Як перевірити справжність зливка золота

Дорогоцінні метали завжди були, є і будуть залучати різних шахраїв для заробітку на обмані людей. Фальшивомонетники вигадують різні способи підробки золота. Тому, щоб бути впевненим, що дійсно інвестуєте у справжні золоті зливки та інвестиційні монети, необхідно про всяк випадок знати кілька способів перевірки їх справжності.

Щоб отримати відповідь на питання, як перевірити золото і не бути обдуреним нечесним продавцем, прочитай цю статтю.

Підроблене золото в Україні, як не стати жертвою шахраїв

Як перевірити справжність зливка золота: народні методи

Так сталося, що в Україні з рук продається багато підробленого золота у злитках. Тому варто розібратися, як саме можна відрізнити підробку від нормальних зливків і як зробити так, щоб не потрапити у пастку?

Золото, як срібло та платину, неможливо самостійно отримати в домашніх умовах. Однак це не означає, що в обігу немає підроблених золотих монет чи золотих злитків. Завжди були фальшивомонетники, які використовували різні методи, щоб зменшити кількість золота у таких продуктах.

Необхідно звернути увагу на той факт, що шахраї, щоб мати великий прибуток, намагаються виготовляти важкі золоті зливки, наприклад вагою від 100 грам до 250 грам. Такі зливки легше продати, оскільки у банках вони не часто бувають.

Хоча зараз продаються різні розміри підробок, починаючи від 10 грам і до одного кілограма. Тому необхідно проявляти обережність та пильність, незалежно від того, яка вага зливка. На щастя, унікальні властивості золота дозволяють легко перевірити його справжність. Як це зробити? Читайте далі.

Проста автентифікація золотих злитків

Найпростіший спосіб перевірити справжність монети або злитка із чистого золота 999 проби – виміряти їх розмір та зважити. Золото має дуже високу щільність. Кубик золота зі стороною 1 см важить 19,3 грама. Виробники дуже точно вказують вагу та розмір, як монети так і зливка.

Тому достатньо перевірити на сайті виробника, якими повинні бути параметри обраного вами продукту, а потім за допомогою штангенциркуля та ваг перевірити його вагу та розмір.

Але, є нюанси, наприклад, цей метод складно застосувати у випадку, коли зливки упаковані в спеціальний футляр. Тоді зважити золотий зливок самостійно неможливо, а виробники не вказують вагу продукції разом з упаковкою.

Експерти рекомендують звернути увагу на написи та тавро на виробі. На фальшивках часто неакуратно виконані написи. На оригінальних зливках всі написи зроблені дуже ретельно та мають гострі грані.

Як дізнатись золото по звуку – народний спосіб

Упакований золотий зливок в оригінальний футляр, який не можна розкривати, не вдасться перевірити звуковим методом, який відомий уже тисячі років.

Проте неупаковані золоті злитки, особливо золоті монети, можна перевірити дідівським способом. Вухо людини розпізнає золото по звуку, але тут потрібно бути фахівцем, щоб відчути резонансну частоту звучання яка повторюється.

Випробування на електропровідність золотого злитку

Для підробки золотих виробів найчастіше використовують вольфрам, який є єдиним металом із щільністю золота. Проте, порівняно із золотом, він явно гірше проводить електрику.

Тому, щоб перевірити, чи вольфрам знаходиться в бруску, достатньо перевірити його електропровідність. Це можливо завдяки використанню звичайного тестера для вимірювання електропровідності металу.

Як перевірити золото магнітом

В цьому випадку достатньо прикласти звичайний магніт до бруска золота або монети, якщо магніт причепився, значить є домішки заліза або вольфраму.

Але це не точний спосіб, тому що фальшивомонетники можуть додавати в золото алюміній або мідь, а на них магніт не реагує.

Висновки

У жодному разі не купуйте золото з рук. На ринку багато підроблених золотих виробів.

Купуйте золото лише у банку. Тільки вони гарантують справжність продукції та повну безпеку.

Більш того, банки дають гарантію зворотного викупу золота, тому вам не потрібно турбуватися про пошук покупця при необхідності терміново продати своє золото.

Де найкраще купувати інвестиційне золото

В яке краще інвестувати золото — біле чи жовте

Як стати блогером в Інстаграм (поради для новачків)