Сучасний трейдер – як подолати страх в трейдингу

Усі ми стикаємося зі стресом. Особливо якщо доводиться конкурувати у своїй професійній діяльності. Спортсмени відчувають страх після пережитої невдачі чи травми. Спікери з великим досвідом публічних виступів губляться і впадають у ступор. Студент, що всю ніч зубрив іспит, у найвідповідальніший момент забуває все, що він навчав.

Трейдери – не виняток. Під дією стресу вони виходять із угоди передчасно, через дрібниці. Або ще гірше, не можуть зробити рішучий крок для входу в позицію, упускаючи можливість за можливістю. Хоча підготували собі перспективний план на торговий день.

Що викликає страх невдачі у трейдерів та як з ним боротися?

Сучасний трейдинг

По-перше, маю зауважити, що не кожен стрес це зло. Хвилювання може свідчити про зростання особистості чи професійного рівня.

Коли ми виходимо за звичні рамки на нові, невідомі території, у відчутті нервозності немає нічого незвичайного. У цьому випадку воно цілком конструктивне і вказує на те, що наш розвиток та становлення не стоїть дома.

У той же час, не кожний занепокоєння є страхом невдачі.

Деякі люди відчувають тривогу навіть у звичайних життєвих ситуаціях. Що вже казати про періоди, коли ми покладаємо на себе особливі надії.

Такі розлади, як:

  • тривожний невроз,
  • панічний синдром
  • та різні фобії вимагають спостереження професіонала.

Ми ж розглядаємо стрес трейдера та страх невдач у тих випадках, коли очікуємо від самих себе високої якості виконаної роботи. Виходить, що хвилювання за результат шкодить всьому процесу і заважає досягти поставленої мети.

Для трейдерів найбільшим страхом є втратити гроші.

Замість того, щоб прийняти фінансові збитки як природну частину гри, трейдери бачать у збитку загрозу. Це дуже важливо розуміти.

Хвилювання і стрес у трейдера викликає не втрата грошей як така, а те, як ми представляємо збиток.

Коли збиток для нас є загрозою, ми реагуємо двома основними способами.

Або кидаємося битися, або намагаємося уникнути неприємностей.

Це впливає на весь спосіб мислення при прийнятті рішення. Дуже часто ми вирішуємо сховатися і не вчасно виходимо з позиції або втрачаємо хороші можливості для входу.

Іноді хвилювання за результат виникає через те, що ми вже зазнали невдач, які супроводжуються сильним стресом.

Мозок запам’ятав емоції і тепер, у разі схожої ситуації, виникає стійка асоціація з минулим поразкою. Навіть простий ринковий шум сприймається нами як небезпека.

Щоб позбутися цього, переконайтеся, що маєте у своєму розпорядженні необхідні трейдеру ґрунтовні правила контролю над ризиком. З їхньою допомогою ми захищаємо себе від справді катастрофічних втрат, як фінансових, і психологічних.

Основне правило полягає в тому, що за активної торгівлі не можна допускати втрати такого розміру, які завадять закінчити день у зеленій зоні.

Так само, ви не повинні втратити стільки грошей за тиждень чи місяць, що не зможете закінчити у плюсі ​​місяць чи рік. Це має позитивний ефект і жодні збитки не стануть надмірними загрозами для нашого успіху.

Щоразу, коли ви відчуваєте, що минулі невдачі знову згубно впливають на якість вашої торгівлі, зменште ризик, поверніть послідовність торгового процесу у звичне русло і, у міру того, як відчуття захищеності та впевненості у своїх силах почне повертатися, поступово нарощуйте обсяги.

Саме так люди відновлюються після будь-яких травм – плавно знижуючи відчуття загрози, повертають свою майстерність.

Психологи радять використовувати різні техніки, зокрема так зване «щеплення стресу». Тобто уявне уявлення однієї з негативних сценаріїв, ведучи у своїй конструктивний внутрішній діалог, зберігаючи спокій і концентрацію, не збиваючи подих.

Таким чином, негативний шаблон, збережений мозком за минулих невдач, поступово замінюється позитивним.

Трейдер починає розуміти, що можна керувати своєю реакцією на ринкові загрози та перестає ховатися від них.

Мені довелося спілкуватися з багатьма успішними трейдерами. Абсолютна більшість з них втрачала гроші в угодах чимало разів. Проте їхні збитки, на відміну прибутку, завжди незначні.

Якщо через побоювання невдачі, ми перестанемо використовувати шанси, утриматися на плаву буде дуже складно.

Звучить парадоксально, але саме прийнявши збитки як даність (за умови, що вчимося на своїх помилках), ми отримуємо неоціненну перевагу і починаємо торгувати на повну міць.

Найкращі навігатори до смартфонів з ОС та Android

Як правильно взяти банківський кредит в Україні

Чи можна заробити на сонячних батареях