В яке краще інвестувати золото – біле чи жовте

З металом жовтого кольору, що має дивовижні властивості люди знайомі дуже давно. Цей метал називається золото. Люди на нього молилися, йому поклонялися, за нього воювали та вбивали одне одного. Протягом тисячоліть золото було показником розкоші, влади та престижу. Це синонім багатства, який колись був виключно у державних керівників та найбагатших людей. Незважаючи на те, що золото постійно вважається предметом розкоші, воно стало доступним для всіх людей.

Це один із найбільш часто використовуваних металів як засіб для накопичення та заощадження багатства, виготовлення ювелірних виробів.

Біле золото чи жовте, у чому різниця, в яке краще інвестувати

Докладніше у статті.

Біле золото – що це, чи варто купувати?

Золото це дорогоцінний метал і часто є інструментом для інвестування.

Говорячи про золото, більшість людей мають на увазі метал із специфічним жовтим блискучим кольором, але сучасні тенденції у ювелірній індустрії змінилися.

Сплави золота з різними металами є унікальним видом продукту. Як результат експериментів зі сплавами, вчені створили золото рожевого, зеленого, чорного, білого кольору.

Білим золотом зацікавилися ювеліри і виготовляли з нього ювелірні вироби.

Сьогодні біле золото є наймоднішою прикрасою. У наші дні з нього виготовляють найкрасивіші обручки, і багато інших видів прикрас. Біле золото краще за жовте підкреслює красу діамантів, їх натуральну чистоту.

Як створюється біле золото у промислових масштабах

Біле золото виробляється двома способами. Перший полягає у додаванні до основного металу мідь, нікель та паладій. Завдяки останнім двом сплав набуває білого відтінку, що нагадує платину.

Наступним етапом виробництва білого золота є покриття тонким шаром родія. Це необхідно, оскільки дозволяє усунути специфічний золотистий блиск, який залишається незважаючи на білий колір.

Золотистий відлив є нормальним для білого золота без родієвого покриття, оскільки до 60% цього виробу становить жовте золото.

Ще один спосіб зробити біле золото – поєднати класичне золото та нікель у пропорції 50%. Тоді сплав сяє лише сріблястим кольором і не потребує додаткового покриття родієм.

Біле золото як платина

Зовнішній вигляд прикрас із білого золота оманливо схоже на прикраси із платини, яка є набагато дорожчою прикрасою. На думку ювелірів, біле золото – це продукт, який особливо подобається молоді, яка є прихильником сучасних тенденцій у моді.

Сплав виходить приємного ніжно-білого кольору, і привертає увагу. Саме тому весільні прикраси з цього металу мають великий попит в останні роки.

Біле золото – відмінні риси

Однак гарний зовнішній вигляд – не єдина перевага білого золота. Продукт, виготовлений із відповідних добавок та у відповідних пропорціях, також характеризується високою міцністю.

Як і в будь-якому ювелірному виробі, у тому числі і в білому золоті, після довгих років експлуатації можлива матовість поверхні та дрібні подряпини, але полірування у ювеліра обов’язково поверне колишнє сяйво.

У разі багаторічного використання білого золота, покритого шаром родію, можливе стирання верхнього шару. Тоді обручки придбають жовтуватий блиск, але і в цьому випадку його можна оновити, покривши новим шаром родію.

Обережно, хімічні речовини

Правильний догляд запобігає надто швидкому потьмаренню поверхні. Величезний вплив на руйнування золота надають усілякі миючі засоби та хімічні речовини, тому не забувайте знімати прикраси перед роботою, де є ризик контакту з агресивним середовищем.

Жінки повинні звертати увагу, щоб не мити посуд в обручці, і знову ж таки, не одягати її, пораючись з машиною. Якщо прикраси з білого золота забруднилися, просто очистіть їх теплою водою та м’якою губкою.

Спосіб зберігання прикрас також важливий. Їх слід зберігати окремо у відповідних контейнерах чи упаковках. Дотримуючись цих порад, прикраси з білого золота обов’язково радуватимуть вас своїм неповторним зовнішнім виглядом довгі роки.

Висновки

Важко зробити висновки в яке золото інвестувати, яке якісніше та найкраще.

Тут все залежить від людини, її інтересів та цілей інвестування.

Якщо потрібно вкласти гроші з метою збереження від інфляції, то краще вибирати інвестиційне золото у вигляді зливків і монет.

Якщо перевага до золота як до ювелірного виробу, то інвестувати можна і в біле і в жовте золото.

Як стати блогером в Інстаграм (поради для новачків)

Як початківцю заробляти гроші на OLX

Що робити з одягом, який не носимо