Як не стати жертвою шахраїв: де може статись Шахрайство

Коли ви думаєте про фінансове планування, ви, ймовірно, думаєте про створення бюджету, інвестуванні грошей і накопиченні коштів на пенсію. Все це важливі частини планування і створення фінансової стабільності; проте захист себе від шахрайства також має вирішальне значення.

Ви повинні знати, як і де може статися шахрайство, на які ознаки слід звертати увагу і що робити, якщо це трапиться з вами.

Шахрайство

Шахрайство може існувати в будь-якій галузі або на будь-якому ринку, пов’язаному з грошима споживачів, але є також десятки інших видів шахрайства, про які слід знати – ось кілька видів шахрайства, на які слід звернути увагу.

Нерухомість

Злочинці, пов’язані з нерухомістю, намагаються використовувати в своїх інтересах власників власності, які опинилися в скрутному фінансовому становищі. Поширена афера, в якій експлуатуються споживачі, – це шахрайство з викупом права викупу.

Шахрайство з втратою права викупу відбувається, коли домовласник зазнає труднощів з виплатою іпотечного кредиту, а злочинець вдає з себе компанію, яка пропонує позики для покриття витрат і консолідації боргу.

Злочинець зажадає передоплату і згоду на передачу права власності, але забере платежі, повторно закладе власність і втече з грошима, в результаті чого власник власності залишиться без даху над головою і все ще в боргах.

Інші форми шахрайства з нерухомістю включають фальсифікацію інформації в заявці на іпотеку, незаконний підкидання і шахрайство з використанням електронних засобів.

Авто

Злочинець може продати автомобіль без титулу, або дилер може збрехати про історію автомобіля. Наприклад, вони можуть не інформувати покупця про те, що автомобіль раніше потрапив в аварію.

Також може мати місце неправдиве оголошення автомобіля новим, введення споживача в оману щодо сертифікації та підробка одометра.

Найпоширеніший вид шахрайства в автомобільній промисловості називається «фінансування йо-йо», при якому дилер продає клієнту автомобіль за планом платежів, але через кілька тижнів дилер зв’язується з клієнтами, щоб попередити їх про те, що фінансує компанія відхилила заявка на кредит.

ПОПУЛЯРНЫЕ ВИДЫ МОШЕННИЧИСТВА

Оскільки покупець звик до транспортного засобу, продавець може зажадати від нього дорожчий план оплати всередині компанії.

Борг

Злочинець може зображати з себе компанію, яка намагається стягнути борги з податків, кредитними картками або медичним рахунками.

Ці злочинці намагаються стягнути так звані «фантомні борги», які являють собою невиплачені збори, які або занадто старі для стягнення, або ніколи не були належать, або їх дійсність не може бути підтверджена.

Видаючи себе за колекторське агентство, злочинець часто загрожує споживачеві тюремним ув’язненням і судовим покаранням за несплачені борги.

Вони часто отримують фрагменти контактної або фінансової інформації про клієнта з загальнодоступних баз даних або з даних, які були куплені незаконно, щоб зробити свої вимоги більш реалістичними.

Ознаки та профілактика

Є способи захистити себе від шахрайства.

Якщо хтось коли-небудь дзвонить, щоб стягнути заборгованість або обговорити що-небудь, пов’язане з вашими фінансами, завжди запитуйте назва компанії, адреса і номер телефону.

Якщо ваш штат ліцензує збирачів боргів, попросіть їх номер професійної ліцензії. Відмовтеся обговорювати будь-які належні кошти до отримання письмового повідомлення про підтвердження.

При введенні ПІН-коду банківської картки в банкоматі накрийте блокнот і ніколи не повідомляйте ПІН-код або іншу особисту інформацію, не перевіривши легітимність компанії.

Регулярно звіряйте квитанції зі своїми банківськими виписками. Якщо ви помітили будь-які незнайомі транзакції або неточності, негайно зверніться до свого банку або компанії, яка обслуговує карту.

Зберігайте конфіденційні документи, карти та інші документи, що засвідчують особу, в надійному місці.

Робіть покупки тільки на безпечних сайтах. Якщо ви не бачите висячий замок вгорі веб-браузера або «https» в URL-адресу, не використовуйте цей сайт.

Завжди тримайте свої підключені до Інтернету пристрої захищеними і встановлюйте новітні антивірусні програми та операційні системи.

Що робити

Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою шахрайства, зверніться у торгову комісію.

Ви можете використовувати онлайн-помічник з розгляду скарг, щоб повідомити про більшість видів шахрайства. Ви також можете звернутися до адвоката для розгляду претензій.

Пам’ятайте, що чим раніше ви повідомите про шахрайство, тим більше у вас шансів повернути те, що ви втратили. Це також допомагає швидше зупинити злочинця, щоб менше людей ставало жертвами.

Ніколи не завадить бути надмірно обережним щодо своєї особистої інформації. Існує безліч різноманітних і витончених видів шахрайства, тому будьте в курсі поточних загроз, методів запобігання і того, що робити, якщо ви стали жертвою.

Безкоштовна гра казино-онлайн: плюси і мінуси демо-версій

Міркування на тему заробітка художнику в Інтернеті

Біткойн — як інвестувати у криптовалюту в 2021 році

Чому варто розміщувати рекламу в Facebook? 9 причин

Залишити відповідь