Як дізнатися що ваш сайт зламали?

Хоча в веб-дизайні ми частіше маємо справу з більш приємними речами, захист веб-сайтів як-то спрацьовує тільки тоді, коли виникає необхідність, тобто коли вже надто пізно. Якщо вам цікаво, як вчасно виявити застережливі знаки про те, що ваш сайт міг бути зламаний, ось деякі з них.

# 1: РАПТОВЕ ПАДІННЯ ПОСЕЩАЕМОСТИ

Якщо ви регулярно відстежуєте статистику і аналізуєте відвідуваність сайту в консолі Google і помічаєте раптове падіння відвідуваності сайту, яке триває протягом деякого часу, є ймовірність, що ваш сайт був зламаний.

Простіше кажучи, багато шкідливі програми перенаправляють трафік з вашого веб-сайту на сайти зі спамом, і їм вдається залишатися непоміченими протягом тривалого часу, оскільки вони перенаправляють не зареєстровані, а безкоштовних відвідувачів.

Безкоштовна перевірка статусу сайту Google перевірить наявність небезпечного вмісту на вашому сайті .

Як дізнатися що ваш сайт зламали
A computer screen with program code warning of a detected malware script program. 3d illustration

Отже, падіння трафіку не буде повним, але якщо ви все ж помітите незрозумілі коливання, перевірте свій сайт в інструменті Google, щоб безкоштовно перевірити статус сайту (Звіт про прозорість Google – Стату з безпечного перегляду сайту).

# 2: ПОЯВА ПОГАНИХ ПОСИЛАНЬ НА САЙТІ

Одним з найбільш поширених ознак злому сайту є раптова поява на нього поганих зловісних посилань.

Деякі з них є посиланнями на сайти зі спамом і найчастіше з’являються внизу сайту, але вони також можуть бути де завгодно. Навіть якщо ви виявите і видаліть їх, це не гарантія того, що вони не повернуться або що вони ще не існують.

Кращий засіб – завжди виявляти джерело цих посилань, тобто пролом на сайті, яка дозволяла хакерам отримати доступ до сайту, і це не завжди так просто, як здається.

# 3: ДОМАШНЯ СТОРІНКА ЗМІНЕНО

Найбільш очевидний ознака злому вашого сайту – це зміна домашньої сторінки.

Однак хакери, які хочуть залишитися непоміченими, зазвичай не залишають вас з таким відкритим повідомленням, але в іншому випадку можуть завдати шкоди сайту.

Хакери, які хочуть вимагати у вас гроші або відкрито заявити вам, що ви більше не керуєте сайтом, змінять домашню сторінку і розташує свою власну, залишать вам повідомлення про злом або придумають щось ще.

# 4: ВИ НЕ МОЖЕТЕ авторизуватись на сайті

Зазвичай легко увійти на сайти WordPress, змінивши посилання на домашню сторінку, і все це знають. По крайней мере, тим, хто займається їх сайтом.

Якщо ви раптово більше не можете входити на сайт або отримуєте повідомлення про те, що ваш обліковий запис більше не існує, швидше за все, вона була видалена, і ви можете погодитися з тим, що більше не зможете отримати доступ до сайту. Звичайно, завжди можна отримати доступ до сайту через FTP, але для цього вам знадобиться досвідчений програміст, який не нанесе ще більшої шкоди.

Відсутність входу на сайт WordPress може вказувати на те, що сайт був зламаний .

Один із способів запобігти цей тип хакерської атаки – змінити URL-адресу доступу з site.com/wp-admin/ на щось, що хакери не зможуть легко виявити, наприклад site.com / my-room /, але ви можете тільки зробити так що, якщо у вас є професійний бізнес-сайт. На жаль, безкоштовні домени не підтримують цю функцію.названіе сайту. com / wp – admin / u то, що хакерам нелегко виявити, наприклад, назва сайту. com / my – room /, але ви можете зробити це, тільки якщо у вас є професіонал,

# 5: підозріло ОБЛІКОВІ ЗАПИСИ КОРИСТУВАЧІВ В ПАНЕЛІ УПРАВЛІННЯ

Якщо на вашому веб- сайті дозволена реєстрація користувачів і ви не пропонуєте ніякого захисту від спаму, невідомі облікові записи представляють собою спам, який ви можете легко видалити.

Але якщо у вас немає реєстрації користувача і ви помітили, що вона з’явилася , і що контроль над вашим сайтом покладено на все більшу кількість підозрілих облікових записів, висока ймовірність того, що ваш сайт був зламаний. Такі облікові записи зазвичай мають доступ адміністратора до сайту, і їх складно видалити.

# 6: НЕВІДОМІ ФАЙЛИ І СКРИПТИ НА СЕРВЕР
Щоб знайти невідомі і підозрілі файли і скрипти на сервері, вам знадобиться сканер плагінів і плагіни. Вони повідомлять вам про все підозріле.

Але, якщо у вас немає такого сканера, буде складно виявити появу шкідливих файлів, якщо тільки ви не «пройдете» по папці / wp-content / і не будете знати, що шукаєте. А саме, файли і скрипти з невідомими розширеннями зазвичай є саме тим, що вам потрібно вирішити, але видалення не завжди є рішенням, тому що ви не знаєте, чи будуть вони відновлені і коли.

Потім необхідно детально вивчити сайт, щоб визначити структуру файлів і каталогів.

# 7: ВАШ сАЙТ сповільниться, зламувати АБО НЕ ВІДПОВІДАЄ

Повільні сайти , які часто стріляють або не реагують на дії користувачів, не завжди повинні бути результатом хакерських атак. Також може статися так, що вони просто застаріли і потребують переробці.

Якщо ваш сайт гальмує, вилітає або не реагує на завдання користувача, і все працювало бездоганно, є ймовірність, що сайт був зламаний.

Але, якщо ваш сайт відносно новий і до недавнього часу працював без проблем, а раптом він запускається, а ви не розумієте, про що йде мова, цілком можливо, що він був зламаний.

У будь-якому випадку редизайн веб-сайту може поліпшити швидкість і зручність використання, а також значно підвищити безпеку і надійність сайту.

# 8: ВИ НЕ МОЖЕТЕ ОТРИМУВАТИ АБО ВІДПРАВЛЯТИ ЕЛЕКТРОННІ ЛИСТИ

Більшість сайтів в WordPress мають можливість відправляти безкоштовні облікові записи для відправки та отримання електронної пошти, і майже всі такі сайти можуть відправляти електронні листи через сервери.

Однак, якщо ваш сайт був зламаний і сервер використовувався для розсилки спаму, подальша відправка листів буде відключена. Отже, якщо ви помітили, що більше не отримуєте електронні листи, і знаєте, що вони повинні бути, або ви не можете їх відправляти, існує ймовірність, що ваш сервер був зламаний і з нього були відправлені спам-повідомлення.

# 9: підозріло зАПЛАНОВАНІ зАВДАННЯ

WordPress хороший тим, що дозволяє планувати публікацію статей, змінювати статус статті та багато подібні функції.

Якщо ви помічаєте заплановані завдання, які здаються підозрілими, спам-коментарі, що з’являються без вашого дозволу, повторювані тексти і подібні дії, це вірна ознака того, що ваш веб-сайт був зламаний.

# 10: підозріла РЕКЛАМА АБО спливаючі вікна

Більшість сучасних веб-сайтів пропонують новим відвідувачам можливість підписатися на список розсилки або інші привілеї у спливаючому вікні, яке зникає після того, як відвідувач зробить те, що від нього вимагається, або клацне де-небудь за вікном.

Якщо ви помітили появу таких вікон, які вимагають гроші, мають повідомлення, які ви точно не публікували, або не можете відповісти будь-які кліки, або відображаються тільки для незареєстрованих користувачів, досить імовірно, що ваш сайт був зламаний.

Очищення зламаного веб-сайту в WordPress може зайняти багато часу і втомлює. Якщо у вас раніше не було такого досвіду, рекомендуємо звернутися до фахівців, які знають, як це зробити.

Однак, щоб запобігти атаці, слід регулярно працювати над сайтом і не нехтувати ним більше кількох днів. Таким чином, ви посилаєте в ефір сигнал про те, що ви тут, що ви не забули свій сайт і що ви готові працювати над ним.

Facebook pixel — що це таке і як він використовується?

Оптимізація сайту для збільшення заробітку в Інтернеті

Як знайти і видалити вірус на сайті?

error: Вміст захищений!!