Як позбутися ігрової залежності: поради батькам

У сучасному світі, де наркотики доступніші,  а ніж була хороша музика півстоліття тому, а небезпеки підстерігають не тільки в темних підворіттях, батькам хотілося б, щоб їх дитина якомога більше часу проводив вдома, під теплим маминим крилом і невсипущим батьківським поглядом.

На жаль, це далеко не кращий відповідь на сім бід зовнішнього світу.

ihrova-zalezhnost
wired hands with joypad, video game addiction

Батьківський гиперконтроль в останнє десятиліття породив таку неприємну глобальну проблему, як ігрова залежність.

Багато хто не натішаться, дивлячись на те, як сильно їх чадо прив’язане до домашнього вогнища, як багато часу проводить вдома.

Однак, одного разу з’ясовується, що вдома, перед монітором, іноді забуваючи моргати, сидить тільки тіло, а душа молодої людини пустує десь на безкрайніх просторах черговий багатокористувацької гри. І повертатися звідти вона не бажає навіть заради обіду і відпочинку.

Проблема ігрової залежності варто сьогодні чи не найгостріше, ніж наркотична: ММОРПГ доступні, часто навіть безкоштовні, модні і, як наслідок, є чудовою віддушиною для юнаків або дівчат, що мають якісь проблеми в реальному житті.

Замість того, щоб долати життєві перешкоди, молоді люди замикаються в грі. Все їх вільний час іде на те, щоб “прокачати персонажа, добути зброю покруче і завоювати повагу согільдійцев“.

На другий план відходить особисте життя, сім’я, робота, навчання … Відомі оглушливі історії з поліцейських зведень і медичних звітів, коли гравці вбивали через гру або вмирали внаслідок виснаження перед монітором, забуваючи про сон та їжу.

Батьки – це ті люди, які мають найбільше шансів витягнути свою дитину, скільки б років йому не було, з віртуальної трясовини.

Отже, як допомогти позбутися від ігрової залежності? Насамперед, необхідно з’ясувати, чому людина відмовилася від задоволень реального світу.

Найчастіше шанувальниками ігор стають закомплексовані молоді люди, яких з тієї чи іншої причини не приймає суспільство. Незадоволеність власною зовнішністю, проблеми з соціалізацією, відсутність друзів, важкий характер, відсутність уваги з боку батьків або пересиченість життям – все це може привести до формування ігрової залежності.

З’ясувавши причину, потрібно акуратно і ненав’язливо спробувати її усунути. Юному соціопату розповісти про дружбу, допомогти навчитися будувати відносини, розповісти про труднощі у своїй юності, допомогти вступити в якусь громадську організацію.

Підлітка, який вважає себе негарним – записати в спортивну секцію і допомогти знайти сильні сторони своєї особистості, шановні громадськістю, розвинути дрімаючі таланти.

І головне “ліки”, яке підходить в ста випадках зі ста в практиці ігрової залежності, – більше часу приділяти своїй дитині.

Пам’ятайте, що у віртуальних друзів завжди є час для вашої дитини.

Відсутність вільного часу, зайнятість в цікавих для підлітка сферах, допоможе назавжди позбутися від ігрової залежності. Якщо немає зайвого часу, то немає можливості тужити про гру.

Все ж гри – не наркотики, і “ломку” викликають лише в одному випадку – якщо є час нудьгувати.

Ні в якому разі батькам не потрібно кричати, влаштовувати скандали, строго-настрого забороняти гри і ставити жорсткі ультиматуми. Це не тільки марно, але й може змусити молоду людину грати на зло.

Ні в якому разі не порівнюйте ні сина, ні дочка, які потрапили в залежність від ігор, з іншими дітьми, навіть якщо ті успішніші. Це тільки викличе відторгнення близьких людей, так як буде сприйнято як зраду, ви втратите довіру, а ваша дитина придбає ще один комплекс неповноцінності.

Найкращий приклад – це особистий приклад. Запишіться в басейн і повідомте синові, що хотіли б ходити туди разом з ним. Зацікавтеся тим, чим раніше цікавилися ваш син або дочка, власним прикладом змусьте дитини згадати колишні захоплення.

Виїжджайте на природу всією сім’єю, відвідуйте кафе вечорами, дивіться фільми разом, їжте ні перед телевізором, а за загальним столом. Знайдіть час і гроші для своєї сім’ї.

За статистикою, більшість залежних від онлайн-ігор відчувають самотність внаслідок відсутності уваги з боку членів сім’ї.

Так що, перш ніж звинувачувати дитину в чомусь, пошукайте першопричину в своїй поведінці.

Повернути людини з віртуального світу складно. Потрібно докласти багато зусиль, часто повністю переглянути відносини в своїй сім’ї, а іноді навіть змінитися самому.

Набагато легше запобігти відходу дитини в ігрові всесвіти. А для це досить бути батьками, а не сировинним придатком і сусідами по квартирі.

Як пройти верифікацію (синя галочка) Instagram

ТОП-10 кращих професій для віддаленої роботи (Фріланс)

Створення сайтів: Візитка > Корпоративний > Магазин

Телефонна залежність — чому це так небезпечно?

Залишити відповідь