Як кинути палити – що для цього потрібно

Більшість людей усвідомлюють, що паління шкідливе і може мати дуже серйозні наслідки для здоров’я. Деякі курці вирішують кинути палити, деякі ні. Це пов’язано з високим вмістом нікотину в тютюні. Щоб кинути палити, потрібна постійна робота і зміна звичок. Мало кому вдається позбутися від тютюнової залежності з першого разу. Іноді потрібно навіть кілька спроб.

У статті розповідається:

• Чому куріння шкідливе
• Що викликає залежність
• Як позбутися від тютюнової залежності
• Що таке психологічна терапія
• Які лікарські препарати допоможуть кинути палити?
• Що таке замісна нікотинова терапія і скільки вона коштує
• Які ще є методи відмови від куріння
• Чому слід кинути курити

Чому куріння шкідливе?

Навіть діти знають, наскільки небезпечними можуть бути наслідки куріння. На жаль, багато людей ігнорують попередження і починають курити в молодому віці. Статистика показує, що чим довше людина курить, тим важче кинути.

Чому куріння так шкідливо? Тому що тютюновий дим містить кілька тисяч хімічних речовин. По крайней мере, сорок з них є канцерогенними сполуками.

До найбільш шкідливих відносяться:

нікотин – речовина, що викликає сильну залежність, серед іншого сприяє для підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму; нікотин також пов’язаний з більш високою ймовірністю розвитку раку

окис вуглецю – відповідає за зниження вмісту кисню в крові

кадмій – отруйний металевий елемент з канцерогенними властивостями

смолисті тіла – пов’язані з утворенням злоякісних пухлин

ацетон – розчинник, який можна знайти, серед іншого в лаках і фарбах

вінілхлорид – речовина з канцерогенними властивостями, що використовується у виробництві пластика

аміак – хімічна сполука, що входить до складу деяких мінеральних добрив

ціаністий водень – газ, який використовується в газових камерах під час Другої світової війни

миш’як – сильне хімічна речовина, що використовується в щурячій отруті

ДДТ – використовується як інсектицид

бензопірен, толуідін і уретан – речовини з канцерогенними властивостями

метанол – дуже отруйна хімічна речовина

полоній – радіоактивний елемент

Компоненти тютюнового диму потрапляють у кровообіг людини, а потім потрапляють в органи, тканини і клітини. Тривале куріння сигарет завдає незворотної шкоди органам, тканин і клітин.

Що викликає тютюнову залежність?

Нікотинова залежність вважається порушенням здоров’я. Класифікація хвороб Всесвітньої організації охорони здоров’я МКБ-10 описує симптоми, які супроводжують важке куріння.

Людина, залежна від нікотину, як і пацієнти, залежні від психоактивних речовин, створює свою реальність таким чином, що вважає за необхідне продовжити залежність.

Таким чином, він також не помічає негативних наслідків.

Як-кинути-палити

Часто куріння супроводжує складні ситуації і стає засобом боротьби з негативними емоціями. Куріння також є способом підкреслити позитивний емоційний стан. Залежність зазвичай супроводжується тягою до нікотину. Потім виникає необхідність викурити сигарети і доставити в організм певні речовини. Після прийому нікотину залежна людина отримує полегшення.

Наркоманія також супроводжується підпорядкуванням життєдіяльності паління. Залежна людина може бути більш схильний зустрічатися з людьми, які поділяють його залежність, порушують закон, курять в заборонених місцях і організовують робочий час таким чином, щоб мати можливість курити сигарети.

Фактори, що впливають на розвиток цієї шкідливої ​​залежності, включають:

• хімічні властивості нікотину – це речовина діє на нервову систему в кілька разів сильніше, ніж опіати, наркотики або алкоголь; підвищена секреція дофаміну під час куріння змушує людину знову відчувати потребу в сигаретах

• вплив суспільства – якщо батьки палять цигарки, дуже ймовірно, що їхні діти теж з часом будуть їх вживати; крім того, ризик вживання стимулятора також збільшується, коли однолітки курять і заохочують їх спробувати його.

• поширена думка, що куріння сигарет найменш шкідливе з усіх інших залежностей

• індивідуальні психологічні та біологічні схильності людини

• вік початку куріння – чим молодша людина, тим вище ризик більш швидкого звикання і, отже, більш серйозних наслідків для здоров’я

• емоційна незрілість і бажання справити враження на оточуючих

• труднощі з контролем негативних емоційних станів

Як кинути курити або способи позбутися від тютюнової залежності

Думка про те, що потрібно курити, зазвичай триває близько 2-3 хвилин. Людям, які планують позбутися залежності, слід в цей час зосередити свою увагу на чомусь зовсім іншому.

Необхідно бути готовим до того, що перші кілька днів без сигарет можуть бути дуже складними. Рецептори в головному мозку можуть зажадати дозу нікотину, що може полегшити людині, що кинув курити, гнів або дратівливість.

Кинути курити ніколи не пізно.

Навіть після кількох десятиліть активного вживання стимуляторів організм може очиститися, і збиток, що наноситься тютюновим димом, буде зведений до мінімуму.

Серед найбільш популярних методів боротьби з нікотиновою залежністю можна

виділити такі методи, як:

• психологічна терапія, яка допоможе подолати тютюнову залежність

• фармакологічне лікування тютюнової залежності

• нікотинова замісна терапія

• голковколювання і електростимуляція

• біорезонанс

Психологічні методи лікування, які допоможуть позбутися від тютюнової залежності

Тематичні семінари

Зрідка можна зустріти тематичні семінари про те, як кинути курити за методом Карра. Організатори запевняють, що одне заняття, яке триває шість годин, може ефективно допомогти з відмовою від наркотиків. Майстер-класи проводяться в невеликих групах під керівництвом ліцензованого терапевта. Під час сеансу залежна людина дізнається, як нікотин згубно діє і як він впливає на організм людини.

Іноді необхідно пройти два додаткових зміцнюючих сеансу. Компанії, що організують семінари такого типу, визначають ефективність цього методу приблизно на 70%.
гіпноз

Інший метод – гіпноз. Правда, його ефективність оцінюється приблизно в 10-15 відсотків. Однак є багато людей, які бажають таким чином боротися із залежністю. Терапія проводиться індивідуально або в невеликих групах. Гіпноз можна робити один або кілька разів. Цей метод заснований на розвитку відрази до куріння.

Фармакологічне лікування тютюнової залежності

У боротьбі з нікотиновою залежністю фахівці також використовують фармакологію.

Серед ефективних пероральних препаратів є ті, які містять бупропіон, цітізін або варениклин.

лікування тютюнової залежності
Female smiling doctor breaking a cigarette, stop smoking and prevention concept

• Бупропіон є інгібітором зворотного захоплення норадреналіну і дофаміну, а також в деякій мірі серотоніну. Це допомагає подолати потребу в сигареті. Його перевага – запобігання набору ваги. Крім того, він допомагає полегшити симптоми відміни. Базовий курс медикаментозного лікування бупропіоном триває сім тижнів. Успіх терапії становить близько 50 відсотків. Іноді використовується комбінована терапія, наприклад, комбінація препаратів з бупропіоном і замісної нікотинової терапією.

• Цитизин також допомагає кинути палити. Це речовина схожа за структурою на нікотин, а тому може ефективно його замінювати. Цитизин допомагає поступово знизити розумову і фізичну залежність від препарата.Леченіе препаратом на основі цього з’єднання зазвичай триває 25 днів. Іноді необхідно повторити терапію приблизно через 4-5 місяців.

• Варениклін – речовина, аналогічне цитизину. Базове лікування триває 12 тижнів. Іноді може знадобитися продовження лікування ще на 12 тижнів. Ефективність цього методу оцінюється приблизно в 66-70 відсотків.

Нікотинова замісна терапія

Ще один метод боротьби з курінням – нікотинова замісна терапія. Його дія заснована на полегшенні симптомів тяги до нікотину. Людина, яка хоче кинути курити, приймає невелика кількість нікотину не тільки в сигареті, а й в іншій формі.

Завдяки цьому шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, не потрапляють в організм.

Лікування цим методом грунтується на двох етапах.

Спочатку після куріння сигарет нікотин вводять у вигляді пластирів, жувальної гумки або інгалятора. Це допомагає звести до мінімуму тяги до нікотину. Потім доза нікотину поступово знижується, що дозволяє більш м’яко позбутися залежності.

Голковколювання і електростимуляція

Альтернативні методи відмови від куріння включають акупунктуру і електростимуляцію. Їх використання направлено на відновлення балансу організму після припинення прийому нікотину. Курець, який кинув курити, може бути або надмірно збуджений, або впадати в депресію. Проколювання відповідних місць на тілі пацієнта або стимуляція різних точок струмом – допомагають досягти кращого самопочуття.

спосіб кинути курити
Teenager refusing to smoke

Зазвичай фахівці рекомендують серію процедур голковколювання або одну процедуру електростимуляції. Для ефективності цього методу необхідно повне утримання від нікотину. Ефективність лікування коливається від 50 до 60 відсотків.
біорезонанс

Ще один спосіб кинути курити – це біорезонанс. Безпосередньо перед початком процедури залежній людині необхідно закурити сигарету, яка потім надходить в спеціальний апарат. Після чого за допомогою електродів підключають до спеціального пристрою. Потім людина, керуючий пристроєм, запускає спеціальну програму, щоб вгамувати тягу до нікотину. Ефективність цього методу оцінюється в 90 відсотків. Іноді курцеві доводиться пройти кілька сеансів.

Чому краще відмовитися від куріння?

Відмова від тютюнової залежності має багато переваг. До них відносяться:

• вирівнювання пульсу і артеріального тиску

• очищення легенів від шкідливих речовин

• більш інтенсивне сприйняття смаків і запахів

• зниження ризику раку легенів, гортані, рота і стравоходу і мінімізація ймовірності інсульту

• фінансова економія – терапія, спрямована на відмову від куріння, набагато дешевше, ніж викурювання декількох або десятка сигарет щодня.

Висновок

Куріння – це залежність, яка має безліч негативних наслідків. Ця залежність пов’язана не тільки з втратою здоров’я, але і – в довгостроковій перспективі – з великими фінансовими витратами. Відмовитися від куріння варто перш за все заради власного здоров’я.

Кредит на житло — кращі пропозиції в Україні 2021

Які акції можна влаштувати в соцмережі для своєї аудиторії?

6 причин для створення профілю компанії в Instagram

Безкоштовні онлайн курси з сертифікатом

error: Вміст захищений!!