Роздільний бюджет: в чому плюси для сім’ї?

Як правило, після того, як наречений і наречена одружилися і стали сім’єю, вони починають обговорювати питання, пов’язані з побутом, доходами, витратами і бюджетом сім’ї. Хоча, можливо, в деяких сім’ях це краще б було зробити заздалегідь, ніж після весілля. Особливо, якщо поняття про сімейний бюджет у подружжя не збігаються.

Звичайно, в більшості випадків в сім’ях бюджет все ж загальний, і всі зароблені кошти зберігаються в одному, доступному і для чоловіка, і для дружини місці. В цьому випадку, що природно, всі великі покупки обговорюються заздалегідь і робляться спільно. Цей варіант для багатьох з нас є найбільш звичним.

Але є й інший варіант – роздільний бюджет, коли кожен з подружжя виділяє на потреби сім’ї певну суму. Як правило, ці суми однакові, і все інше гроші кожен чоловік витрачає так, як йому хочеться. У таких сім’ях буває і так, що чоловік і жінка позичають гроші один в одного на якийсь час, а потім повертають борг. Таке теж можливо.

На перший погляд, здається, що роздільний сімейний бюджет не може йти сім’ї на користь, але це зовсім не так. У чому ж плюси роздільного сімейного бюджету?

Звичайно, такий бюджет не повинен обмежувати чиїсь інтереси, тому він зазвичай буває в сім’ях, де обоє працюють, і обидва досить багато заробляють. Природно, якщо один з подружжя взагалі не працює або заробляє дуже мало, то про роздільне сімейному бюджеті не може бути й мови.

Також роздільний бюджет навряд чи знадобитися сім’ї з невеликим сукупним доходом, де кожен з подружжя заробляє небагато. У цьому випадку після оплати комунальних послуг, покупки продуктів і всього найнеобхіднішого у чоловіка і дружини просто не залишається коштів, які вони могли б використовувати на свій розсуд.

Отже, які ж плюси роздільного сімейного бюджету? Давайте їх розглянемо більш докладно.

По-перше, кожен з подружжя при роздільному сімейному бюджеті планує свої витрати, причому, робить він це тільки після того, як внесе свій вклад в загальні сімейні потреби. І це змушує і чоловіка, і дружину контролювати свої бажання і співвідносити їх зі своїми можливостями. Така фінансова дисципліна навряд чи піде комусь на шкоду.

Незалежність – це ще один плюс роздільного сімейного бюджету. Адже кожному з подружжя не потрібно звітувати перед кимось за чергову покупку, яку він зробив на свої гроші. Це теж, в принципі, дозволяє уникнути скандалів в сім’ї – дружина не буде бурчати з приводу, наприклад, ще однієї вудки, а чоловік нічого не може сказати дружині про її ще однією сумочці або чобітках.

Сварки через знайдені випадково заначкі теж відразу ж відпадають. У разі роздільного бюджету у вас не буде необхідності ховати якусь частину зароблених вами грошей від своєї другої половинки – ви можете чесно відкладати їх в певне місце в будинку або взагалі покласти на депозитний рахунок в банк. Якщо ви зробили ваш обов’язковий внесок на загальні сімейні потреби, то все решту грошей ви цілком можете збирати.

А ось тепер уявіть собі таку ситуацію – ваша мрія, наприклад, полягає в тому, щоб купити домашній кінотеатр, а ваш чоловік мріє про новий потужний комп’ютері?

Роздільний бюджет, і в цьому ще один його плюс, цілком дозволяє кожному з подружжя накопичити на свою мрію і реалізувати її. Причому, ніхто не буде обмежений і ніхто не буде в образі.

І останнє гідність роздільного сімейного бюджету – це можливість подружжя радувати один одного справжніми подарунками, а не тим, що в даний момент необхідно купити для сім’ї.

Погодьтеся, що досить часто подарунки, придбані з загального сімейного бюджету, за великим рахунком такими і не є – купується і дарується то, що зараз родині потрібно. А при роздільному бюджеті подружжя такого вже просто не може бути – у кожного з них кожен раз є реальна можливість порадувати свою другу половинку справжнім подарунком від душі. А це не тільки приємно, але і допомагає зміцнювати сімейні узи, що дуже важливо.

Малий бізнес в сільській місцевості | Ідеї для Бізнеса в селі

Заробіток в Інтернеті на Фотографіях

Топ-7 супер рад. Як познайомиться в Інтернеті?

Залишити відповідь