Як написати цікаву статтю: поради копирайтерам

Гарну статтю написати важко навіть досвідченим фахівцям – що й казати про новачків? В інтернеті на перших же сайтах пошукових запитів можна знайти нелегкою текст, який ніяк не допоможе залучити покупця.

Але є кілька простих способів, як написати цікаву статтю так, щоб читач захотів прочитати все до останнього слова . Якщо дотримуватися цих порад, можна отримати по-справжньому хороший текст.

Технічне завдання та план статті

Навіть якщо планується писати текст для власного блогу, без попереднього плану не обійтися. Якщо не зробити хоча б мінімальну короткий зміст, стаття ризикує нагадувати уривчасті шматки інформації, ніяк не пов’язані воєдино.

У цьому плані простіше копирайтерам, які отримують від замовника хоча б приблизні вимоги і опорні пункти, від яких слід відштовхуватися при написанні тексту. Класичний текст статті ділиться на три основні частини: вступ, основа і висновок.

Як написати цікаву статтю: поради початківцям копирайтерам
Cheerful young woman wearing green clothes sitting on sofa in the creative workplace and using laptop.

ГОТОВА СТАТТЯ ПОВИННА ВІДПОВІДАТИ ПАРАМЕТРАХ:

1. Бути цікавою для читача.
2. Бути логічною і послідовною.
3. Бути SEO-оптимізованої.

Як написати цікаву статтю з урахуванням цих вимог?

Перш за все, пам’ятайте, що оптимізація тексту по пошуковим системам – важлива річ, але ви пишете не для Google або Yandex, а для людини. Часом текст настільки перенасичений ключовими словами, причому в неприродній формі, що його незручно і важко читати.

Ретельно вивчіть доступні джерела

Коли тема цікава автору, текст виходить живий і легкий для сприйняття. Навпаки, слабо розбирається в тематиці копірайтер допускає численні ляпи, для збільшення обсягу використовує канцеляризми і неприродні обертів, складні для сприйняття.

Наприклад, якщо стаття про будь-якому виді спорту, незайвим буде подивитися гру або виступ спортсмена, щоб краще зрозуміти, як це працює на практиці і чим приваблює людей. Якщо завдання стоїть по-іншому: як написати цікаву статтю для комерційних цілей, наприклад, для реклами компанії, варто вивчити сайт виробництва, зрозуміти напрямок роботи, переглянути список доступних продажні ролики тощо.

Необов’язково вивчати монографії з обраної тематики, але потрібно хоча б мінімально розбиратися в обраній для статті області.

Використовуйте тільки актуальну інформацію

Як написати цікаву статтю для вузькоспеціалізованої аудиторії
в інтернеті вистачає застарілих даних – не варто дублювати їх в своєму творі. Якщо мова йде про досягнення того чи іншого підприємства, не потрібно брати дані минулих років – краще уточнити у замовника більш актуальну інформацію.

Те ж стосується і різноманітного матеріалу медичної та наукової тематики – дані дуже швидко застарівають. В такому випадку краще всього використовувати іноземну літературу, яка оновлюється частіше, ніж російськомовна.

Неможливо розібратися, як написати цікаву статтю без прикладів вдалих робіт інших авторів. Перед початком написання варто переглянути їх і скласти приблизний план.

На автомобільному форумі, де збираються професіонали і просунуті любителі, явно не будуть цікаві статті про пристрій двигуна. Тема повинна бути більш вузько, ніж зазвичай – наприклад, варто говорити про конкретну модель машини, порівнювати її з іншою продукцією виробника, критично оцінювати переваги і недостаткі.Тогда текст отримає потрібний відгук у читачів і спонукає чекати нових статей.

Текст повинен бути максимально орієнтований на читача. Наприклад, ви складаєте інструкцію по завантаженню додатка для просунутих користувачів.

Тут можна не заглиблюватися в деталі: зареєструватися, авторизуватися, вибрати потрібний файл зі списку і встановити. А ось початківцям користувачам ПК або смартфона доведеться пояснювати все покроково, бажано з ілюстраціями.

Вибирайте інформацію, як написати цікаву статтю

Не варто писати про все і відразу – це швидко стомлює читача, який не може вичленувати з тексту потрібний саме йому момент. Бажано ретельно фільтрувати текст, не допускаючи водності і непотрібних фраз, які ніяк не допомагають тексту.Обов’язково позбавлятися від відсилань по типу: «подивіться в інтернеті, в книзі, в довіднику», адже стаття повинна повністю відповідати на всі запити читача.

Не варто перенасичувати текст фактами, датами і цифрами – виходить суха і нецікава стаття, схожа на наукові доповіді. Краще розбавляти фактичний матеріал цікавими відступами або прикладами. Як написати цікаву статтю без прикладів – складно уявити.

Перевіряйте статті на логіку і послідовність

Наприклад, якщо в першому реченні назвати Стівена Кінга французьким письменником, довіра буде підірвана, і читач відразу закриє вкладку. Потрібно дбати про те, щоб факти відповідали дійсності. Для цього ретельно фільтрують першоджерела – не беріть інформацію з сумнівних сайтів по типу ЯндексДзена, які розміщують неперевірений контент.

Не беріть теми, в яких зовсім нічого не розумієте, щоб не опинитися в дурному становищі, особливо якщо справа стосується технічних подробиць. Якщо стаття розрахована не на професіоналів, кожен новий термін необхідно пояснювати зрозумілими словами.

Як написати цікаву статтю з правильним форматуванням?

Структурований текст з абзацами, таблицями, списками і підзаголовками набагато легше сприймається читачем. При перегляді такої статті набагато менше втомлюються очі, і можна відразу виокремити потрібні для себе моменти.

Для цього найважливіші пункти також можна виділити жирним шрифтом або курсивом. Щоб зрозуміти, як написати цікаву статтю, незайвим буде переглянути найкращі тексти на схожу тематику і постаратися повторити їх. Потрібно користуватися інструментами, які пропонує Ворд – так стаття вийде акуратною і зручною для редагування.

Як написати цікаву статтю, якщо тема має на увазі велику кількість технічних подробиць? Варто розбавити їх порівняннями з іншими матеріалами, пристроями, приладами, вже знайомими читачеві, або представити велику кількість даних у вигляді лаконічній таблиці, списку і т.п. Іноді непотрібні читачеві дані можна опустити, особливо якщо вони не грають ролі в подальшому розповіді.
Як написати цікаву статтю на технічну тематику?
Це найбільш складний варіант, тому що зазвичай подібні тексти містять містять багато технічних деталей і скорочень, тому текст ризикує стати складним для розуміння. Перевірте помилки і тавтологію на безкоштовних сервісах. Ця процедура займе всього 15-20 хвилин, зате дозволить позбутися від повторень, замін символів і випадкових помилок.

Якщо не виходить вставити всі необхідні ключі так, щоб текст не був перенасичений ними, краще прибрати кілька . Коли ключових фраз занадто багато, вони повинні розташовуватися на відстані хоча б 300-400 символів один від одного. Пошукові системи сприймають це як спам, тому таку статтю не виходить вивести на перші сторінки результатів пошуку.

Є спеціальні безкоштовні сервіси, які допомагають сформувати список, а також перевірити їх наявність в тексті.Для того, щоб краще зрозуміти, як написати цікаву статтю, можна переглянути відео по темі, прочитати хоча б пару глав підходящої книги, підібрати зображення з графіками, таблицями і т.п. Фото допоможе пожвавити розповідь, проілюструвати незрозумілі приклади.

Особливо придатними будуть інструкції у вигляді картинок для відповідних текстів. Скріншоти також прослужать хорошу службу для збільшення кількості переглядів.

Таким чином, хороша стаття повинна відповідати цілому ряду параметрів. Однак з практикою поступово прийде розуміння, як написати хороший текст, і справа почне рухатися набагато швидше. Головне – наполегливо працювати над стилем і читаністю тексту, а також обов’язково перевіряти статтю в відповідних сервісах, щоб уникнути стоп-слів і тавтологію.

Facebook pixel — що це таке і як він використовується?

Заробіток в Інтернеті на лайках

Хто такий контент менеджер ( Копірайтер )

error: Вміст захищений!!