних зусиль, коли доведеться буквально змушувати. А постійні додаткові зусилля та відсутність сенсу в тому, що ви робите, згодом можуть призвести до емоційного та фізичного виснаження з такими симптомами, як хронічна втома, дратівливість, безсоння, образа на всіх та все, порушення харчової поведінки та навіть депресія.

Крім того, тривала зупинка у професійному розвитку зробить вас менш цікавим як для просування всередині компанії, так і на ринку в цілому.

Що робити?

Спочатку спробуйте відокремити звичайну втому від втрати інтересу до роботи.

Втомилися? Візьміть відпустку! Якщо це не допомогло, подумайте, чим вам було б цікаво займатися і поговоріть про це зі своїм керівником або HR. Наприклад, обговоріть зміну посади. Вертикальне – на сходинку вище із розширенням зони відповідальності (з бухгалтера до головного бухгалтера). Або горизонтальне – на позицію аналогічного рівня, але в іншому відділі (з аналітика відділу продажу до аналітика відділу логістики). Зазвичай компанії, які дбають про своїх працівників, йдуть назустріч їхньому бажанню зростати і розвиватися.

Якщо зміна посади сьогодні неможлива, домовтеся про нові для вас обов’язки або новий проект. Але якщо ви бачите, що варіантів нових посад та додаткових обов’язків немає, або ваш роботодавець не дуже охоче обговорює ці питання – потрібно змінити роботу. Не чекайте, поки емоційне вигоряння чи професійна стагнація стануть вашою реальністю.

Відсутність кар’єрного зростання

Прагнення збудувати успішну кар’єру? Запланували за 2 роки вирости з менеджера по роботі з клієнтами до керівника напряму? Але може статися, що час іде, ви робите все можливе зі свого боку: досягаєте та перевищуєте поставлені компанією цілі, вчитеся, проявляєте ініціативу поза основними обов’язками, а бажаного зростання все немає.

Чим це небезпечно?

Ви ризикуєте не досягти поставлених кар’єрних цілей, а натомість накопичити негатив та розчарування або навіть зіпсувати стосунки зі своїм справжнім роботодавцем. Буває, розчаровані у компанії люди, які емоційно звільняються. Такий спосіб може зашкодити вашій професійній репутації і точно не буде плюсом, якщо в майбутньому рекрутери звернуться до вашого роботодавця за фідбеком.

Що робити?

Насамперед, обговоріть ваші кар’єрні очікування з безпосереднім керівником та HR. Спробуйте зрозуміти, чи бачать вас на цікавій для вас посаді в поточній компанії, і в якій тимчасовій перспективі. Чого від вас чекають, щоб кар’єрне зростання стало реальністю? Подумайте, чи це вас влаштовує. Якщо так – слідуйте за узгодженим під час розмови плану.

Якщо бажаних змін немає і не планується, можна починати розглядати пропозиції на ринку. У вас може бути 2 стратегії: або йти на посаду поточного рівня, домовившись з потенційним роботодавцем про тимчасові рамках отримання посади, що вас цікавить. Або одразу шукати посаду на рівень вищий, ніж у вас зараз.

Несподіваний шанс

Що робити, якщо випадає шанс? Якщо він не суперечить вашим життєвим та кар’єрним інтересам – використовуйте його! Ви отримаєте новий досвід, а якщо щось піде не так, завжди зможете повернутись до того, що робили раніше.

Єдина порада: якщо цей шанс екзотичний (наприклад, якщо ви поїхали до Антарктиди відловлювати пінгвінів), будьте готові потім пояснити потенційним роботодавцям ваші мотиви та важливість для вашого професійного розвитку тих унікальних навичок та досвіду, які ви здобули.

5 способів як накопичити гроші на мрію

Основні признаки, що Ваш телефон прослуховують

Посередництво — чудовий спосіб заробітку