Робоча віза до Польщі: перелік документів та ціна

Новина – це зміна правил перетину польського кордону з 26 жовтня 2021 року. Польський сейм прийняв серйозні поправки до законодавства, що регулює правила перетину польського кордону. Тепер якщо на кордоні спроба опинитися в Польщі буде визнана незаконною, то порушника негайно депортують і заборонять в’їжджати в шенгенську зону на три роки.

Як самостійно оформити документи та отримати робочу візу до Польщі

Робоча віза до Польщі оформляється у візовому центрі за місцем проживання або прописки. Процес починається зі збору документів відповідно до затвердженого переліку. Далі заповнюєте спеціальну анкету та сплачуєте консульський збір. Після виконаної роботи подаєте особисто або пересилаєте до візового центру. Оформити робочу візу ви можете самостійно, дотримуючись покрокової інструкції,

КРОК 1. Обмірковуєте, куди маєте бажання поїхати на роботу, уі яке польське воєводство.

У цьому вам допоможе сайт із вакансіями robota.sgpgroup.eu. Запрошення видає Польща (urząd pracy), сплатити доведеться невеликі гроші (oświadczenia) лише 30 польських злотих, невелика комісія банку – 5 злотих. У переказі на наші гроші 250 гривень.

Робоча віза до Польщі

Послуги українського центру видачі віз (візовий збір) коштують 18,3 євро за курсом близько 500 гривень. Звичайний страховий поліс ПЗУ на шість місяців візи коштуватиме вам 700 гривень. Якщо бажаєте працювати за безвізовим скрізь, то оплачуєте тільки за реєстрацію та запрошення (oświadczenia) 30 польських злотих, і комісію банку – 5 злотих. Це приблизно 250 грн. Розмір оплати не залежить від терміну запрошення (3 або 6 місяців).

Якщо ви колись працювали на якомусь польському підприємстві, або за запрошенням ви звернулися за рекомендацією своїх родичів чи друзів, які працюють чи працювали у Польщі, то керівництво центру з працевлаштування українців може звільнити вас від оплати за запрошення.

КРОК 2. Виконання процедури, пов’язаної з реєстрацією запрошення

Віза Д 05 видається на підставі запрошення (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cizoziemcowi) від роботодавця – SGP GROUP. Реєстрація освячення відбувається на біржі праці (Urzad pracy) протягом 7 робочих днів. Для того, щоб оформити запрошення, потрібні паспортні дані. Надсилаєте на viber +48577699314 або на мейл (hidden) скановану копію паспорта та відпрацьовані візи, щоб уточнити скільки місяців ви можете працювати в Польщі, можливо, ви вже працювали в Польщі цього року. Зверніть увагу на якість сканованих документів. Якщо це фото паспорта, то перевірте, чи все видно якісно, і добре читається.

КРОК 3. Процедура оплати за послуги візового центру

Якщо всі проблеми, пов’язані з отриманням запрошення на роботу до Польщі узгоджені, можна сплатити чек. Для цього можна скористатися послугою найближчого відділення банку. Потрібний чек тільки від Ideabank або Kredobank на суму 18,3 євро за послуги візового центру. Сплатити можна банківською карткою, але всяк випадок взяти з собою гроші у гривнях за курсом на день оплати. При собі мати 2 паспорти (український та закордонний).

Касиру треба пояснити де подаватимете документи, та актуальний номер телефону, на який протягом 3-5 днів передзвонять з візового центру. Можливо вони уточнять інформацію відносно прізвища, та дати народження, чи дійсно ви оплачували збір за візу, та встановлять дату, на коли можна здати документи. Якщо вам не підходить ця дата, то можна відмовитися і через троє діб працівники центру зателефонують і встановлять іншу дату. Але таке можна робити один раз. В іншому випадку потрібно з’явитися особисто до візового центру, подати заяву, що б повернули кошти, почекати майже місяць, поки вони повернуться і оплатити повторно.

Крок 4. Підготовка пакета на візу D 05

• треба зробити копію внутрішнього паспорту (усі сторінки, де є будь-які дані або позначки). Якщо у вас (ID-карта), то робите з неї. При подачі документів показуєте оригінал.
• Чек який отримали після оплати в Ideabank або Kredobank про те що за візу сплачено.
• Сучасна фотокарточка розміром 35 на 45 мм (фотокарточка, яка використовувалась для попередніх віз не підійде).
• Оригінал полісу страхування та його копія.

КРОК 5. Оформлення анкети

Цей крок самий відповідальний, бо можна наробити помилок. для отримання національної візи.

Якщо впевнені в собі, то скачуєте бланк за посиланням https://robota.sgpgroup.eu/wp-content/uploads/2018/10/Application-for-National-Visa-Ukraine.pdf та вписуєте у форму всі свої дані.

Якщо виникнуть проблеми можна скачати приклад, ось посилання https://robota.sgpgroup.eu/wp-content/uploads/2018/10/VAF-D-Ukrain.pdf

КРОК 6. Подаємо документи до центру віз

Для подання документів слід з’явитися до візового центру у визначений час. Перед подачею документів дасте у письмовій формі згоду на обробку ваших особистих даних. Ще треба буде оформити заяву, про те що у вас один паспорт, який надано. Але якщо ви маєте ще один закорд. паспорт і про це не покажете у заяві, то візовий центр не прийме ваш пакет з документами.

віза в польшу нова пошта

Відстежувати, що коїться з розглядом вашої анкети та інших документів, які ви подали до візового центру можна онлайн. Для цього скористуйтесь реєстраційним номером з чеку що тримали підчас оплати за візу, також . можна замовити послугу, щоб повідомляли по SMS. Візу ви отримаєте через 6 днів після подання документів.

КРОК 7. Узгоджуєте з польською стороною коли стати до роботи

Після отримання візи необхідно зв’язатися з польською стороною вислати їм фото візи на viber +48577699314. Вони ще раз з’ясують місце роботи та адресу де вас візьмуть на роботу. Дадуть вам контакти координатора. Після цих формальностей можна замовляти квиток на автобус до Польщі. Скриншот квитка треба надіслати координатору. Як тільки перетнете кордон, дайте знати на вайбер о котрій годині автобус прибуває на вокзал, вас зустріне координатор.

Подаємо пакет документів Новою поштою

1), Робите копії документом шляхом сканування:

• запрошення на роботу;
• цивільний паспорт;
• закордонний паспорт;
• Страховий поліс.

Зверніть увагу, що документи повинні бути відскановані або сфотографовані в дуже хорошій якості: так щоб документ був читабельним і повністю було видно фотографії. Сформований електронний пакет документів відправляєте електронною поштою до візового центру за вашою пропискою. Через якийсь час вам прийде на вашу електронну адресу відповідь від візового центру. Якщо ваш пакет документів у повному порядку і немає жодних помилок, то в листі відповіді буде інструкція про те, як правильно надіслати всі ваші оригінали документів Новою поштою. Якщо пакет документів буде неправильним або неповним, то у відповідь вам дадуть список виправлень, які необхідно зробити. Після того, як ви відправите нові документи або виправлені та опрацюється ваша заявка, вам знову прийде відповідь з тим, як відправити документи Новою поштою.

2).Наступний крок це передача оригіналів документів через Нову пошту

Відправити документи можна тільки згідно визначеного списку від візового центру і протягом 2 робочих днів після підтвердження ваших електронних копій. Процес такий. Вам необхідно запакувати оригінали і переконатися, що вони надійно запаковані, щоб ваш паспорт не випав під час транспортування. Після того, як ви запакували документи, йдете в одне з найближчих відділень Нової пошти та на адресу Нової пошти, яке буде в листі підтвердження ваших електронних документів відправляєте бандероль. Оплачуєте 320 гривень за кур’єрські послуги на Новій пошті та 15 гривень за поштові послуги. У цю суму входить надсилання документів назад. Тому, коли ви вже отримуватимете паспорт із візою, немає необхідності платити за доставку.

кур'єрські послуги на Новій пошті

Після того, як ваші документи надійдуть до візового центру, їх ще раз звірять з копіями, які ви надіслали на електронну пошту. У разі якщо не вистачатиме якогось документа, вам на електронну пошту відправлять листа про те, що якийсь документ відсутній і його необхідно надіслати Новою поштою. Тому перевіряйте уважно всі документи, які відправляєте, інакше досилки вам влетять у копієчку. Після того як візовий центр перевірить усі документи, він відправляє їх до консульства.

Далі вже стандартна процедура: консул приймає рішення про видачу візи. Після цього паспорти та інші оригінали повертаються у візовий центр. І вже від туди їх відправлять вам Новою поштою до того відділення, яке ви вказали під час відправлення. Бажано, щоб відділення, з якого ви відправляли, і, в якому забиратимете документи, було одне і теж.

Резюме

Дедалі більше візових центрів в Україні скасовують особисту подачу документів на отримання візи. На сьогоднішній день скасовано в таких містах як:

• Дніпро;
• Запоріжжя;
• Тернопіль;
• Рівне;
• Одеса;
• Херсон.

Але ймовірність того, що цей список зростатиме і збільшуватиметься дуже висока. У цих містах зараз не можна особисто відвідувати візовий центр. Подавати документи потрібно лише через Нову пошту. Причиною закриття візових центрів як пояснюється посиленням ситуації з коронавірусом та з епідеміологічною ситуацією в Україні.

Якщо вам вже призначили дату подання документів особисто в одному з цих міст, але воно вже закрилося, то подаєте пакет документів на візу до Польщі Новою поштою. Тут дуже важливо передбачити термін одержання бандеролі візовим центром.

Бандероль з документами потрібно надіслати за один день до тієї дати подачі, яку встановив візовий центр. Наприклад, вам призначили подати особисто 29 жовтня, тепер надіслати Новою поштою потрібно 28 жовтня. Їхній кур’єр доставить бандероль адресату точно у встановлений час. Але, якщо вам призначили подачу документів саме Новою поштою, то ви повинні подавати щодня.

Тобто, якщо призначили 29 жовтня, то ви маєте саме 29 жовтня та надсилати документи – це дуже важливо.

Як заробити на акціях — фондові біржі України

Як створити колаж онлайн безкоштовно

Як просувати сторінку в Інстаграмі в 2022 році