Як навчитися реально економити гроші

Заощадження можна визначити як збирання (накопичення) фінансових коштів на майбутнє. Цей процес дозволяє відкласти гроші на заздалегідь визначену мету або їх збереження і збільшення. Часто відкладення заощаджень служить для забезпечення фінансового майбутнього у разі зменшення або втрати джерел доходу, наприклад, через захворювання або після виходу на пенсію. Як заощаджувати гроші? Це можна зробити двома способами: обмеження на витрачання наявних грошей або зростання доходів.

Як виробити у собі звичку економити гроші?

як навчитися економити гроші

В економії головне – це твердість наміру та систематичність. Як почати економити гроші, щоб не залишити це вже на самому початку? Найкраще почати з маленьких кроків. Спочатку ви можете відкладати невеликі суми, відмовившись від купівлі речей або скоєння дій, відсутність яких особливо гостро не відчуватиметься.

Хорошим варіантом є визначення конкретної суми грошей, з наступним переказом їх щомісяця на ощадний рахунок чи банківську картку. Відкладені кошти слід як ще одну статтю сімейного бюджету. Варто визначити конкретну мету, на що буде призначено заощаджені ресурси (наприклад, на відпустку мрії). Така дія ефективно мотивує продовжувати підтримувати та розвивати звички до економії.

Як заощаджувати гроші?

Способів економити багато. Це можна зробити через відмову від купівлі чергового зайвого комплекту одягу, через обмеження в відвідуванні ресторанів тощо не настільки обов’язкових витрат.

Хорошою ідеєю є аналіз кількості грошей витрачених щодня. Варто уважно подивитися на покупки, оплату рахунків за квартиру, комунальні послуги тощо. Так легко буде виявити, де або в чому полягали необов’язкові на сьогодні витрати, щоб отримати урок і не зробити помилок завтра. Завдяки цьому легко виробити звичку до економії.

Одним із найкращих способів економії є скорочення постійних витрат.

На початку необхідно проаналізувати всі доходи та зіставити їх із витратами, що виробляються щомісяця в обов’язковому порядку. Після їхнього ретельного розгляду легше буде ухвалити рішення про те, які витрати можна скоротити, а від чого відмовитися буде неможливо. В останньому випадку варто призначати суму грошей, яка буде витрачена на покриття рахунків за квартиру, оренду, закупівлю продуктів або палива. Потім за кожною статтею постійних витрат визначити ті види витрат, які можна зменшити рахунок економії (наприклад, електроенергії, води, транспортних витрат, здешевлення продуктів чи одягу).

Економія на покупках продуктів

У разі закупівлі продуктів відмінною ідеєю є планування меню на кілька днів, таким чином, щоб не зберігати продукти, куплені про запас довго, щоб не довелося викидати зіпсоване. При цьому варто звертатися до акційних пропозицій магазинів або сезонних знижок на ринку. Такий підхід ефективно обмежує кількість грошей, які можуть бути витрачені на непродумані покупки. Планування раціону може значно скоротиться бажання замовлення їжі з доставки.

Економія на оплаті комунальних послуг

Розумне використання води та електроенергії дозволяє заощаджувати до кількох сотень рублів на місяць. З цією метою варто запровадити обмеження на купанні у ванній на користь душу. Хорошим рішенням є використання миття посуду посудомийної машини. Слід звернути увагу на її наповнення перед запуском і не допускати її марнотратного режиму миття двох тарілок та пари келихів. Кількість електроенергії, що споживається, можна зменшити завдяки заміні звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. Варто також обмежити час, проведений за екраном телевізора або комп’ютера, що сприятливо позначиться не тільки на стані гаманця, але й здоров’я. І вже зовсім неприпустимо включення цих та інших побутових енергоспоживаючих пристроїв без потреби з самого ранку до пізньої ночі.

Економія на транспорті

Використання автомобіля пов’язане з величезними витратами. Для мінімізації витрат можна обмежити їзду машиною, і натомість почати використовувати громадський транспорт, хоча б у тих випадках, коли це виправдано з витратної точки зору. Хорошою ідеєю є спільне використання таксі або іншого транспорту групою людей попутників для проїзду на роботу до місця проживання, дачі, відпочинку тощо. Це вигідно завдяки тому, що вартість проїзду можна розділити між пасажирами. Якщо тільки є така можливість замість автомобіля, слід вибрати їзду на велосипеді або прогулянку. Ці заходи дозволяють заощаджувати гроші. Вони також є корисними для зміцнення здоров’я.

Як економити ефективно?

На початку практикування економії варто завести окремий банківський рахунок у вигляді ощадного рахунку або депозиту. Такі рахунки, як правило, мають вищі відсоткові ставки, завдяки чому економія будуть суттєвішими, особливо в довгостроковій перспективі. Спостереження приросту грошових сум із місяця на місяць буде дуже гарною мотивацією продовжувати відкладати гроші.

Слід мати на увазі, що будь-які зміни в управлінні власними коштами варто вводити поступово, щоб не відбити у себе полювання до економії і через кілька місяців або років накопичити велику суму на рахунку для виконання великого придбання або реалізації давньої мрії. Отримана звичка вирішення життєвих потреб у вигляді розвиненого досвіду економії залишиться з вами назавжди.

30 бізнес ідей з Европи та Америки без вкладень

Як правильно планувати свій бізнес на старті

4 кроки щодо збільшення продаж в Інтернеті