Що таке криптовалюта і для чого вона потрібна?

Перша віртуальна валюта з’явилася в 2009 році, коли якийсь розробник під псевдонімом Сатоши Накоматто представив свій унікальний проект – біткоін, що став першою криптовалюта в світі і поклав подальший розвиток криптовалюти.

Довгий час люди не могли зрозуміти, що таке криптовалюта і навіщо вона потрібна. Однак це їй не завадило за короткий період часу набути статусу грошей нового покоління.

У фіатних грошей з’явився гідний конкурент. Багато хто робить прогнози з приводу, навіщо потрібні криптовалюта говорять про можливу заміну фіата, тобто звичайних грошей на віртуальну валюту, більш безпечну і зручну у використанні.

Таке твердження будується перш за все на бурхливе зростання біткоіни. Якщо раніше за один біткоіни можна було купити всього лише піцу, то вже через кілька років, в кінці 2017 року купити квартиру в невеликому місті. Звичайно, такий злет не міг не викликати бажання розібратися в чому ж суть і особливість криптовалюта.

Головна суть криптовалют полягає в бажанні створити гроші, які ніким не управляються і ні від кого не залежать.

Такі гроші не можна помацати, вони представляють собою зашифрований код.

Що таке криптовалюта

Багато монети розроблені на системі блокчейн, як і сам біткоіни. У віртуальному світі кожна криптовалюта унікальна, так як має свій код або шифр.

Основні принципи криптовалюта.

1. Анонімність.
Обчислити власника криптовалюта практично неможливо.

2. Відкритість системи.
Кожен бажаючий може відстежити транзакції, тобто переміщення криптовалюта, однак на безпеку це ніяк не відбитися.

3. Економічний сенс.

Для функціонування криптовалюта не потрібні банківські або ще якісь установи. Дана система повністю децентралізована, вона ніким не управляється і нікому не підпорядковується.

Між грошима і криптовалюта є відмінності. Монети криптовалюта нічим не підкріплені, на відміну від звичайних грошей, які підтримують адміністративними органами. Криптовалюта буде коштувати дорого.

Все це призводить до великих спекуляцій на ще дуже молодому ринку криптовалюта, і якщо порівнювати вік віртуальних грошей і фіатних, то стає зрозумілим, що у біткоіни і інших монет все ще попереду.

В даний час вже створено безліч монет, однак серед них є як ліквідні, так і не ліквідні.

Перші мають високі шанси стати повноцінною грошовою одиницею, а інші дуже сумнівні перспективи в майбутньому.
Важливі цінності криптовалюта.

Головні цінності криптовалюта полягають в її ж принципах.

1. Доступність.

Полягає в відкритості коду, кожен бажаючий, що володіє ресурсами, може стати годувальником криптовалюта. Процес Майнінг досить дорогий і технічно складний, тому кількість самоучок-Майнер скорочується кожен день.

2. Децентралізованість системи.

Це означає, що монета не зберігається десь в одному місці, але в той же час вона є на всіх комп’ютерах. Щоб переслати гроші не потрібні посередники, а відповідно, і не потрібно платити комісію. Криптовалюта пересилається від одного користувача до іншого через систему блокчейн.

3. Обмеженість кількості монет.

При створенні будь-якої криптовалюта її кількість строго обумовлено і обмежена, що виключає її випуск в подальшому при необхідності і таким чином виключає інфляцію.
Монети можна підробити, зламати, скопіювати або зробити ще щось подібне. В основному всі монети добре захищені, принаймні розробники приділяють завжди особливу увагу даному питанню.

Фіатні ж гроші часто накопичуються у привілейованих осіб, що володіють певними повноваженнями і привілеями.

Наприклад, в США такий розподіл наочно і очевидно, при розподілі на банки першого рівня – ФРС і банки другого рівня – все решта.

Будь-який учасник в банківській системі, що знаходиться близько до ФРС отримує більше привілеїв, ніж той хто далекий від неї.

А ось учасники віртуальних криптовалюта не користуються ніякими привілеями, вся система доступна і прозора кожному.

Ніхто не контролює і не обмежує вхід в систему, головне щоб не було спроб зламати або змінити хід даної системи.

Ресурси в системі будуть розподілятися між усіма учасниками з рівними у всіх правами.

Можливо, це і є саме те, що і привертає людей по всьому світу в криптовалюта і відповідає на питання чи потрібна вона.

Ну і головне, криптовалюта вже почала перевертати світ фінансів, чим можна пояснити негативний, а іноді і вороже ставлення до неї з боку деяких офіційних осіб.

Багато категорій людей, які і не могли мріяти про те, щоб стати багатими, встигнувши вкластися на початковому етапі зародження криптовалюта, стали дуже багатими людьми.

Таких людей називають “китами” кріптовалютного ринку. Крім того, монети – це цілі системи і платформи, вирішальні багато банківських проблеми.

Наприклад, Ріплі здатний виробляти миттєві грошові перекази практично без комісії. Точніше комісія є, але вона становить настільки мізерний розмір – соту частину долара, що скоріше можна говорити про її відсутність.

Незважаючи на безліч плюсів криптовалюта назвати її цілком безпечною і готової до широкого використання ще дуже рано. Безліч проектів ще знаходиться в розробці і якою буде їхня кінцевий результат невідомо.

Недоліки криптовалют.

1. Гаманці.

Всі цифрові гроші зберігаються на гаманцях. З одного боку це дуже зручно, а з іншого це одне зі слабких місць криптовалюта. Для того щоб мати доступ до гаманця потрібно мати ключі і код доступу.

Вони зазвичай зберігаються на комп’ютері, якщо з якоїсь причини вони потраплять в треті руки, то з грошима можна попрощатися.

При переказі коштів на інший рахунок повернути їх вже не зможе ніхто, ні сам власник, ні справжній господар засобів.

Така ж неприємна ситуація може статися, якщо загубляться ключі з доступом. Аналогічна ситуація з біржами.

2. Сильна волатильність.

Ціна криптовалюта схильна до дуже різких стрибків. Непідготовленій людині буде дуже складно передбачити напрямок ринку і уникнути втрат.

Тут можна як багато заробити, так і все втратити. Крім того тут дуже важливий психологічний аспект – уміння швидко діяти в критичній ситуації.

3. Зв’язок з криміналом.

Транзакції між учасниками всі анонімні, що привертає деякі кримінальні угруповання для відмивання грошей і незаконних операцій. Даний факт часто закидують в сторону криптовалют. Однак інтернетом теж користуються для різних цілей і не завжди законних, але звинувачувати творців інтернету в даній ситуації не зовсім доречно.

Таким чином, застосування криптовалюта не захищаються не тільки ні адміністративної, а й ні правової безпекою. Всі перекази здійснюються на свій страх і ризик.

Якщо по відношенню до вашої криптовалюта будуть здійснені будь-які незаконні дії, то за допомогою звернутися не вийде. За всі дії і рішення ви несете тільки суто особисту відповідальність.

Як терміново отримати займ через Інтернет?

Як заробити на бінарних опціонах?

Як знайти віддалену роботу без досвіду?

Залишити відповідь