Скільки чайових залишають в різних куточках світу?

Збираючись в чергову країну, ми прагнемо дізнатися якомога більше інформації про обраному місці. Але мало хто замислюється про різні дрібниці, які, в залежності від менталітету країни, можуть бути дуже важливими.

Сьогодні мова піде про чайові, адже в кожній країні є свої негласні правила щодо того, яку суму залишити. Давайте розбиратися, які tips правила вам необхідно знати в різних країнах світу

За океаном: США

На відміну від звичних нам форм розрахунку, в США чайові – обов’язкове доповнення до чеку. І не тільки в ресторані, тут в порядку речей віддячити невеликим грошовою винагородою покоївку або швейцара в готелі, який відкрив перед вами двері.

Скільки чайових залишають в різних куточках світу
Waiter wearing protective face mask while disinfecting tables at outdoor cafe.

Таксисти також завжди розраховують на чайові, і це тут норма. Сума на чай варіюється, починаючи від 15% і може доходити до 35%.

У закладах харчування, якщо ви не залишили чайових, адміністратор або головний менеджер, будьте впевнені, одразу ж виникне перед вами з питанням, що вас не влаштувало в обслуговуванні.

І всі ваші запевнення, що все прекрасно, в даній ситуації вже точно не допоможуть, адже в подяку ви не залишили жодної копійки, вірніше, ні цента. Тому переконати адміністратора зможуть тільки долари, які вам все ж доведеться заплатити.

Кленовий лист: Канада

У сусідської з США країні, Канаді, з чайовими така ж історія: тут залишити на знак вдячності кілька доларів – обов’язкове правило. Причому, чим краще сервіс обслуговування, тим більшої кількості чайових від вас очікують.

Тут потрібно бути готовими, що зайшовши в бар і замовивши один келих, при оплаті рахунку вам необхідно буде залишити на чай бармену.

І не скупіться, адже у них дуже маленька ставка, основний дохід – це чайові від відвідувачів, в середньому від 15% до 25%. Так що за смачний коктейль доведеться ще доплатити красунчику бармену.

За тридев’ять земель: Австралія

Ця далека країна вабить і привертає до себе з кожним роком все більше туристів, яких не лякає навіть неймовірно спекотна погода. Багато хто думає, що Австралія дуже схожа на США, але менталітет тут зовсім інший, що стосується і чайових.

Вони тут просто не поширені. Звичайно, якщо вам дуже сподобався сервіс, ви маєте повне право заплатити більшу суму, ніж заявлено в чеку, але офіціант, швидше за все, просто принесе здачу.

Якщо ви все ж хочете залишити чайові, зверніть увагу на стійку бару чи адміністрації: там стоять спеціальні tip box – коробки для чайових, ось там можете залишити кілька купюр або монет, як вам буде завгодно.

Туманна загадковість: Великобританія

Англійці педантичні і консервативні, тому плату за обслуговування вам просто включать в загальний рахунок, щоб не виникло зайвих питань: залишати чайові чи ні. Як правило, ця сума становить 10-15% від загальної суми. Так що, замовляючи страви в ресторані або пабі, відразу збільшуйте їх на ці відсотки.

На відміну від Канади, тут не прийнято залишати чайові барменам, ви платите тільки за замовлені напої. Але якщо вам сподобалося обслуговування, можете пригостити бармена випивкою, це тут в порядку речей.

За послуги покоївок і допомогу з багажем в готелі або аеропорту ви можете залишити 1-2 фунта, але якщо не заплатите нічого, тут на вас не подивляться косо, адже зарплата у персоналу досить висока.

Все за правилами: Німеччина

У Німеччині все гранично просто і за правилами: сума за обслуговування вже включена в рахунок, але ви можете подякувати офіціанта, додавши невелику суму на чай. Але не здумайте давати гроші відкрито, тут це моветон.

Покоївкам залишати чайові обов’язково. За допомогу з багажем швейцарам також прийнято давати чайові: в Німеччині все розраховано вже за вас, чим більше багажу, тим більше чайові, адже вам доведеться віддячити за кожен чемодан, в середньому по 3 євро за штуку. Дотримуйтесь негласні правила, і відпочинок в Німеччині пройде чудово.

Середземноморський бриз: Греція

Греція – це туристичний рай, тому залишати чайові тут дуже доречно. Сума на чай не включається в загальний рахунок, але ви повинні бути готові залишити не менше 10% від загальної вартості замовлення. Але не варто віддавати чайові в руки, тут це не прийнято, краще залиште гроші на столі, крім вашого офіціанта їх ніхто не забере.

Покоївкам прийнято залишати не менше 2 євро за прибирання номера. Також якщо ви користуєтеся послугами таксі, то сума округляється в більшу сторону на користь таксиста.

Сонце і пристрасть: Іспанія

Іспанія – мрія будь-якої дівчини, адже там стільки можна подивитися і спробувати. Тут чайові ніколи не входять у вартість, але залишати невелику винагороду прийнято. У ресторанах і кафе вже знайоме нам правило: 10% – 15% від загальної суми, і всі будуть задоволені.

А ось з покоївками і носіями треба бути обережніше: не варто залишати чайові більше 1 євро, і краще це робити через день.

А справа вся в тому, що якщо ви будете залишати на чай великі суми, вас приймуть за дуже багатої людини і почнуть нахабно випрошувати пристойні суми за те, що вони повинні робити безкоштовно. Тому дотримуйтеся загальноприйнятої схеми і ви не зустрінетеся з нахабством в цій спекотній країні.

Країна моди: Італія

У більшості закладів харчування сума чайових включається в вартість і становить 10%, в деяких місцях 5%. Але якщо офіціант вам дуже сподобався і рівень обслуговування був на висоті, можна залишити на столику ще кілька купюр. Обов’язковим правилом тут є дякувати покоївок і носіїв за допомогу з багажем. Сума в 2 євро буде цілком достатньою.

Романтика і шик: Франція

У Франції прийнято залишати чайові всюди, навіть в тих закладах, де їх сума вже включена у вартість: вам можуть натякнути, що непогано б і віддячити за сервіс. Тут вже ваше право: погодитися чи відмовитися.

Якщо відмовтеся, ви будете абсолютно праві: заходячи в ресторан, на вході обов’язково буде висіти табличка із зазначенням, чи включені чайові в рахунок, якщо вони включені, ви можете відмовитися платити на чай додатково і простий піти. Але якщо вартість обслуговування не входить в чек, обов’язково залиште 15% від вартості замовлення. Як і у всій Європі, залишити 2 євро покоївки або таксисту – це норма.

Загадки історії: Єгипет

Зовсім інший уклад життя, незнайомий менталітет і свої правила – це все Єгипет. Туристів тут люблять, і не тільки за красу слов’янських дівчат, а й за правило залишати чайові. Тут прийнято дякувати кожному, хто в чомусь вам допоміг: офіціанти, екскурсовод, покоївки, аніматори, бармени, перераховувати можна довго. В рахунок нічого не включається, тому будьте готові кожен раз залишати в середньому 1 долар за сервіс. Все гранично просто.

Країна квітучої сакури: Японія

Наскільки б сильно вам сподобалося обслуговування і ввічливість японського персоналу, тут не варто залишати чайові. Це не прийнято, і навіть якщо ви від всієї чистої російської душі спробуєте віддячити персонал, вам повернуть гроші, і не просто, а ще й з обуренням. Тут спробу залишити чайові візьмуть просто за образу, тому платите за чеком, мило посміхайтеся і на цьому все.

Строгість і закони: Китай

Китай живе за свої законам, які в більшості своїй, дуже суворі. Теж саме стосується і сфери обслуговування: тут чайові офіційно заборонені згідно із законом. Ви зобов’язані сплатити тільки за чеком і ні юанем більше.

У невеликих містах за цим дуже ретельно стежать, і якщо ви не хочете підставити персонал, краще і не намагайтеся залишити чайові. Тільки в дуже дорогих ресторанах ви можете залишити на чай, але не більше 5% від суми замовлення, і то не скрізь їх візьмуть. За послуги ж покоївок або таксиста можна віддячити, в середньому 1 долара буде цілком достатньо. Але пам’ятайте, китайці ніколи не візьмуть гроші з першого разу, запропонуйте повторно, і тоді вам може пощастити.

Як правильно купляти вживаний ( б/в ) автомобіль?

Як правильно взяти іпотеку і оформити вигідний кредит?

Топ-10 найкращих Університетів в світі

Як швидко Офіціанту вивчити меню – Топ-10 порад

error: Вміст захищений!!