Покрокова інструкція, як накопичити на мрію

На жаль, вмінню збирати гроші ні в школах, ні в інститутах не вчать. Але це ціла наука і осягати її нам доводиться самостійно. Тому в цій статті ми спробуємо покроково розібратися, що робити для того, щоб накопичити.

Навчимося планувати, ставити цілі, вести облік доходів і витрат. Отже, по порядку.

Крок перший. визначаємо цілі

Для того, щоб накопичити якусь суму, необхідно визначитися з метою. Для цього складіть список з двох колонок. У першій перерахуйте ваші активи – те, чим ви вже володієте (наприклад, квартира, будиночок в селі, шуба, пилосос …). У другій вкажіть, що б ви хотіли придбати. При цьому поглядайте в першу.

Це допоможе не завищувати мети і правильно розставити пріоритети. Так, наприклад, у вас вже є квартира, нехай і невелика, але немає машини, на якій простіше і дешевше добиратися до дачі.

Так як на дачі ви проводите кожні вихідні, то розумніше буде накопичити на машину, а не на квартиру, більшого розміру або будинок. Потім зі списку цілей виберіть першочергові і розставте їх в порядку убування значущості.

Почнемо з першої мети зі списку. На неї і будемо збирати. Дуже важливо для початку вибрати недорогу мета. Так вам буде простіше впоратися із завданням і зрозуміти, що ви робите не так.

Крок другий. Вводимо облік доходів і витрат

Щоб зрозуміти, яку суму ви можете щомісяця відкладати на заповітну мету, потрібно дізнатися, скільки грошей у вас залишається. Якщо у вас нічого не залишається або навіть борги, це означає, що ви неграмотно ведете планування. Щоб навчитися планувати бюджет, введемо облік доходів і витрат.

Заведіть щоденник доходів і витрат. Намалюйте таблицю з двох граф: плановані витрати і фактичні витрати. Першу ви заповнюєте щомісяця напередодні зарплати, а другу – в міру її витрачання. Розбийте витрати на 8 -12 пунктів і розташуйте в порядку убування значущості.

Приклад таблиці

Загальний дохід за місяць – 25 000 грн.

Плановані витрати  – Фактичні витрати

1 Квартплата – 2000 грн 1 Квартплата – 2000 грн

2 Стільниковий зв’язок – 400 грн 2 Стільниковий зв’язок – 400 грн

3 Транспорт – 700 грн 3 Транспорт – 700 грн

4 Школа, дитсадок – 700 руб 4 Школа, дитсадок – 900 грн

5 Продукти, побутова хімія  15 000 грн – 5 Продукти, побутова хімія – 16 500 грн

6 Одяг – 1000 грн 6 Одяг – 500 грн

7 Розваги – 1000 грн 7 Розваги – 1000 грн

8 Непередбачені витрати – 1000 грн 8 Непередбачені витрати – 500 грн

Загальний витрата за місяць 21 800 грн Загальний витрата за місяць 22 500 грн

Залишок 3200 грн Залишок 2500 грн

Крок третій. управляємо таблицею

Таблиця допоможе вам оцінити, скільки ви реально можете відкладати, і розумніше розподіляти кошти на місяць. Однак, зменшуючи статті витрат, які не заміряйтеся на «Непередбачені витрати». Це запас на випадок, якщо ви невірно розрахували свої сили.

Дуже важливо помітити! Якщо, відкладаючи 10% від щомісячного доходу, ви зрозумієте, що залишаються грошей вам мало для життя, значить, ви повинні задуматися над підвищенням доходу.

Отже, підіб’ємо підсумки. Тепер ви вже вмієте визначати цілі і вести облік своїх доходів і витрат. Справа за малим, мої дорогі. Плануйте, і я впевнена, вам вдасться накопичити на мрію.

П’ять кроків до власного бізнесу з нуля

Залишити відповідь

error: Вміст захищений!!