Що таке трейдинг і де пройти курси на трейдера

Трейдинг (англ. Trading) робота професіонала, який аналізує поточний стан на ринку і укладає торговельні угоди.

Що таке трейдинг

Сутність трейдингу – купити дешево, продати дорого.

Як заробляти?

Потрібно знайти будь-які фінансові інструменти, які коштують дешево, наприклад, валюта, цінний папір, акція, для того щоб в майбутньому продати дорожче. Через деякий час інструмент починає дорожчати в ціні, трейдер його продає, а різницю забирає собі.

Здається, що це занадто просто, ті так? Дійсно, немає нічого складного, потрібно купити, почекати, продати. Але і тут є свої нюанси. Проблема полягає в тому, що коли починаєш, безпосередньо продавати, розумієш, що важко визначити яка ціна дешева, а яка ціна дорога.

Тобто потрібно передбачити, коли буде найвищий пік ціни інструменту, та коли його краще продати, щоб було найбільш вигідно. Таким чином, щоб реалізувати правило «купуй дешево, продавай дорого», потрібно бути професійним трейдером і поглиблено розуміти стан біржі.

І ту виникає питання: Як це зробити?

купуй дешево, продавай дорого

Перший крок – аналіз ринку

Для того щоб визначити яка ціна дешева, а яка дорога, необхідно все проаналізувати. Це можна зробити з двох позицій. Фундаментального і технічного аналізу.

• Фундаментальний аналіз має на увазі вивчення факторів, які безпосередньо впливають на ціну. Якщо в якості фінансового інструменту взяти, наприклад, валюту, то факторами, що впливають на курс валюти, можуть бути такими:

  • інфляція,
  • безробіття в державі демонструють нестабільність.

Фундаментальний аналіз дозволяє всі ці фактори зібрати в єдине ціле, вибудувати цілісну картину і зрозуміти, що ж все-таки на ринку відбувається.

Відкрити позицію на тривалий термін, кілька тижнів, місяців або навіть років. Потім угоду закрити і забрати великий прибуток.

• Технічний аналіз має на увазі, що спрогнозувати рух цін можна на підставі історії цінових коливань. Якщо ми хочемо зрозуміти, як буде змінюватися в ціні той чи інший фінансовий інструмент, потрібно подивитися на графіки і побачити, як цей фінансовий інструмент змінювався в ціні в минулому і на підставі цього спрогнозувати майбутні коливання.

Всіх трейдерів можна розділити на великі 4 групи:

1 група вважає, що аналізувати ринок необхідно тільки з позиції фундаментальної аналітики;

2 група, навпаки, вважає, що необхідно віддавати перевагу технічному, а не фундаментального аналізу;

3 група вважає, що потрібно враховувати і фундаментальний аналіз і в той же час спиратися на аналіз технічний.

4 група вважає, що прогнозувати цифрові коливання не можна взагалі. Аргументуючи все тим, що заглянути в майбутнє неможливо.

Сказати, що якась одна група права, а всі інші ні не можна, тому що, з одного боку, майбутнє досить складно прогнозувати, незважаючи на те, який аналіз використовувати.

фінансовий ринок

Але з іншого боку, потрібно розуміти, що таке фінансовий ринок. Його можна порівняти з натовпом. На ринку працює безліч людей: брокери, трейдери, великі інвестиційні фонди, і натовп звичайних людей, які намагаються заробляти гроші на біржі.

А якщо ринок це великий натовп, значить ринку властиві всі ті якості, які властиво натовпі певна інерція. Припустимо, що проходить мітинг в будь-якій державі і рухається велика група людей, яка вийшла на вулиці і кудись іде. Чи легко буде відразу всіх розгорнути?

Навіть якщо вийде величезний загін військовослужбовець або поліції, і почне її розгортати, все одно вона відразу не піддасться, а якийсь час буде йти за своїм маршрутом, але якщо серйозно впливати на цю групу людей, все-таки почнеться розворот у зворотний бік.

Відповідно, якщо натовпі властива інерція, то вміння влитися в цей натовп і розпізнати, коли сила натовпу вичерпається, коли вона розгорнеться, відкриває перед трейдером достатньо серйозні перспективи.

Цей фактор інерції, фактор того, що натовп вважає за краще продовжувати рухатися, свідчить про дійсну можливості трейдера заробляти на фінансових ринках.

Тепер ми підійшли до найголовнішого. Як же стати трейдером?

Етапи становлення трейдера:

1) Базове навчання

Необхідно ознайомитися з базовими термінами, тільки після цього, можна буде переходити до більш поглибленого навчання. Тому що вивчати, скажімо, торгові стратегії, не розуміючи термінології, просто неможливо. Є ризик не повністю зрозуміти матеріал, і втратити гроші.

2) Вибір брокера

Після проходження базового навчання можна отримати хоч якесь уявлення про даній сфері. Далі потрібно зайнятися вибором брокера.
Брокер це посередник, який виконує торгові накази трейдера на біржі.

3) Аналітика

Прийняти рішення на якийсь аналіз спиратися, для того щоб заробляти гроші на трейдингу. Більшість новачків вибирають саме технічний метод. Тому що проводити фундаментальний аналіз ринку не так вже й просто, необхідно в більшості випадків, потрібно мати економічну освіту, поглиблено розуміти ті процеси, які відбуваються на біржі.

Також слід вибрати підвид аналізування, так як технічний аналіз включає в себе безліч різних методів:

  • торгівля за допомогою індикаторів,
  • торгівля на підставі патернів (тобто фігур, які малюють графік в процесі всього руху) і т.д.

Багато спираються на кілька типів технічного аналізування в процесі своєї роботи.

4) Торгова стратегія

Після визначення необхідного типу слід вибрати торгову стратегію, або створити власну, на основі вже існуючих. У чому сутність стратегії?

Стратегія повинна відповідати на 3 прості запитання:

  1. Де увійти в ринок?
  2. Де вийти?
  3. Що робити якщо принцип не спрацьовує?

Таким чином, коли виникає якась позапланова ситуація, тоді необхідно щось переглянути в стратегії і знати, що в такій ситуації робити, в якому напрямку рухатися далі.

5) Практика

Після того як торгова стратегія вироблена, начитається найскладніший етап – практика, коли потрібно перевіряти стратегію в реальності. Пройшовши через безліч різних ситуацій, конкретних випадків, тільки тоді можна в повній мірі набратися такого важливого досвіду.

Також, бажано аналізувати ці випадки, завести окремий щоденник, і кожну окрему торговельну ситуацію в ньому прописувати і таким чином відслідковувати ефективність роботи стратегії.

Безумовно, це найтриваліший етап, але саме практика буде формувати в людини успішного трейдера. Вивчаючи тільки теорію, професіоналом не станеш.
Тепер ми підійшли до останнього питання:

Де пройти курси по трейдингу?

курси по трейдінгу

1) Купити курси

Це найбільш простий спосіб, але до нього слід підійти з обережністю. Потрібно вивчити всі можливі варіанти, почитати відгуки і вибрати найбільш підходящий. Не варто вибирати курси, де дає сумнівну інформацію і не гарантують толком нічого. Варто придивитися до курсів з наставниками.

2) Безкоштовні уроки на Ютуб і різні Вебінари

Не у всіх є можливість купити курс за пристойну суму. Відмінною альтернативою є відеоролики, які можна дивитися в будь-який зручний час. Можна також проходити безкоштовні вебінари. Таким чином, можна зрозуміти, чи цікава ця діяльність людині, не витративши при цьому ні копійки.

3) Книги

Є класичним фундаментом знань.

Трейдинг, як вид заробітку, має безліч вигод. Це постійний саморозвиток, вивчення нового і цікавого, необмежений дохід, який не залежить від роботодавця, трейдинг – це свобода. Робота в інтернеті з кожним днем ​​стає все актуальнішою, тому залишилося вирішити: почати прокладати шлях у успішну і забезпечене життя або нічого не робити, боячись вийти із зони комфорту.

Як почати вести блог — список з 9 рекомендованих заходів

10 способів дізнатися, чи потрібен Вам ремонт ноутбука

Навчання Форекс для початківців з нуля ( Торгівля на Forex )

Коментарі 1

Залишити відповідь