Як Підняти власну Самооцінку!

Самоповага говорить нам про те, як ми себе сприймаємо. Подання про себе – одна з детермінант нашої особистості. Самоповага складається з декількох компонентів. Один з них – почуття власної гідності. Самооцінка допомагає нам відповісти на питання про те, ким ми хотіли б бути і ким ми є.

Самоповага може бути низьким і високим. Ми можемо мати про себе позитивне або негативне думку. Наша самооцінка багато в чому визначає наше благополуччя і комфорт повсякденного життя.

Низька самооцінка може утруднити повсякденне життя, викликати занепокоєння, невпевненість у собі і знижувати стійкість до стресу. Низька самооцінка може сприяти невротизму, розвитку депресії і проблем в побудові здорових відносин.

Як Підняти Самооцінку

Є багато факторів, що знижують самооцінку, але є ефективні методи підвищення самооцінки і, таким чином, підвищення самооцінки. Висока самооцінка покращує якість життя і є гарантією отримання задоволення від життя.

Віра в свої здібності дає вам відчуття контролю над своїм життям і тверду впевненість в тому, що ви можете багато чого досягти самостійно. Варто задуматися, що може знизити вашу самооцінку і як підвищити її рівень. Ви можете добитися великих успіхів в житті, піднявши самооцінку.

Низька самооцінка – звідки вона?

Низька самооцінка знижує якість життя. Таких людей часто експлуатують, вони не в змозі боротися за себе чи за свої права і відсувають свої власні потреби на другий план. Низька самооцінка стають причиною занепокоєння, низької опірності стресу і джерелом болю і розчарування.

Люди, які страждають заниженою самооцінкою, часто приховують цей факт, навіть обманюючи себе. Така поведінка може проявлятися спалахами гніву, агресії або навіть зарозумілості. Звідки це відсутність прийняття себе? Який результат заниженої самооцінки?

Для цього може бути багато причин. Одне з них – недостатнє знання себе як особистості. Недостатнє самопізнання заважає цінувати власні гідності і позитивні риси характеру.

Низька самооцінка також може бути результатом поганого виховання і заподіяння психологічної шкоди значним людям в дитинстві і юності.

Якщо дитина чув критику тільки від батьків, вчителів або інших родичів в зрілому віці, у нього можуть бути проблеми із заниженою самооцінкою і заниженою самооцінкою.

Низька самооцінка знижує якість життя
Woman with colorful shopping bags in mall

Таку людину з раннього віку переконують в його нікчемною цінності. Низька самооцінка також може бути результатом нереалістичних очікувань по відношенню до самого себе або надмірних амбіцій батьків по відношенню до дитини.

Нездатність виправдати такі завищені очікування сприяє зниженню самооцінки. У такої людини виникають відчуття розчарування, смутку і апатії. Крім того, з’являються страх, вина і сором, що ще більше знижує самооцінку.

Як проявляється занижена самооцінка?

Як поводиться людина, що страждає заниженою самооцінкою? Через занижену самооцінку не вірять в досягнення особистих і професійних цілей. Перш ніж починати дії, пов’язані з досягненням мети, вони думають про всі перешкоди і труднощі, які можуть перешкодити їм правильно виконати завдання.Таким чином, такі люди заздалегідь шукають пояснення в разі можливої ​​невдачі.

Завдяки цьому, незважаючи на неодноразові невдачі, вони зберігають гідність у власних очах. Люди з заниженою самооцінкою не напружують себе в зв’язку з виконуваної діяльністю.

Їх заздалегідь налаштовують на погані результати своєї роботи. Вони абсолютно не вірять в свої здібності і можливості. Низька самооцінка примушує їх уникати амбітних завдань і ставити цілі, що перевищують їх можливості.

Вони не беруться за нові завдання і уникають виступів перед великою кількістю людей. Що ще характерно для людей із заниженою самооцінкою?

• Відчуття внутрішнього бажання підтвердити правильність виконаного авторитетом завдання

• Схильність брати на себе всю провину за невдачі і помилки

• вважаючи, що мета була досягнута тільки через дурну удачі або випадковості

• Емоційна реакція на критику

• Відмова від подальших дій після зіткнення з першої труднощами

• Ототожнення невдач з вашими поганими якостями особистості

• Відмова від компліментів і похвал, навіть якщо вони мають рацію

• Невіра в людське самовідданість, недовіру і підозрілість по відношенню до інших, особливо приємним людям
• Надмірна і недостатня концентрація на власних помилках, недоліки і невдачі

• Ігнорування власних потреб, можливо, відсуваючи їх на задній план

• Нездорове порівняння з іншими, які завжди здаються гіршою, потворною і дурною стороною

• схильність замкнутися на собі

• Відсутність наполегливості

Як підняти самооцінку? – зміцнення самооцінки

Що визначає високу самооцінку і самоповагу? Є багато факторів, що впливають.

Серед них можна знайти:

• повідомлення, відправлені іншими людьми
• порівняння з іншими
• досягнуті успіхи і понесені невдачі
• робота над собою

Ці фактори можуть як підвищувати, так і знижувати самооцінку. Однак давайте розберемося, що може поліпшити нашу самооцінку.

Проінформованість про життя – готовність досліджувати світ, вчитися і змінювати погляди сприяє безперервному особистому розвитку і постійного і тісного контакту зі своїми емоціями.Завдяки такому ставленню у людини з’являється можливість пізнати себе і поліпшити себе. Усвідомлення власних потреб і прагнень, які постійно поглиблюються, безумовно, позитивно вплине на самооцінку.

• Самоприйняття – ідеальних людей без недоліків не буває. Ви повинні прийняти наші слабкості і подбати про власні потреби. Щоб підняти самооцінку, нам потрібно підтримувати себе, проявляючи відповідне співчуття.

Наполегливість – ця особливість сприяє задоволенню власних потреб, які так само важливі, як і потреби інших. Не можна забувати про себе все життя, звертаючи увагу тільки на те, що потрібно комусь іншому. Напористість допоможе вам подбати про власні потреби, не завдаючи болю іншим.

Особиста цілісність – людина, що живе у відповідності зі своїми переконаннями і цінностями, що піклується про правильний розвиток свого духовного життя, свідомо підвищує свою самооцінку.

Як підвищити самооцінку?

Що ви можете зробити, щоб підняти самооцінку? Перш за все, навчитеся приймати компліменти. Замість того щоб заперечувати це, дякуйте. Щоб підвищити самооцінку, важливо почати думати про себе позитивно. Ще один хороший рада – відмовитися від самокритики.

Як підвищити самооцінку
Conceptual photo of happy girl holds shopping packages on blue background

Допоможе розвиток співчуття до себе. Коли ви відчуваєте, що на вас нападає нова хвиля критики, подумайте, що б ви зробили зі своїм другом в подібній ситуації.Ви б теж обійшлися з ним різкими словами?

Може бути, в цей раз ви будете м’якше по відношенню до себе, і замість різких слів ви надасте собі підтримку і заохочення? Ще один спосіб підняти самооцінку – скласти список своїх характеристик і їх важливості в конкретних ситуаціях.

З усіх перерахованих функцій виберіть одну і подумайте як інші люди можуть оцінити це в майбутньому. Цю вправу можна виконувати щодня, і воно буде дуже корисно для вашої самооцінки.

10 Способів знайти нову роботу!

Як заробити на розведенні тварин ( дома і в селі )

Заробіток в Інтернеті з телефону

error: Вміст захищений!!