Що таке кредитоспроможність: вимоги кредитного договору

Про те, що банки та інші фінансові організації видають людям кредити, знають в Україні навіть діти. По всіх стовпах та дошках оголошень розвішано пропозиції кредитування. Пропонують термінові кредити навіть без паспорта. У чому каверза? Невже хтось дбає про благополуччя українців і хоче подарувати трохи грошей. Щось не дуже віриться.

У статті поговоримо про кредитоспроможність позичальників, про надання необхідних документів для укладання кредитного договору. Обговоримо процедуру оформлення угоди з банком, максимально допустиму суму позики та відсоткову ставку.

Прочитавши статтю, ви зможете правильно вибрати вигідний кредит.

1.Чим характеризується банківський кредит?

Що таке кредитоспроможність

Це документ, що у результаті письмово оформленого договору між банком і позичальником отримує на руки позичальник. Банк зобов’язується виділити позичальнику капітал у певній валюті та затребуваній сумі на вирішення проблемних фінансових питань.

Позичальник, у свою чергу, обіцяє адміністрації банку, що гроші за кредитом будуть витрачені відповідно до цільового призначення, зазначеного в договорі. Крім того, позичальник запевнює адміністрацію банку, що поверне всю суму позики, плюс банківську комісію та нараховані відсотки за кредитом у встановлений за угодою термін,

Вимоги кредитного договору

Умови підписання та вимоги кредитного договору регулюються положеннями Закону про банки. Відповідно до законодавства суть кредитного договору у тому, що банк зобов’язується надати клієнту певну суму коштів терміном, зазначеним у договорі.

Призначення коштів мають бути визначені і записані як цільові. Позичальник, у своєю чергою, зобов’язується використовувати кредит за умовою, чітко визначеною в укладеному договорі. Банк має повне право контролювати, щоб гроші справді витрачалися відповідно до призначення.

Позичальник також має повернути суму використаного кредиту разом із відсотками та комісією у зазначені дати погашення позички.

Кредитний договір має бути укладено у письмовій формі. Інакше він недійсний, а в усній домовленості немає юридичної сили.

Предметом кредитного договору може бути лише конкретна грошова сума, яка вказана в документі. Крім того, кредит може бути наданий лише фінансовою установою.

Кредитний договір підлягає сплаті. Банк стягує відсотки за перерахування певних коштів позичальнику. Вони погашаються частинами кредиту. Важливо відзначити, що кредит також виступає як цільова угода.

Кредитоспроможність позичальника

Для кредиту стабільне джерело доходу є обов’язковою вимогою. Це питання також регулюється Законом про банки.

Під кредитоспроможністю мається на увазі можливість позичальника погасити взятий кредит разом із відсотками у терміни, зазначені у договорі. Позичальник зобов’язаний надати на вимогу банку документи та інформацію, необхідну для оцінки можливості регулярно сплачувати кредит до повного погашення.

Банки найчастіше оцінюють кредитоспроможність клієнтів за такими документами:

  • Розмір та стабільність доходу.
  • Форма трудового найму (трудовий договір).
  • Місце роботи (деякі галузі вважаються безпечнішими).
  • Кількість утриманців.
  • Витрати та поточні зобов’язання.
  • Кредитна історія.

Максимальна сума позики

В Україні згідно законодавства можна оформити споживчий кредит на суму до 200 тисяч гривень на термін за бажанням позичальника від 12 місяців до 60 місяців.

Резюме

Незважаючи на те, що банки зацікавлені у видачі кредитів, вони ретельно перевіряють кредитоспроможність позичальника. Тому, якщо вам потрібні невеликі суми грошей на короткий термін, краще звернутися за кредитом в мікрофінансові організації.

Альткоїни — які вони бувають і як їх заробити

Стратегія заробітку криптовалюти на FreeBitcoin

Як безкоштовно отримати криптовалюту