Як користуватися пластиковою карткою за кордоном

Відпустка – це краще що може трапитися за весь робочий рік. Багато хто чекає відпустку для того, щоб поїхати відпочити за кордон. Збираючись на відпочинок слід задуматися яким чином ви будете розплачуватися за кордоном. Брати багато готівки з собою дуже ризиковано.

Тому найнадійнішим і вірним способом не просадити і не втратити всі заощадження на відпочинок – це пластикова карта.

Їй користуються багато клієнтів банків, але для того що не витратити всі і не потрапити в неприємні ситуації, а таку річ потрібно задуматися до від’їзду. Як користуватися пластиковою карткою за кордоном?

По-перше, взяти у відпустку годі й будь-яку карту. Вам потрібно вибрати правильний і найзручніший вид пластикової карти. Оформіть картку на рахунок з тією валютою, з якою буде набагато зручніше розплачуватися. Найкращим варіантом за кордоном будуть карти MasterCard або ж Visa Classic. Карти цього рівня дають вам масу переваг, якщо ви вирішите взяти машину напрокат, сплатити бронь в готелі, оформити страховку і т.д.

Карти нижчого рівня (Maestro, Visa Electron, Cirrus) не завжди надійні, так як у них низький рівень захисту, і їх не завжди приймають до оплати.

Величезну частку привілеїв мають власники карти рівня Gold. Вони можуть отримати певні пільги при оформленні броні в готелях, автопрокату, медичної страховки або страховки, якщо раптом загубиться багаж. Однак не всі можуть потягнути таку карту, тому найкращим виходом із ситуації будуть карти середнього рівня. З ним ви хоч і не отримаєте пільг, зате зможе спокійно подорожувати не думаючи про те, що у вас можуть не прийняти оплату.

Дуже важливо вибрати зручну валюту рахунку. Пам’ятайте, що банки завжди знімають комісію за конвертацію. Тобто якби буде оплачувати свої витрати або знімати гроші в банкоматі у валюті, яка відрізняється від валюти рахунку, наприклад ваш рахунок в рублях, а знімаєте в євро, тоді банк зніме ще й додаткову комісію за конвертацію.

Це, як правило, найголовніша стаття витрат, коли ви користуєтеся пластиковою карткою за кордоном.

Також потрібно враховувати те, що курс конвертації може разюче відрізнятися від ринкового курсу обміну валют.

Тим більше, багато банків сильно загнули цю плану через стрибки валюти в кінці 2014 року. Тому вам варто ретельно все обдумати і вирішити рахунок, в якій валюті ви будете оформляти.

Як користуватися пластиковою карткою за кордоном

По-друге, як користуватися пластиковою карткою за кордоном, намагайтеся не знімати готівку. Як правило, при знятті готівки в банкоматах знімається і комісія за виведення коштів. Особливо це стосується випадків, коли картою користуються за кордоном. Тоді тарифи можуть бути просто грабіжницькими, до того ж з вас знімуть і додаткові платежі за обслуговування картки. Тому намагайтеся оплачувати свої витрати карткою. Зараз це не складає ніяких труднощів, адже практично всі торгові точки і термінали за кордоном передбачають такий вид оплати. Так ви не тільки заощадите гроші, але і час, який витрачали на те, щоб знайти банкомат, перерахувати готівку і т.д.

По-третє, краще попередьте банк про плановане від’їзді. Для чого це потрібно? Для того щоб вам не заблокували карту якщо зробите одиничний розрахунок за кордоном, наприклад, зніміть гроші в одній з європейських країн, або ж оплатіть товар в США. Всі дії з вашою карткою перевіряються службою безпеки, тому якщо виробляються якісь нетипові операції з вашою карткою, то її можуть заблокувати, щоб не допустити шахрайства. Ви звичайно зможете згодом її розблокувати, коли підтвердіть, що саме ви робили ці операції, але якщо попередити про свій від’їзд заздалегідь, то зможете заощадити і свого часу і свої кошти.

Тому постарайтеся відіслати банку письмове повідомлення про від’їзд заздалегідь, а також не полінуйтеся докласти відомості про передбачуваний маршрут і можливих операціях.

По-четверте, переконайтеся, що термін дії вашої картки не закінчитися прямо під час вашого відпочинку. Інакше ви просто залишитеся без засобів до існування, а що може бути гірше? Так як банки не зобов’язані повідомляти вам про те, що термін вашої картки закінчився, ви повинні самі проявити пильність і не полінуватися подивитися на лицьову сторону картки заздалегідь. Якщо до закінчення терміну залишилося небагато, то краще подайте заявку про дострокову заміну або про відкриття нової картки.

По-п’яте, подбайте про збереження вашої карти. Якщо ви її втратите або її вкрадуть, то ви не тільки опинитеся в складній ситуації, але і поставите під сумнів ваше перебування за кордоном. Будьте пильні, і дотримуйтесь правил користування пластикою карткою за кордоном. Ну а для підстраховки відкрийте другу карту. Це зручно і надійно, так як якщо втратите одну карту, то зможете розплачуватися за допомогою іншої, адже обидві ці картки будуть зареєстровані на один рахунок.

І пам’ятайте, дотримання ці правил не позбавить вас від непередбачених ситуацій за кордоном. Тому подбайте про підключення послуги інтернет-банкінгу, і поцікавтеся номером служби підтримки банку. І тільки тоді можете сміливо і без турбот відправлятися в подорож.

Скільки отримує вчитель в Україні: заробітна плата 2021

Домашній офіс (як облаштувати робоче місце вдома)

Як я перестав жити від зарплати до зарплати

error: Вміст захищений!!