Топ-10 найкращих Університетів в світі

Щорічно публікується велика кількість списків кращих університетів світу, тому про універсальний рейтингу говорити не можна. Кожен рейтинг складено за різними критеріями.

Як розраховується рейтинг?

Рейтинг розраховується шляхом вимірювання різних факторів: репутації університетів в академічному світі, оцінок роботодавців про підготовку найманих випускників, наукового впливу досліджень, що проводяться університетами в різних секторах.

Останній показник оцінює, як отримане наукове вплив, так і кількість вироблених дослідних продуктів.

Таким чином, рейтинг не тільки включає вичерпний список, але і фокусується на різних областях дослідження, а саме:

 • гуманітарні науки,
 • інженерія та технології,
 • інформатика та інформаційні системи,
 • медицина,
 • сільськогосподарські науки,
 • менеджмент,
 • бухгалтерський облік та фінанси,
 • вивчення бізнесу і менеджменту,
 • комунікація та ЗМІ,
 • економіка, педагогіка,
 • туризм, право,
 • бібліотечна справа,
 • політика і міжнародні дослідження,
 • психологія, політика і управління,
 • соціологія, фізичне виховання, статистика і т.д.

10 кращих університетів світу за версією QS

За наведений нижче рейтинг відповідає британська компанія Quacquarell Symonds (QS), яка з’явилася ще в 1990 році, але її знаменитий топ, з року в рік, публікується з 2004 року.

10 найкращих Університетів
Photo of cheerful positive cute nice charming couple of two people, pondering over surprise for each other isolated over vivid color background in black t-shirt

Щоб визначити, які університети є кращими в світі, щороку, британське агентство QS (Quacquarell Symonds) складає звіт, в якому досліджуються тисячі триста шістьдесят вісім університетів в 83 країнах світу і 13 138 університетських програм. В цьому топі враховуються 6 факторів:

• Академічна репутація (40%).

• Співвідношення учень / вчитель (20%).

• Посилання в опублікованих дослідженнях (20%).

• Можливість працевлаштування (10%).

• Іноземні студенти (5%).

• Міжнародні вчителя (5%).

Згідно з цими критеріями, кращі університети планети в 2020 році:

1. Массачусетскій технологічний інститут (MIT) (США).

MIT – приватний університет, що спеціалізується на фізиці, інженерії, біології, економіці, лінгвістиці і менеджменті. Він був заснований в 1861 році, і одними з найвідоміших його учнів є: Кофі Аннан і Базз Олдрін (друга людина, яка ступила на Місяць).

2. Стенфордскій університет (США)

Це приватний університет, розташований в Стенфорді, штат Каліфорнія. Він спеціалізується на викладанні і дослідженнях в галузі гуманітарних та природничих наук, інженерії, наук про Землю, освіти, бізнесу, права та медицини. Він був заснований в 1891 році. Серед відомих випускників – Доріс Фішер (засновниця бренду одягу Gap), Сандра Дей О’Коннор (суддя Верховного суду США) і Саллі Райд (перша жінка-астронавт зі Сполучених Штатів, яка підкорила космос).

3. Гарвардскій університет (США)

Він був заснований в 1636 році, і це один з найбільш традиційних університетів США. У ньому 12 факультетів, серед яких є факультети медицини, права, бізнесу і Школа Кеннеді, які займаються дослідженням і пропозицією рішень в області політики і міжнародної дипломатії. Деякі відомі студенти: Джон Ф. Кеннеді (колишній президент США) і Наталі Портман (актриса).

4. Оксфордскій університет (Великобританія).

Оксфордський університет не тільки один з найстаріших у Великобританії, але і в світі. Заснований він був приблизно в 1096 році. Серед його знаменитих учнів – Адам Сміт (філософ і економіст), Оскар Уайльд (письменник) і Беназір Бхутто (колишній прем’єр-міністр Пакистану).

5. Каліфорнійскій технологічний інститут (США).

Caltech був заснований в 1891 році. Як випливає з назви, він спеціалізується на технологіях, науці і техніці. Серед його найвідоміших випускників: Вернон Ломакс Сміт, Роберт С. Мертон (економіст) і Ліланд Х. Хартвелл (президент Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона, Сіетл).

6. ETH Zurich – Швейцарський федеральний технологічний інститут (Швейцарія).

ETH Zurich – перший університет, який не входить до рейтингу Сполучених Штатів і Сполученого Королівства. Він також виділяється тим, що є швейцарським державною установою, заснованим в 1855 році. Слід зазначити, що офіційна мова в кампусі – англійська. Серед його відомих учнів Альберт Ейнштейн, Мілева Марич (математик) і Вернер фон Браун (конструктор ракет).

7. Кембріджскій університет (Великобританія)

Кембриджський університет також є державним університетом, заснованим приблизно в 1209 році. Він складається з 31 коледжу, серед найвідоміших – Королівський коледж, Трініті і Черчілль. Серед його найбільш відомих учнів – Чарльз Дарвін (біолог), Алан Тьюринг (математик) і Дайан Фоссі (антрополог).

8. Універсітетскій коледж Лондона (UCL) (Великобританія)

Лондонський університетський коледж (UCL) був заснований в 1826 році. Як і Кембридж, це державний університет. Серед його найбільш відомих випускників – Олександр Грем-Белл (винахідник), Ісаак Розенберг (поет) і баронеса Шотландія (перший генеральний прокурор Великобританії).

9. Чікагскій університет (США)

Чиказький університет був заснований в 1890 році магнатом Джоном Д. Рокфеллером. У нього 100 лауреатів Нобелівської премії, він виділяється в області викладання медицини, бізнесу, права, державної політики та освіти. Серед його випускників Андреа Гез, Пол Гудман (письменник) і Патрісія Роберт Харріс (американський дипломат).

10. Наньянскій технологічний університет (NTU) (Сінгапур)

Технологічний університет Наньян – наймолодший університет в десятці кращих в світі. Він був заснований в 1981 році під назвою Наньянського технологічний інститут, але в 1991 році був заснований як університет, тому був перейменований в Наньянського технологічний університет.

Його області дослідження включають бізнес, гуманітарні науки, мистецтво та соціальні науки, інженерію і медицину. Серед відомих випускників: Чейд-Мен Тан (колишній інженер Google), Лян Верн Фук (поет) і Джеральд ГИАМ Йен Сон (сінгапурський політик).

Американські університети з року в рік продовжують лідирувати в рейтингу, в якому, однак, з’явилися і перші представники Азії. Університети, які очолюють загальний рейтинг, часто також повторюються в рейтингах «спеціальностей», що відносяться до окремих напрямів навчання або факультетам:

• В області мистецтва і гуманітарних наук провідне тріо складають: Оксфорд, Гарвард і Кембридж.

• Для інженерії та технологій: MIT, Stanford, ETH Zurich – Швейцарський федеральний технологічний інститут, останній є одним з найбільш швидкозростаючих інститутів в порівнянні з торішнім рейтингом.

• Для наук про життя і медицини: Гарвард, Оксфорд і Кембридж.

• Для факультетів математики, фізики та природознавства: Массачусетський технологічний інститут, Стенфорд і Гарвард.

• Для соціальних наук: Гарвард, Лондонська школа економіки і політичних наук (LSE) і Стенфорд.

Для тих хто хоче зіставити дані цього рейтингу повинен знати, що, крім QS існують ще два авторитетних упорядника:

1.Times Higher Education (THE)

Це щотижневе британське видання, що спеціалізується на питаннях вищої освіти. Спочатку вони публікували свій рейтинг спільно з QS, але з 2010 року це робиться в компанії з Reuters.

2. ARWU

Цей список щорічно публікується Шанхайським університетом Цзяо Тонг. З 2003 року він публікує свій рейтинг. Їх критерії відбору засновані на кількості статей, опублікованих в таких журналах, як Nature або Science, а також на нобелівських лауреатів.

error: Вміст захищений!!