Як я перестав жити від зарплати до зарплати

Я не пропоную вам відмовитися від усього, але, якщо ви зможете позбутися від деяких з них, хоча б один раз, це буде дуже добре. Візьміть зекономлені гроші і покладіть на свій ощадний рахунок. Згодом збільшуйте економію.

Почніть з обліку ваших витрат.

Зверніть вашу увагу на важливість цієї події. Я знаю, що робити це нелегко, але хочу вас застерегти – якщо ви не можете враховувати ваші витрати щодня, не зупиняйтеся, не кидайте виправлення ваших фінансів. Зробіть, принаймні, наступне:

Зупиніть витік коштів.

Негайно припиніть користуватися кредитними і дебетовими картами. Розріжте їх або покладіть в пакет, заповніть його водою і помістіть пакет в холодильник. Так ви ефективно заморозите ваші карти. Перестаньте брати позики, позики і борги в банках, ломбардах і інших кредитних організаціях, а також у друзів і родичів. Перестаньте копати свою боргову яму.

Почніть відкладати гроші прямо зараз!

Наступний важливий крок, який ви повинні зробити на самому початку – відкрити ощадний рахунок, якщо у вас такого ще немає. Почніть регулярно зараховувати на нього кошти, хоча б 1000 рублів з кожної получки, якщо можете – більше. Якщо ви не знаєте, де знайти зайву тисячу – переходьте до наступного кроку. По можливості, зробіть так, щоб гроші перераховувалися на ощадний рахунок автоматично, це повинен бути перший платіж з отриманих грошей, тому що він найголовніший! Ощадний рахунок допоможе вам знайти фінансову стійкість – якщо доведеться нести непередбачені витрати, наприклад, зламається машина або ви, або хтось із ваших близьких захворіє, вам не доведеться залазити в борги.

У вас буде запас готівки на непередбачені витрати, а зарплату ви зможете використовувати як зазвичай.

Подивіться на дискреційні витрати (це витрати, які ви несете понад життєво необхідних).

Якщо ви не можете знайти кілька тисяч, щоб відкладати їх на рахунок, вам потрібно урізати якісь з цих витрат. Тут дуже стане в нагоді облік ваших витрат, але навіть якщо ви його не ведете, ви знаєте, на що йдуть зайві гроші – сигарети, каву, закуски, цукерки, десерти, їжа в ресторанах, журнали, походи в магазини за одягом, взуттям, іграшками або технічними новинками, книги, розважальні заходи, … це всього лише кілька прикладів.

Як-перестати-жити-від-зарплати-до-зарплати

Почніть рятувати від боргів методом “снігової кулі”, розташуйте ваші позики в порядку зростання суми заборгованості.

Почніть з самого маленького боргу і платите щомісяця хоча б на одну тисячу більше. Як тільки ви позбудетеся від цього боргу, спрямуйте всі кошти, які платили в рахунок його погашення, на погашення наступного за величиною боргу. Початківець накопичуватися “снігова куля” оплати дозволить погашати всі наступні кредити набагато швидше. Цей процес дуже корисний і вкрай необхідний. Я перерахував лише екстрені кроки, які необхідно зробити. Виконуючи ці кроки, почніть працювати над наступним:

Складіть бюджет.

Я знаю, для більшості з нас це жахливе слово. Але насправді все не так складно, а якщо правильно підійти до питання, то все досить просто. Я рекомендую використовувати прості електронні таблиці. Перерахуйте всі регулярні витрати (комунальні платежі, оплата інтернет, транспортні витрати і т.д.) і їх величину, змінні витрати (продукти, бензин, їжа поза домом і так далі),

 

а також непередбачені витрати (такі витрати, які можуть разі не щомісяця, наприклад, на ремонт автомобіля або медичні послуги, розбийте по місяцях, якщо ви витрачаєте в рік на обслуговування машини 12 тисяч, внесіть до бюджету 1000 в місяць). Тепер зіставте їх з вашим доходом. Витрати, природно, повинні бути нижче.

Автоматизуйте оплату рахунків.

По можливості зробіть так, щоб рахунки оплачувалися шляхом автоматичного списання коштів з вашої заробітної плати. Якщо ви не можете цього зробити, скористайтеся онлайнової банківською системою, в якій налаштуйте регулярні платежі. Таким чином ви подбаєте про всі регулярних витратах. Не забудьте – відрахування на ваш ощадний рахунок повинні виконуватися також автоматично.

Відкладайте на непередбачені витрати.

Деякі називають його рахунком свободи, однак, це ключовий фактор, що забезпечує фінансову стійкість, і, якщо у вас дуже стислий бюджет – віднесіть на цей рахунок все нерегулярні витрати, наприклад, страхування, обслуговування і ремонт автомобіля, подарунки (скоро Новий Рік!), візити до лікарів і т.п. Складіть їх список, оцініть щорічні витрати і почніть відкладати щомісяця пропорційну суму. Ви можете відкладати гроші на різні рахунки в банку або на один рахунок, який будете контролювати за допомогою програм обліку особистих фінансів. Тепер, коли виникне потреба в непередбачених витратах – скористайтеся цими грошима! Таким чином, ви можете використовувати звичайний бюджет для тих цілей, на які він розрахований, а не на непередбачені витрати.

Для змінних витрат використовуйте систему конвертів.

Це не обов’язково,але може бути дуже корисним. Припустимо, кожен місяць ви відкладаєте три суми – на бензин, на продукти і на їжу поза домом. Відкладайте ці гроші в три різних конверта. Таким чином, ви можете легко відстежити кожну статтю витрат, і, якщо гроші почнуть закінчуватися – ви відразу ж довідаєтеся про це. Ви не зможете витратити більше в цих категоріях. Якщо конверти регулярно спустошуються занадто швидко, вам потрібно переглянути бюджет.

Почніть думати про ваші цілі і планувати їх.

Коли ви плануєте піти на пенсію? Як часто ви хочете їздити у відпустку? Коли ви хочете купити будинок своєї мрії? Подумайте про те, чого хочете досягти в житті і почніть планувати заощадження, особливо якщо ви вже виконали все описане вище. Виконавши ці дії, ви позбудетеся від синдрому життя “від зарплати до зарплати”. Тепер вам доступний весь світ особистих фінансів, включаючи інвестування грошей на якнайшвидше досягнення ваших цілей. Головне – успішно пройти перші етапи.

Створення сайту під ключ | Сайт візитка | Лендінг Пейдж | Односторінковий сайт

Дропшиппінг: переваги і недоліки дропшипера

Як вибрати житловий комплекс при покупці квартири

error: Вміст захищений!!