Український ринок криптовалюти

Ринок криптовалюти існує вже майже десять років. Першою криптою був Біткоїн. І, не дивлячись на це, є люди, які не зовсім розуміють, що це за гроші, як вони створюються і звідки беруться. І, багато хто з людей дивуються і дуже заздрять тим людям, які сьогодні за один Біткоїни вторговують великі гроші і стають багатіями, отримавши таку суму грошей, про яку раніше тільки мріяли.

Цифрові гроші підкорюють Україну

Український ринок криптовалюти

Про те, що в Україні люди мають криптовалюту, стало зрозуміло, коли стало відомо, що українські чиновники в своїх деклараціях вказали крипто-рахунки, на яких знаходяться величезні суми криптовалют. Однак в Україні ринок криптовалюти ніким не регулюється. Тому всі операції з цифровими грошима здійснюються таємно і згідно з нормами міжнародного права.

Коментар закону, розробленого спеціально для регуляції ринку криптовалюти в Україні

Чому в цій сфері багато українських чиновників зберігають свій капітал в цифровій валюті? Тому що вони зрозуміли, що це дуже вигідно в далекосяжній перспективі. Поки криптовалюта постійно дорожчає, вона є інструментом заробітку. І, ще такий момент, який вплинув на прийняття законодавства в Україні – це можливість приховати від декларації величезні рахунки чиновників. Якщо у депутата на банківському рахунку знаходиться цифра з багатьма нулями, вона викликає підозру про корупцію. А, Біткоїни на електронному гаманці виявити неможливо.

Верховна Рада зробила перший крок у легалізації цифрових валют. Прийнято законопроект про криптовалюту, яка в Україні отримала статус цифрових активів. Поки що закон носить рамковий характер і не містить практично ніякої конкретики.

Сказано тільки, що цифрова валюта – це активи, які мають право на життя. Визначено регулятор контролю за криптою – це Міністерство цифрової політики. Національний банк України не контролює цифрові гроші. Визначено, що найближчим часом повинні бути створені і затверджені законопроекти, які будуть вже регламентувати безпосередньо застосування Bitkoina, Ehtereuma та інших криптовалют.

Однак, на жаль, Україна відстає від усіх країн. Досить прогресивне законодавство по крипті в Білорусі. Ця країна стає фактично першою в світі державою, яка відкриває широкі можливості для використання технології блокчейн. Легалізована цифрова валюта в Естонії, на Мальті та в деяких інших країнах. Але, саме просунуті країни, де застосовується криптовалюта – це Сінгапур, Емірати і навіть Японія. Очікується, що повноцінно закон запрацює в 2022 році.

Статус криптовалюти в Україні

Поки ще прийнятий закон не запрацював на повну силу, жодна криптовалюта в Україні не вважається грошовою одиницею, і не має якогось грошового статусу. У Міністерстві цифрової політики пояснюють, що криптовалюту можна використовувати як інструмент для інвестицій і як спосіб збереження готівки від інфляції. В українських банках можна буде відкрити рахунок для віртуальних грошей і міняти їх на реальну валюту.

Фінансова система України затвердить валютний курс криптовалюти, за зразком обміну гривень на іноземну валюту. У країні крипта ось-ось вступить в обіг і на неї можна буде купувати або продати грошові знаки України та інших країн. Однак в магазині електронні гроші визнаватися не будуть. Тобто електронна валюта матиме особливий статус.

Регуляторна крипто-фінансова політика в Україні

Згідно постанови Уряду, криптовалютний ринок знаходиться під контролем трьох відомств. Найголовніше відомство – це Мінцифр України. В його обов’язки входить:

• проведення реєстрації підприємств та організацій, які хочуть працювати в системі обігу віртуальної валюти-це різні онлайн обмінні біржі, спеціальні електронні криптогаманці та інше;
• створення та ведення реєстру всіх учасників криптовалютних відносин;
• визначення напрямку та впровадження нових віртуальних валют на українському цифровому ринку.

Кабмін України планує ввести міністерську структуру, яка буде займатися виключно цифровими грошима і реєстрацією і обліком фірм і організацій, що займаються наданням послуг на крипто-ринку.

У законопроекті визначено умову для учасників ринку віртуальної валюти, що ті компанії, які будуть надавати якісь дрібні послуги, наприклад, утримання електронних гаманців для крипто-грошей, то ліцензія на таку діяльність не потрібна. Для учасників крипто-ринку, які надаватимуть людям серйозні фінансові послуги, необхідно буде проходити ліцензування в комісії Нацбанку України.

Основні вимоги до кандидатів крипторинку

Для того щоб легально працювати з криптою, кожна компанія повинна зареєструвати свою діяльність. Для цього є спеціальна Інструкція затверджена Міністерством України.

У законодавстві вказані вимоги до стартового капіталу, компанія при реєстрації повинна мати не менше 10 000 євро. Біржа криптовалюти при реєстрації повинна бути юридичною особою, і на рахунку мати не менше 20 000 євро. Подавати заявку на реєстрацію можна віддалено.

За встановленими правилами на український ринок увійшло понад 4200 бірж. Але, ні з однією з цих криптобірж українські банки не погодилися співпрацювати, вони вважають, що ліцензування цих організацій пройшло за спрощеною процедурою, і приватники бірж не несуть жодної відповідальності.

Перспектива криптовалюти, як спосіб заробітку в Інтернеті

Поступово цифрова валюта все більше і більше входить в сферу фінансової діяльності, в свою чергу люди шукають собі роботу в цій галузі, а компанії шукають співробітників. Наприклад, в США зростання вакансій склало 393%. У статистичному звіті говориться, що багато вакансій пов’язано з програмним забезпеченням і фінансами, а також надання професійних послуг в бухгалтерському обліку.

Навіть найбільші популярні криптовалютні біржі шукають собі фахівців, наприклад, Coinbase пропонує більше 250 робочих місць, Kraken – більше 300, а найпоширеніша в світі біржа Binance – більше 600. Також функціонує веб-сайт Bitcoinerjobs, де компанії шукають фахівців, а ті в свою чергу шукають роботу.

Пропозиції роботи, пов’язаної з криптовалютою, все частіше з’являються на українському ринку праці. Наприклад, на порталі Jobs.ua часто з’являються пропозиції роботи для фахівців в області крипти, фінансових аналітиків і людей, що займаються обслуговуванням клієнтів. Крім ІТ-фахівців, також затребувані люди з професійними навичками аналізу фондового ринку і досвідом роботи в бізнесі.

Як почати заробляти новачку на Форекс

Як правильно вибрати актив для інвестицій

Як заробити на криптовалютах з нуля новачку