Робота вдома – переваги та недоліки

В даний час все більше і більше професіоналів шукають більш збалансовані відносини між роботою та особистим життям. З іншого боку, все більше і більше компаній приймають більш гнучкі робочі рішення на користь як потреб бізнесу, так і співробітників.

Багато хто вважає це рішення ідеальним, оскільки воно дозволяє зберегти роботу (або знайти нову), але водночас користуватися перевагами віддаленої роботи. Однак цей вибір може мати й недоліки. Нижче ми обговоримо основні їх.

Переваги

Робота-вдома

1. Економія

Працюючи вдома, ви уникаєте низки витрат, пов’язаних із щоденною роботою. Наприклад, ви заощадите на вартості транспорту, зносу автомобіля або мотоцикла, паливі, платних дорогах, парковці тощо.

Часто ви можете заощадити на догляді за дітьми (дитячі сади, няні тощо). Хоча слід одразу сказати, що до цього питання слід ставитися дуже серйозно, бо наявність тихого робочого середовища є життєво важливою для продуктивної роботи.

2. Гнучкість

Це стосується не лише робочого часу, хоча, безумовно, можливість вибирати свій власний час – один із найцікавіших аспектів роботи вдома для багатьох людей.

Багато співробітників знаходять корисним можливість «створити» своє власне робоче середовище, адаптоване до їхніх потреб (довкілля, освітлення, температура, загальна атмосфера навколишнього середовища), оскільки це допомагає їм залишатися у правильному настрої та бути продуктивними.

3. Менше відволікаючих факторів

Небажаних розмов та відволікань від колег, непотрібних перерв, зустрічей, у яких ви безпосередньо не зацікавлені, можна з радістю уникнути, працюючи вдома в ідеальній обстановці, далеко від усіх повсякденних неприємностей, які іноді може викликати офісне життя.

4. Близькість до сім’ї

Для багатьох людей фізична близькість до сім’ї та зручність будинку є основними причинами, через які вони вибирають віддалену роботу. Для батьків може бути особливо комфортно бути поруч зі своїми дітьми і, можливо, бути доступними у разі потреби.

Ця перевага, очевидно, застосовна і до людей похилого віку або інших родичів-утриманців.

5. Менше стресу

Для деяких стрес від поїздок на роботу стає нестерпним. Щоденні години роботи в поїзді або автобусі влітку та взимку, дощ чи сонце можуть мати негативні наслідки як для роботи, так і для особистого життя.

Це особливо вірно, коли робоче місце знаходиться далеко від будинку, і, на жаль, враховуючи поточну робочу ситуацію, все більше і більше людей змушені проводити годинник на вулиці щодня, щоб працювати.

6. Велика продуктивність

Далеко від стресу та відволікаючих факторів на робочому місці є багато професіоналів, яким вдається бути більш продуктивними та щасливими!

7. Здоров’я

Часто тривалі щоденні поїздки працювати і навпаки негативно позначаються як у фізичному, і психічному здоров’я.

Спека, холод, дощ, сніг, іноді хворі пасажири навколо, брак часу для вправ, стрес, спричинений рухом транспорту, затримки в громадському транспорті, начальник чи колеги – ось лише деякі з причин, які зрештою, зрештою, багато хто поставить під загрозу здоров’я

За рахунок економії часу на роботі вдома вивільняється дорогоцінний годинник, який можна використовувати для занять спортом, прогулянок, читання, музики або будь-якої іншої діяльності, що сприяє індивідуальному психофізичному здоров’ю.

8. Найкращий взаємозв’язок між роботою та особистим життям

Сьогодні це одне з основних прагнень багатьох працівників, яке часто досягається віддаленою роботою чи виконанням хоча б частини своєї роботи з дому.

Недоліки

1. Ізоляція

Деякі переваги роботи з дому також можуть перетворитися на недоліки. Наприклад, той факт, що ви знаходитесь далеко від начальника і колег, створює стан самотності, який деякі сприймають як особливо гнітюче.

Більше того, колеги та начальство можуть допомогти зберегти це здорове почуття конкурентоспроможності та, отже, підвищити продуктивність.

Оскільки робоче місце дає можливість спілкуватися, ті, хто працює з дому, повинні намагатися створювати можливості для зустрічей з людьми та підтримки людських контактів, якщо вони не хочуть потрапити до ситуації повної відмови.

2. Відволікаючі

Подивимося правді у вічі: у деяких випадках краще бути в офісі, ніж удома!

Це залежить від ваших обставин. Якщо ваша сім’я не розуміє, що працювати з дому, як і раніше, означає працювати, і ви не можете розслабитися, тоді це рішення не для вас.

Постійні перерви з боку дітей, сусідів, друзів можуть стати серйозною перешкодою на шляху успіху вашого проекту.

Повинно бути абсолютно ясно, що, незважаючи на вашу фізичну присутність вдома, ви зайняті та недоступні у робочий час, за винятком виняткових випадків.

3. Труднощі відокремлювати роботу від роботи по дому

У деяких дуже сильна спокуса виконувати різну роботу по дому. Ви бачите, є одна річ … чому б не зробити це?

Легко зажитись імпульсом, щоб очистити будинок, зробити покупки, подбати про дітей або людей похилого віку, готувати, робити сімейний бюджет, ремонт і т.п. Весь час, який має бути присвячений роботі.

Необхідно провести чітку розділову лінію між будинком і роботою, щоб уникнути бажання зробити все, і зрештою нічого не робити чи робити це неправильно.

4. Немає виходу

Для деяких похід в офіс може бути найкращим способом уникнути домашнього стресу, і навпаки. Однак, коли робоче місце є домом, втечі майже не залишається, і в деяких випадках це може стати серйозною проблемою.

5. Робота ніколи не закінчується

Ще одна спокуса, з якою легко піддається багато хто, – це працювати набагато більше, ніж слід. Слід бути обережними, щоб не перестаратися, інакше ця робоча ситуація може загрожувати вашому здоров’ю, а не отримувати від неї користь.

Це психологічний тиск, який призводить до перевтоми, іноді може бути викликаний тим фактом, що ви відчуваєте тяжкість високих очікувань від інших (реальних або уявних, якими вони є).

Однак іноді очікування виходять із самих себе в спробі заробити якнайбільше (якщо ви працюєте не за наймом) або довести собі, що ви здатні працювати незалежно від дому.

Крім того, сам факт відсутності фізичного поділу між будинком та роботою може призвести до того, що вони більше не розрізнятимуть ці дві речі та працюватимуть без перерв.

6. Робота може зачекати

Це прямо протилежна ситуація, жертвами якої стають ті, хто схильний до неробства. Оскільки немає обов’язку починати в певний час або одягатися певним чином, деякі, як і раніше, страждають від більш-менш хронічної лінощів і стають професійними прокрастинаторами.

Небезпека цього апатичного стану є очевидною і може легко призвести до провалу всього проекту роботи з дому.

7. Відчуження від змін усередині вашої компанії

Якщо ви є співробітником та працюєте виключно з дому, ви можете виявитися виключеними з різних динамічних процесів, які натомість переживаються та засвоюються тими, хто працює в офісі (наприклад, зміни у персоналі, управлінні, методах роботи, процедурах та інших важливих правилах).

8. Небезпека бути непоміченим

Небезпека того, що начальник «забуде» вас і проґавить цінні можливості просування по службі, стає цілком реальною, коли ви фізично не в офісі, особливо якщо інші співробітники штовхаються, щоб здобути популярність і підвищити рівень.

Відкрите спілкування з керівництвом або начальником, на додаток до регулярних відвідувань їх офісу, життєво важливе для демонстрації вашої відданості справі та прихильності до роботи та запобігання синдрому «невидимості».

9. Потрібне сильне почуття самодисципліни

Робота із дому не для всіх. Потрібно багато самовідданості, самоконтролю і самодисципліни, щоб залишатися мотивованим у довгостроковій перспективі і продовжувати працювати з дому самостійно, не відволікаючись на відволікаючі фактори і не втрачаючи початкового прагнення.

Якщо ви є співробітником, оптимальним рішенням (за умови, що вам пропонують) могло б стати відвідування офісу один або два рази на тиждень, щоб ви могли підтримувати здорові особисті стосунки в компанії, не відмовляючись від виконання більшої частини роботи. І комфортно працювати вдома.

Висновки

Сьогодні ринок пропонує безліч можливостей, тому робота з дому, безперечно, можлива для тих, хто шукає переваги, але також усвідомлює недоліки, які це може принести.

Ви повинні бути готові займатися, знаходити відповідні можливості та триматися подалі від шахрайства!

Для тих, хто не працює, переваги віддаленої роботи, безперечно, переважають недоліки. Крім того, трохи пожертвувавши і присвятивши себе, ви можете створити дуже успішний бізнес із фінансової точки зору.

Як торгувати на бінарних опціонах?

Як замовити товар в Інтернеті «беспечно»

Як швидко заробити гроші на квартиру