Що таке кредит на квартиру для здачі в оренду

У зв’язку зі зниженням відсоткових ставок за кредитом, сприяє людям позичати гроші в банку і оформлювати іпотеку. До того ж, великою популярністю стали користуватися варіанти здачі іпотечної квартири в оренду. У статті опубліковані рекомендації експертів про те, як така ідея виглядає на практиці і чи вона справді окупається.

Кредит на квартиру для оренди

Що таке кредит на квартиру для здачі в оренду

Вкладення капіталу в нерухомість – це дуже вигідна інвестиція і вона стара як світ. Проте за останні кілька років її популярність значно зросла, особливо коли йдеться про покупку квартири для оренди. Це стало настільки вигідно, що багато людей вирішують взяти іпотечний кредит, щоб здавати квартиру в оренду, а не жити в ній.

Популярність такого вкладення легко пояснити. Низька вартість кредитування і зростання вартості орендної плати дає хороший шанс на отримання значного прибутку.

Чи можна здавати в оренду квартиру, яка знаходиться в іпотеці

Коли людина купує квартиру на кошти, отримані в кредит, вона стає її власником, тому маєте право здавати її в оренду і не зобов’язана пояснювати це представникам банку.

Чи варто брати кредит на квартиру, для подальшої здачі в наймання

Завдяки тому, що цей варіант став вигідним вкладенням коштів і дає, ймовірність того, що орендна плата, отримана від орендарів, покриває вартість платежів по кредиту, тому він окупиться сам по собі, і навіть принесе додаткові кошти.

Проте слід розуміти, що прибутковість таких інвестицій може змінитися у процесі погашення кредиту, який береться на 20-30 років. Це дуже тривалий період, за який на ринку може відбутися багато змін.

Рано чи пізно може статися економічний спад або криза, за якої ціни на оренду житла впадуть. Також можливо підвищення процентних ставок за кредитом, що збільшить суму розстрочки.

Переваги та недоліки орендної іпотеки

Як і в будь-яке вкладення грошей, купівля нерухомості для оренди також пов’язана з ризиком. Якщо для цього беруться гроші у борг, то це ще більший ризик. Потенційно, звичайно, кожен сподівається заробити, але він також ризикує прогоріти.

У кращому випадку позичальник, він же орендодавець за обставин, що добре склалися, може розраховувати на наступні переваги:

  • вкладені кошти на іпотеку окупляться;
  • можна розраховувати на регулярний приплив додаткових коштів;
  • вартість майна може збільшитись, що принесе прибуток від його продажу.

Проте слід пам’ятати, що протягом 20-30 років погашення кредиту можуть бути періоди, коли орендної плати не вистачає на погашення боргу, тоді позичальнику доведеться всі відсотки доплачувати.

Перевага кредиту на квартиру для здачі в оренду перед покупкою квартири за готівку полягає в наступному:

  • великі інвестиційні можливості, тому що людина може купити більше однієї квартири для здачі в наймання, що потенційно збільшує прибуток;
  • прискориться створення фінансової подушки – при здачі квартири в наймання у гаманці залишається більше готівки;
  • низький податок на прибуток від здачі квартири в оренду, тому що відсотки за кредитом зменшують дохід.

Висновки

Чи можна заробити, здавши іпотечну квартиру в кредит? Так, можна тільки в тому випадку, коли дохід від оренди перевищує витрати на поточне обслуговування кредиту.

Інвестиції будуть ще більш прибутковими, якщо кожен місяць у орендодавця в кишені з’являтимуться додаткова  готівка, зароблена на здачі квартири в оренду.

Кредит під заставу, що це таке та як його отримати

Як перевірити справжність зливка золота

Де найкраще купувати інвестиційне золото