Як ефективно працювати з дому? 10 корисних порад

Якщо ви працюєте вдома, то вам також потрібно бути продуктивним співробітником, щоб успішно впоратися зі своїми обов’язками.

Пройшли ті часи, коли людина потребувала традиційних робочих пільги, включаючи медичне страхування, оплачувана відпустка та пенсійний рахунок.

Все більше число співробітників прагнуть працювати віддалено. І роботодавці виконують їх бажання, якщо надається така можливість.

Але робота вдома небезпечна тим, що може створити проблеми і спокуси. Подумати тільки – замість живого спілкування з втомленими колегами ви можете зручно влаштуватися на своєму м’якому дивані і включити телевізор, щоб на якийсь час забути про нудною роботі. Все це прекрасно, але подібна поведінка загрожує звільненням.

робота із дому
Developing programming and coding technologies. Website design. Programmer working in a software develop company office.

Якщо ви будете працювати в домашньому офісі, то якість вашої роботи ніхто не зможе контролювати кожним днем, з-за чого рівень продуктивності може різко знизитися. Однак ефективність роботи буде підвищена, якщо вдасться налагодити розпорядок дня.

Зараз ви дізнаєтеся, як можна максимально ефективно використовувати свій час, виконати робочі завдання і стати прекрасним співробітником на віддалену роботу. У цьому вам допоможуть основні рекомендації:

1. Розробіть ранковий і нічний графік

Розпочніть свій ранок бадьоро і позитивно. Хороший настрій допоможе налаштуватися на роботу і виконати намічені плани.

Є багато корисних ранкових звичок, які допомагають правильно почати свій день:

– прокидатися рано і радіти початку нового дня;

– складати список справ;

– застеляти ліжко;

– випивати чай або кава;

– виконувати фізичні вправи або займатися медитацією;

– приймати душ і готуватися до роботи.

Здійснення цих дій допоможе встати «з тієї ноги» і збільшити свою продуктивність.

Розробіть заодно і нічний розпорядок дня. Якщо ви завершите свій день вдало, то підсумок сприятливо вплине на початок наступного ранку.

Створіть здоровий розпорядок сну:

– дотримуйтеся режиму сну;

– вимкніть комп’ютер та інші заважають гаджети;

– запишіть на аркуші паперу всі свої турботи і не думайте про них вночі;

– комфортно обладнайте свою кімнату, а

– постарайтеся протягом дня зняти стрес, якщо він був.

2. Робота в домашньому офісі

Один з кращих способів, що дозволяють продуктивно працювати вдома – це обладнання домашнього офісу або місця, призначеного виключно для роботи. Це розумно, тому що ви не повинні виконувати свої обов’язки на дивані і при включеному телевізорі.

Переконайтеся, що робоче місце оснащене інструментами і речами, необхідними для легкого і продуктивного виконання завдань.

Це можуть бути:

– персональний комп’ютер і програмне забезпечення, що відповідає основним потребам;

– надійний Wi-Fi, Інтернет і телефонний зв’язок;

– просторий робочий стіл;

– міцне і зручне крісло або стілець.

Інші ресурси, які можуть бути корисні: календар, ручки, записна книжка.

Розмістіть на робочій поверхні то, що найкраще підходить для успішного робочого процесу.

Тихе затишне місце – це те, що вам потрібно! Ви зосередитеся на виконанні завдання швидше в повній тиші, ніж при гучної музики, що викликає сторонні думки.

З іншого боку, при бажанні можна відшукати і інше місце для роботи, якщо повна відсутність шуму позбавляє вас натхнення і бажання завершити всі в строк.

Якщо ви гостро потребуєте живому спілкуванні, то збирайте речі і продовжуйте працювати в кафе, бібліотеці або інших місцях за бажанням і доступності.

Практична порада: постарайтеся розділити зону роботи і відпочинку. Ви ж не хочете думати про працю 24 години на добу? Робота не повинна втручатися в ваш відпочинок, щоб ви змогли повноцінно розслабитися і набратися сил для нових звершень. Тримайте комп’ютер або ноутбук подалі від обіднього столу і від ліжка!

3. Дотримуйтесь робочий час за межами офіційного місця роботи

Будь то офісне приміщення, друкарня або колл-центр, години роботи можуть варіюватися в залежності від посади працівника.

дистанційна робота
Designer woman drawing a website outline and website ux app development on mobile phone.

Незважаючи на зайнятість в стінах будинку, постарайтеся дотримуватися того робочого часу, яке встановлено у вашій організації чи підприємстві. Так ви будете відчувати себе все тим же повноцінним штатним співробітником і не встигнете розслабитися, забувши про свої прямі обов’язки.

Вам необхідно позначити межі своєї доступності. Ніхто не повинен вас відволікати. Оголосіть близьким, що ви зайняті до кінця трудового дня, незважаючи на те що більше не ходіть на роботу.

Робочий день на віддалену роботу повинен відповідати офіційним робочим днем, а не тривати цілодобово. Встановіть час для завершення роботи так, як якщо б ви йшли додому зі звичайного офісу або підприємства.

4. Спілкуйтеся з членами команди

Однією з найбільших проблем при роботі вдома є почуття відірваності від колективу, особливо після того, як проходить радість від звільнення.

Відчуття ізоляції може підірвати мотивацію і ентузіазм по відношенню до короткострокових цілей або до самої роботі в цілому.

Регулярно спілкуйтеся з колегами і залишайтеся в курсі справ за допомогою простих способів:

а) Періодично обмінюйтеся повідомленнями. Навіть короткі фрази: «Як пройшли вихідні?» або «Вам сподобався відпустку?» піднімуть настрій і змусять знову відчути себе учасником колективу.

б) Регулярно зустрічайтеся з товаришами по службі, будь то обговорення нового проекту або будь-яких новин.

в) Користуйтеся додатками для обміну повідомленнями та відео, навіть при спілкуванні з начальством. Не дозволяйте електронній пошті залишитися єдиною формою спілкування.

Обов’язково виконайте ці корисні дії. Вітається як формальне, так і неформальне спілкування.

5. Шукайте можливості для отримання нових знань і продовження навчання

Нерідко серйозні організації пропонують працівникам підвищити рівень своїх знань, наприклад, пройти курси підвищення кваліфікації в очній або заочній формі. Але від них можна відмовитися, якщо ви працюєте вдома.

Замість того, щоб відчувати себе комфортно і залишатися в одній посаді, шукайте способи, що дозволяють продовжити навчання і придбати нові корисні навички.

Крім того, великі компанії частіше наймають самостійних і сумлінних співробітників, ніж скромних і позбавлених чітких цілей.

Так чому ж стіни будинку повинні обмежувати вашу мотивацію?

6. Насолоджуйтесь перевагами дистанційної роботи

Робота в стінах будинку має багато позитивних якостей. Постарайтеся їх не упустити. Тоді ви досягнете великих успіхів!

Подумайте тільки: дистанційна робота – це відсутність довгих поїздок на роботу, економія грошей, раніше витрачених на регулярне харчування поза домом і на проїзд в громадському транспорті або на бензин для заправки свого автомобіля.

Тому замість того, щоб стирчати в пробці, проведіть час з користю. Не поспішайте відразу приступати до роботи. Приготуйте сніданок разом з коханою людиною або прогуляйтеся.

7. Графік перерв в роботі

Якщо ви годинами сидите за комп’ютером і вперто вирішуєте поточне завдання, то ваша продуктивність, енергія і мотивація можуть знизитися. Чи варто говорити, що нескінченна робота зведе вас рано чи пізно з розуму!

Дозвольте собі невеликі перерви в роботі, щоб відновити сили і отримати позитивні емоції.

Кілька корисних ідей:

– вийти на вулицю або хоча б на балкон подихати;

– випити чашку доброї кави;

– вигуляти собаку і трохи пробігтися разом з нею по вулиці;

– перевірити електронну пошту;

– полити квіти;

– запалити аромалампу, щоб вдихнути приємний і корисний аромат.

Ні в якому разі не використовуйте цей час для того, щоб перепрати велику кількість білизни, приготувати їжу на 2 дні вперед або прибрати весь будинок.

перерви в роботі
Leadership and job promotion. Successful project, startup launching, development. Team leader, CEO flat character. Cartoon woman sitting on rocket. Vector isolated concept metaphor illustration

Міні-перерви корисні тільки тоді, коли ви повертаєтеся до роботи відпочив людиною, а не переживаєте з приводу залишилася прання, яку вам потрібно закінчити.

8. Не відволікайтеся і відключіть повідомлення

Звичайний інтернет-серфінг (перегляд новин, читання статей та ін.) Під час роботи вдома дуже підступний! Велике число спокус сміливо вкраде ваш час і завадить зробити своє завдання якісно. Захоплення цими відволікаючими факторами сильно віддаляє від роботи.

Уникнути подібних неприємностей легко. Вам знадобиться скласти список справ протягом вихідних, щоб почати чергову трудову тиждень з новими цілями і силами.

Якщо ви часто заходите в соціальні мережі і відволікаєтеся на інші забави в інтернеті, то вимкніть повідомлення і закрийте всі відкритих розважальних сайтів. Користуйтеся цими можливостями якомога рідше. Для спілкування з друзями і перегляду веселих відео у вас є вихідні і неробочі години.

9. Чи проводите прибирання робочого місця хоча б раз на тиждень

Робота в захаращеному неструктурованому середовищі може призвести до зниження продуктивності.

Рекомендується прибирати робоче місце не рідше, ніж один раз в 7 днів. Протирайте пил на комп’ютерному столі, самому комп’ютері та на полицях з книгами і документами.

Але ж прибирання не обмежується підтримкою чистоти в приміщенні. Порядок треба наводити і серед «робочого інструменту». Відсортуйте у вихідні дні комп’ютерні файли та електронні листи, об’єднайте разом потрібні документи. Зайве видаліть.

10. Складіть свій індивідуальний розпорядок

Такий особистий розпорядок буде зручний саме вам.

У той час як деякі віддалені співробітники досягають успіху в самоті в домашньому офісі, іншим працівникам потрібні яскраві емоції і жвава обстановка, яку створюють колеги і живе спілкування. Так що для початку визначтеся з тим, як ви хочете заробляти – в стінах будинку або в офісі, або в інший офіційної організації. Ваш комфорт і зручність також забезпечують успіх.

Готовий чи збірний ігровий комп’ютер? на що звернути увагу

Інвестиційні ідеї на ринку акцій в світі ( 2021 рік )

Віртуальна ( Digital ) картка від Приватбанку

error: Вміст захищений!!